bugün

dört gözle beklediğim olaydır.
2 ayda olacak iş değildir.

bu arada yalan olmuştur.
Hak değildir. Starbucks da entel entel takılırken iyiydi dimi?
topluma yararlı bir birey olduk işte o parayla. sabah börek akşam tavuk döner yedik. sanki pavyonda yedik. kol gibi fotokopilere akıttık paraları. çalışma hayatımızda vergilerden misliyle geri aldılar zaten o parayı . bir sürü kambur varken sosyal ve ekonomik yaşantımızda birini omuzlarımızdan alsalar bir şey kaybetmezler bence.
insaat firmalarinin milyonlarca liralik vergi borclari tek kalemde silinirken,issizin fukaranin borcunu cok goruyorlar.
Katıldığım önerme.
adamlar gazozla limonataya özel tüketim vergisi getirdi. nereden vergi toplayacaklarını şaşırıyorlar. siz hala kyk borçlarını sileceklerini sanıyorsunuz.

komik.
ödeyin lan amk.

biz kerizmiyiz ödedik 11.740 ı..

tatlı tatlı yemenin acı acı osurmasi vardır..
Starbucks ta entel entel takılırken yazmış gavat oğlu gavat. Valla seni bilmem de ben o kredinin yüzde 60'ını kıytırık KYK yurduna ödüyor, kalanıyla en fazla bi kere çiğköfte ye vuruyordum kendimi. Açlık sınırının bilmem kaç bin olduğu ülkede devlet verdiği 300-400 lira ile utanmalı bence ama ne diyeyim işte hâl vaziyet ortada. Allah'a şükür ben 17000 TL borcu mu neredeyse toparladım, önümüzdeki ay ödeyecem inşallah. Af gelmezse gider öderim, gelirse de şu hayata az buçuk birikimle başlamak nasip olur. Belki bi Starbucks açar, 50 kuruşluk kahveyi 10 liraya itelerim belli mi olur.
(bkz: alırlar o parayı annem)

En fazla seçimden önce silinecek derler akabinde hop bir torba yasa yeniden yapıştırırlar.
silinme bitirdikten yaklaşık 7-8 yıl sonra oluyor.
en fazla faizlerinin silinecek olmasıdır.
sizin kyk'dan okumak için alıp misliyle ödediğiniz kredinin 2-3 katı Suriyeli içlere kişibaşı miktar olarak ödeniyor hemi de geri ödemesiz. Bilin istedim.

Her ne hikmetse sizi okutmaya kendinizi geliştirmenize yardımcı olmayan devletin imkanları suriyelilere hiç çalışmadan hiç olmazsa asgari ücret refahında yaşamalarına yetecek kadar seferber ediliyor.

Yani Türkoğlu yine öz yurdunda garipsin öz vatanında parya.

Suriyelilerin sigorta paraları doğudakilerin elektrik faturaları falan hep senden çıkıyor. Bir de zengin edilmesi gereken çevreleri de kullanmadığın otoyolların ve köprülerin cezası olarak yine vergilerinle zengin ediyorsun. Ama okumak isteyince aldığın kredinin her kuruşunu söke söke alıyorlar senden.

Emek ve enayilik bayramımız kutlu olsun!
silinir silinmez orasını bilemem ama ben bursu sırf ilerde ödeyemem kaygısıyla almadım ihtiyacım olduğu halde,borçların silineceğini bilseydim ben de alırdım burdaki adalet nasıl sağlanacak ?
Silinmesi büyük haksızlık olur doğrusu. Zira borcunu ödeyeceği zaman yaşayacağı sıkıntıyı düşünüp kredi almaktan vazgeçen binlerce öğrenci var.

Burada devletin yapması gereken burs ve kredi desteğini arttırıp geri ödemede daha fazla kolaylık sağlaması. Bir öğrenci için aylık 400-500 tl ile yaşam gerçekten çok zor.

bu arada öğrencinin eğlenmesini hor gören herkesin amk.
şu ülkede bedelli askerlik ve kyk borçlarının silinmesini bekleyenler hiç bitmeyecek galiba.
200 lira kredi alıyorduk hey gidi.

şahsen ben geri ödemeyi göze alarak aldım bu parayı. Sözleşmenin Altına da imza attırdılar zaten. Senet yaptık koca devletle. Her neyse, zamanında harcadık, yedik içtik. Yeri geldi mazot parası yaptık, yeri geldi iki bira alıp yuvarladık. Yani ögrenci adam demez ki şu para devletten geldi, bununla sadece keyif sureyim. Cebe giren para her yere harcanır. Saçmalamayın.
Silinmesi konusunda da silinmesi taraftarıyım. Ha sadece sen ödeyeceksin, geri kalanı silinecek deseler yine kabul ederim. Bir ben enayi olayım. Sorun değil. Fakat bu devletin de artık öğrencilere destek olduğunu bileyim. Zaten işsizlik dağları aşmış gitmiş, bir de üzerine borç ile hayata başlamasınlar.
Hem siz sanıyor musunuz ki kredi yerine burs alanlar çok temiz? Bizzat kendim biliyorum, ne paralar döndüğü halde burs alanları. Gereksiz muhalefet etmeyin. Herkesin aldığı Bursa çevrilsin, illa aşırı eşitlikçi iseniz vaktinde kredi alanlardan da bir öğrenciye bir senelik burs vermesi istensin. Buyurun size çözüm.

Hep birlikte güzel günler görebiliriz, birbirimizi dibe çekerek değil.

Edit: buna karşı çıkan tipler, işsiz kalan öğretmenlere, mühendislere de oh olsun çeker. Hatta şiddet gören doktorlara da kayıtsız kalır. Malum, kendileri istediler o bölüme gitmeyi. işsiz kalmak, dayak yemek kaderlerinde varsa demek.
Eh ne de olsa paşamıza dokunmayan yılan bin yaşasın. Yahut kendi ‘çıkarı’ olmayacaksa herkesin köküne kibrit suyu.
Garip yahu.

Ha bir de kendileri gibi düşünmeyeni Çomar ilan eder bu süper zekiler. Neden? Çünkü kendileri ödemiştir, almamıştır. Fakat alan da zarar etmelidir. Ağamız mahrum kalmıştır, öyleyse herkes batağa düşmelidir.
allah'ın izniyle bu ay müjdelenecektir.
Silinsin. Sonuna kadar destekliyorum.
borç alırken nasıl ödeyeceğini düşünmeyenler, şimdi gelmiş lütfen silinsin diye ağlamaya başlamış.

istanbul'da gayet iyi okulun iyi bir bölümünden mezun olan bir kişi olarak sonuna kadar karşıyım. bizimde hakkımız vardı almak için ama ödemem sıkıntı olur kendim çalışır kendi yükümü çekerim diyerek üniversite hayatım boyunca bir kere tatil fırsatım oldu o da birkaç günü geçmedi.

kimse bu parayı size zorla vermedi, fırsatı varken bizim gibi almayanlarda enayi değil kardeşim. cefasını biz çektik, sefasını sürmeyi beklemeyin bir zahmet. devlet de bu borcu silmesin, onun yerine abuk subuk vergileri kıssın kısacaksa hepimize faydası olsun.
Bizim toplumumuz bedava diye bir şeyin olmadığını bilmiyor. Her bedava şeyin bedelini ödeyen birileri vardır. Sizin silinsin dediğiniz borçlar sizden tahsil edilmezse dolaylı yoldan doğmamış çoçuğun bile cebinden çıkacak.

ben kredi sözleşmesini inceledim, kafama yatmadığı için almadım. Kredi alıp, yazları tatile gidenler, ıphone taksidi Ödeyenler varken ben evde samsung telefonumla entry giriyordum. Ben yarı aç, yarı tok gezerken kredi alanlar sigarasını içiyordu. Tek akıllı sizsiniz amk. Kodumun dilenci ruhlu çomarları. Instagramda cafelerde, bichlerde poz vermenin bedeli olacaktı.
Seçim bereketli geldi evet emekliye de iki ikramiye, reis kesin başkan olacak çatlayın da patlayın.

Not. Önümüz seçim olmasa ödesin piçler diyeceğim ama bu durumda biraz esneklik yapılabilir.
Silinmesi benim yararıma olur fakat aşırı haksızlık.

iptal ettiğime üzülürüm bu bir.
Almayıp çalışan insanlar var onların canı yok mu bu iki.
Ödeyenler ne olacak bu üç.
Kyk borçları dediklerine göre her sene siliniyor. Bu zamana kadar da hiç silindiğini görmedim, üstüne faiz koyuyorlar ve her türlü o parayı senden alıyorlar.
Kyk kredisini çekip koşa koşa Starbucks a giden vasıfsız mezunların beklediği haber.

Nah silerler.