bugün

Burun ameliyatı diye okudum iyi değilim.
görsel
Kıskanılan tohat marmelatı. Kaşıktan Akmaz, rengi koyu olur siyahımsı gibi.
marmelatlar genel olarak iyidir, ayırmam yerim hepsini.

ama annanne veya babannenin yapmış olması gerekli. geri kalan endüstriyel beş para etmezler.
Sağlığa çok faydalı kahvaltıda hep yerim. Bizim tokatta çok yaygındır.
görsel
Köyden iki kavanoz getirdim. Mutlu olmaya sebep. Made in tohat.
Normalde çok marmelat sevmem ama kızılcık ve bu başka.
Ekmek üzerine kaymak, onun üzerine de kuşburnu veya kızılcık marmelatı sürüldü mü 10 numara olur ayrıca c vitamini deposu.
Ve dikenli bir bitki olduğu için bu kadar zor bir yapılan bir reçel türü daha yoktur. (Zaten marmelattan başka şekilde yapılamaz.)
ishal eder çok fazla yemeyin. ya da barsak tembelliği varsa kahvaltılarda yiyin.
Topladık kış içinde biz de yapmayı düşünüyoruz.
Leziz bir marmelat türü. Pek severim.
Annemin şu an yaptığı dehşet ötesi bir şey.

Bitse de yesek.
kış mevsiminin olmazsa olmazıdır.

marmelat kelimesini de hiç sevmem. Pekmezdir nihayetinde.

Üniversitede ev için evde kendi ellerimle ezip karıştırdığım kavanozlarım yenmek için bekliyor.
(img:#1735582)
Yapımı çok zorlu ve uzun bir süreç olan lezzet.
büyük annanem (annanemin annesi) bunu bizim için toplardı, koyuca pekmezini yapardı. köyde çok vardı bunlardan, sahibi de yok. herkes toplayıp toplayıp yapıyor.
senede 2-3 ay bize gelince yanında getirirdi.
sene boyunca evden eksik olmazdı.
biz ailecek ekşiyi sevdiğimizden hafif mayhoş yapardı bunu.

e tabi ishal olmadıkça aklımıza gelmezdi bu.
ishal olunca hemen 2 kaşık kuşburnu, pekmezi bir şeycik kalmazdı.
şimdi evden uzağım, bir ishal oluyorum 4 gün sürüyor amk.
tuvalette uzun uzun kuşburnu düşünüyorum :(

grip olunca da veriyorlar da o zaman pek işe yaradığını görmedim.
annemin her sene özenle yaptığı marmelat.
yahu kadın kışın yiyeceğimizden içeceğimize kadar yapıp getiriyor. sanırım anneyle özdeşleştirdim ve duygulandım.
kuşburnu marmelatı aşkına!
çocukluğumun büyük aşkı.
aklım giderdi kuşburnu marmelatı diye.
ama ev yapımı olacak. hazır değil. ev yapımının ekşiliği genzi hafiften yakar. yapımı zordur. meyveleri iyice ezmek, çekirdekleri ayırmak için süzgeçten geçirmek gerekir. kıvamı sahteden kıvamlaştırıcılarla verilmez. mis gibi kuşburnu kokar.
kahvaltıda olsa ne iyi olurdu.
gofret yiyeceğinize kızarmış ekmeğe bunu sürün.
An itibari ile erik versiyonuyla birlikte mideye götürdüğüm mayhoş nesnedir. Yenilesidir.
Bayıldığım, hastası olduğum kahvaltılık. Ekşiyle tatlı arası tadı mükemmeldir. Doğal yapım olanını da bulduysanız başka bir şey istemeyin.
(img:#1538659)
Kış aylarında yenen leziz şey.
Bu gördükleriniz de o yolda ilerliyor.
Fox tv de başlayacak olan dizi. Konusu aşk.

(bkz: reserved)
(bkz: pelverde)
icerdiği c vitamini sayesinde grip, soğuk algınlıgına iyi gelmektedir. bol bol tüketiniz.
çok fonksiyonludur. kahvaltılık, tatlı, su ile karıştırılıp içecek olarak tüketilebilir.
Nutellanın, sarellenin organiği. Kesinlikle daha güzeldir ve tatlı ihtiyacına birebirdir.
gribe iyi geldiği rivayet edilen, lezzetli yiyecek. iyi gelip gelmediğini deneyip görmek gerek.