1. 15.
  galatasaraylıların ahmaklığını bir kez daha gösteren başlıktır.

  devlet zorla vermiyor ama taksitlendirme uygulamasındaki yüksek faizle çoluğun çocuğun cebindeki paraya çöküyor. balık tutmak isteyen devlet solucandan elbette sakınmıyor.

  ayrıca bu görüşten insanlara birileri destek verdikçe örgütlü ve bilinçli bir toplumu rüyanızda görürsünüz.
  milyar liraları cepleyen siyasilere lafı olmayan çapsız kişiler garibanın cebinde kalacak üç beş kuruşun hesabını yapıyor.
  5 ... ama nasil sarhosum
 2. 14.
  Niye ezik oluyormuşuz aq? Silinse bir çoğumuza yaramayacak mı sanki?
  2 -1 ... neverwantanyhopetofuckingworld
 3. 13.
  Şehir dışında üniversite okuyan öğrenciye yurt bile çıkmıyor, öğrenci mecburen eve çıkmak zorunda kalıyor. ev kiraları ve faturaların fiyatları ortada. Verdikleri aylık 500 tl hiç bir ihtiyacını karşılayamıyor.

  Bizim türkler böyle beleşçi diyeceğinize elin avrupalısını inceleyin biraz, her hangi bir çocuğun resim, müzik gibi ilgi alanı varsa karşılıksız burs veriyorlar direkt sadece ilgi alanına devam edebilsin diye. Bizim ülkemiz bırak sanatı desteklemeyi doktora, mühendise bile değer vermiyor. Verdiği bi tek kredi var onu da faizli olarak geri alıyor. Verdiği krediden kâr sağlıyor belki.

  Bu sistem böyle devam ettiği sürece dünyada almanya denildiğinde akıllara mühendislik, otomotiv sektörleri gelirken türkiye her zaman döner ve kebap ile anılmaya devam edecek. işte şimdi anladın mı angut arkadaşım bizim ülkemizin neden gelişmediğini, Neden elin gavurlarıyla yarışamadığımızı, eğitime neden önem vermemiz gerektiğini?
  1 -3 ... piercingli gitarist
 4. 12.
  Kendini bilip kyk almayan öğrencilere ne olacak? Paşa paşa ödeyeceksiniz.
  2 -1 ... ruyadefteri
 5. 11.
  Haklı olan insanlardır. elin suriyelisine 3 katını geri ödemesiz veriyorlardı ya bizimkileri de silsinler ne olacak?
  -3 ... fasist psikolog
 6. 10.
  Benimde evin kredi borcu silinsin o zaman.
  1 ... msuzen
 7. 9.
  alınan borcu ödememek bizim milletin dna sında var.
  ... eti cin baba
 8. 8.
  Zengin koca buldum, adam sana kreş açıcam diyor kyk borcu umrumda değil artık ehe. Kendimi kurtardım borcu olan düşünsün.
  -2 ... winxperisi
 9. 7.
  KYK borcum yok ama bence de silinsin.

  Sosyal devletin olduğu birçok ülkede, devletler öğrencilerine alternatif tonla destek sunar. Kredi de verirler fakat bazı küçük şartlarla bu kredileri çok rahat silen onlarca sosyal devlet modeli var. Bunlardan birisi de Hollanda. Eğer siz ihtiyaç sahiplerine yardım edersiniz (engelli bireyi maça götürmek gibi şeyler) devlet bu krediyi siler. Yani göstermelik şeyler aslında.

  Türkiye'de ise burs almayın kredi alın der ülkeyi yöneten kişiler.

  Sonra sosyal devletiz de ülke o yüzden böyle.
  1 -2 ... keyf kahyasi
 10. 6.
  çünkü ödeyenler keriz, bir akıllı sizsiniz.

  ülkede birazcık adalet kaldıysa umarım silinmez.
  -1 ... true