bugün

akbankın kırmızı bir fon üzerinde beyaz kıyafetli insanların bir araya gelerek oluşturdukları değişik şekillerin kuşbakışı ekrana getirilmesi şeklinde çektirdiği yeni reklam filmidir. Reklam sırasında çalan müzikten, insanlar tarafından oluşturulan şekillerin başarısı ve reklamın akıcılığı ile tam bir reklam başarısı olan bir çalışmadır. insanlar ay yıldız, ağaç, kuş, gitar vb. gibi şekilleri oluştururken o yürüdükleri fonda kesinlikle her birinin nerede duracağı hangi yoldan gideceğini belirtir izler ve şekiller olmalı diye düşünerekten onları görebilmek için her seferinde ekrana yapıştığım reklamdır ayrıca. ha bir de reklam müziğinin ismini cismini bilen varsa lütfen paylaşsın demek istediğim reklamdır. (bkz: sözlük formatına uydurmak için cümleyi çevirmek)
son zamanlarda yapılan en mükemmel reklamdır. karşılaşıldığında kanal değiştirilemeyen ender reklamlardandır. takdire şayandır.
ortadan başlanıp da ilk kez izlenildiğinda amanınn kola reklamı hayır hayır yiyecek reklamı diye tahminler yürüttüren ama sonuç olarak akbank reklemı olduğunu öğrendiğimiz,eğlenceli,yaratıcı,güpgüzel reklam.tebrik edilesi.
reklam müziği, reklam için özel olarak hazırlanmış bir ömer ahunbay bestesi imiş. *
ipragaz bu fikri daha önce kullansa da akbank reklamı daha çok adından sözettirmiştir.ama yine de yeni bir fikir olduğu savunulamaz.
emek harcanmış reklam
reklam yaptın mı böyle yapacaksın dedirten reklam..gerçekten izleyenlere keyif veriyor tekrar tekrar izlenesi..
dünya kupası maçlarının devre aralarında ve maç bitimlerinde çıkan, her çıkışında bi daha izlenen harikulade reklam. **
http://video.google.com/v...ocid=-9058992854988302151
bir yerden esinlenmemiş olduğunu dilediğim, zeki fikir. ilerde internette br benzeri varsa entry deki edit, düdüt hakkımı saklı tutuyorum.

edit: edit hakkımı 20. entry de kulanıyorum . bu reklam aslında benim fikrimdi. 21.06.2006
http://www.bigumigu.com/bigu/haber.asp?hid=685
yeni bir fikir olmamakla birlikte fondaki müziğin de sevimliliği ile akıllarda kalan, başarılı bir reklam.
koşan adam figüründe ayakların birbirini geçme bölümü çok başarılı yapılmış reklam.
asıl şaşırdığım nokta; bir türk'ün diğerini çekemediği şu günlerde böyle başarılı bir reklamın icrası,

- yok ya... ben niye adamın kıçında duruyorum
- kafayı çaktırmadan kaldırayım, daha sonra kahvedekilere hava atarım
- lan guş öylemi olur bak şu gagası olsun ben daşşağı olayım eheheh

gibi sığlıkların yaşanmaması. hayret..... cidden hayret.
akbank turkiye'nin yenilikci gucu. sloganiyla hazirlanmis. ayirdiklari butceyi bilmesemde, buna deger demislerdir. herhalde
gözümü kırpmadan izlediğim reklamdır.bir de bu reklamı hazırlayanların ve reklamda oynayanların türk olmadığı reklam.*
özellikle müziğinde güzel olmasıyla birlikte kısa sürede herkesin dikkatini çekmeye başaran reklam.
müziğiyle de insan ruhunu harekete geçiren ve olayın içine sokan şimdiye dek gördüğüm en iyi reklamlardandır.aynı zamanda yaratıcı fikrinden ötürü reklamın idesini ve conseptini ortaya çıkaranını da tebrik ettiğim reklamdır.
bu konuşma 3 sene evvel gerçekleşmiştir. belgeye falan gerek yok bana güvendiğinizi biliyorum.

ben : sayın patronum aklıma çok şahane bir reklam tarzı geldi.

dallama patron : neymiş o

ben : şimdi böle insanları topluosun onları yanyana dizip şekiller oluşturuosun. sonra o şekilleri kuş bakışı cekiosun kameraya, bide hareket veriosun felan.

dallama patron : zittir git. midenden reklam uydurma.

ben : yanlış yaptın patron, bu reklam bir gün cekilecek ve sen pişman olacaksın.

dallama patron : sus interneti, gez bakim sen. gavurlarda ne reklamlar var. güzel bişey varsa, aynısını bizde cekeriz.

işte böyle. kreatörlerin fikirlerine önem verilmedikçe, copy pasteden ileri gitmez bu sektör.

bu fikrin aslı sahipleri tebrik edilmelidir.
reklam iyi güzel de o insan figürü koşmadan önce elini niye kıçına götürür anlamış değilim. acaba nasıl bir mesaj vermek istediler??
senkronizasyon kusursuz ama herkese evden giydigi beyaz kıayfetler yerine,biraz daha masraf edip tek tip tisörtler,pantolonlar dikitseler daha iyi olurmus.
Akbank bu işi biliyor...
O kadar hareket yapıyorlar ama bence 120 kişi horon tepseler daha halk temalı olup daha karli çıkabilecek olan reklam...
yabancı bir reklam firması tarafından yapılan orjinalini görünce biraz hayal kırıklığına uğradığım reklam.
gece biraz daha kalitesini arttıran tv de gündüz tek izlediğim zamanı oluşturan bi kaç dakikadır.Ciddi anlamda emeğin ve yaratıcılığın saygıyla alkışlanacağı 120 kişinin ve fikrin sahibinin alnından öpüleceği böyle farklı yapımların devamının beklenileceği ve bir umut bu baymış tv program ve reklam anlayışından kurtulunacağı hissini yaratan reklamdır.
(bkz: Akbank) ın kalabalık bir grupla kareografik bir çalışma sonucu ortaya çıkardığı, (bkz: klasik turk reklamlari)tabusunu yıkacağı düşünülen reklam filmi..
çalıntıymış söylentisini duydum,araştırdım.cidden yabancı bir reklamdan esinlenilerek yapılmış. * *