bugün

http://www.youtube.com/watch?v=uWyPNQnsa_w
sam bowie ve michael olowokandi'yle birlikte nba'in en büyük üç draft bust'ından biridir.

ekleme: lan darko milicic'i unuttuk!!! 2003 nba draftı'nda o kadar adam arasında 2. seçilen adama bak amk!
philadelphia 76ers ile 2 yıl, 6 milyon dolar karşılığında anlaşmaya varmıştır. anlaşmaya göre kontratının ikinci yılı oyuncu opsiyonlu olacak. her şeyi bir tarafa bırakırsak philadelphia 76ers'in ne yapmaya çalıştığını anlamak mümkün değil. elton brand'i amnesty clause ile serbest bıraktılar, louis williams ile kontrat yenilemediler, 2012 nba draftı'nda, takımda bir yığın kısa forvet olmasına rağmen maurice harkless'i seçtiler. ardından nick young ile sözleşme imzalayıp takasla dorrell wright'ı aldılar. şimdi de kwame brown'u kadroya kattılar. üstelik spencer hawes'i uzun forvet pozisyonuna kaydırıp kwame brown'u ilk 5 başlatma düşüncelerinin olduğu söyleniyor. konuyu daha detaylı bir şekilde ele alacağım ama takımın ağzına sıçtınız lan!
bu sezon 6.3 sayı, 6.3 ribaund, 0.4 asistle oynamaktadır.
golden state warriors ile 1 yıllık sözleşme imzalamıştır. bu sürede 7 milyon dolar kazanacak. bu transfer döneminde yapılmış en saçma hamle olabilir. 2001 nba draftı'nda bir hata ile 1. sırada seçildi, kabul. ama üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen oynadığı hiçbir takımda iyi bir performans sergilemedi. hatta iyi performansı geçtim, vasat bile oynamadı. bütün bunlara rağmen hâlâ kendisine 1 yıl için 7 milyon dolar verilmesine anlam veremiyorum. kontrat 1 yıllık da olsa verilen para çok çok fazla.
charlotte bobcats ile 1 yıllık sözleşme imzalamıştır.
bu serbest atış kullanırken tayshaun prince'in yüz ifadesine baktım. resmen acıdan kıvranıyordu adam.
nba tarihinin olowokandi ile beraber en büyük hayalkırıklığıdır. pistons yönetimide bunu kurtarıcı diye almıştır. bu kalas arkadaşımızın gasol karşılığında lakers'dan gittiği gün los angeles genelinde bayram havası yaatmış, kırk gün kırk gece düğün yapılmıştır.
öyle ya da böyle pistons'ın bir şekilde hep uzun bulabildiğini bize tekrar hatırlatmış oyuncu.
tüm lig uzun istiyorum diye ağlar, pistons bir şekilde hep bulur uzunları kardeşim bu nasıl iş?
son bir kaç senede takıma gelmiş-gitmiş uzunlara baksana..?

(bkz: ben wallace)
(bkz: rasheed wallace)
(bkz: antonio mcdyess)
(bkz: chris webber)

bonus olarak (bkz: darko milicic) de var tabii ama onu saymasak daha iyi olacak sanki. *
her ne kadar kwame kariyerinde pek fazla bir şey yapamamış olsa da, detroit gibi "uzunları adam etmeyi iyi bilen" bir takımın forması altında bir çok insanı şaşırtabileceğine inanıyorum.

ayrıca yeni koç michael curry'nin bu adam üzerindeki etkisi çok büyük olacaktır, şimdiden söyleyelim.
michael jordan'in washington wizards'a buyuk kazigidir. wizards'ta oynarken kwame icin ozel psikolog kiralamislardi. bir takim yetkilisi, babasiz buyudugu icin psikolojik sorunlari oldugunu acikladi. neyse ki lakers'a gitti de kurtulduk. karsiliginda wizards'a alinan caron buttler 10 kwame eder.
2001 yılında draft edilmiş hayal kırıklığı. göz var nizam var cümlesi çok kullanılmıştır bu oyuncu için. bir futbol müptelası bile bu adamın iyi bir basketbolcu olmadığının yorumunu yapabilir. en azından basketbol severler 1.tur 1.sırayı haketmediğini bilir.