1. 1.
  makedonya eski yugoslav cumhuriyeti'nin yeni adıdır. helen cumhuriyeti isim krizinde başarılı oldu. yok öyle makedonya bölgesinin küçük bir kısmına sahip olup makedonya adını kullanmak. makedonya hellas'tır.
  4 -7 ... tacettin limoncuoglu
 2. 2.
  ulan bu yunanistan her boka neden karışıyor acaba.

  https://www.dha.com.tr/du...n-yeni-ismi/haber-1584716
  -1 ... true
 3. 3.
  küçük ve sorunlu bir balkan ülkesi.

  aslında meselenin çözümü; bugün makedonyalı bulgarların, arnavutların ve türk, boşnak, roman gibi küçük sayıdaki azınlıkların yaşadığı bu ülkenin bulgaristan ve arnavutluk arasında paylaştırılmasıdır, tarihsel olarak gerçek olan budur.

  ama kendine makedon diyen makedonya bulgarlarının inatla bulgar olduklarını kabul etmemeleri sonucunda ortaya şu tablo çıkmıştır; sürekli başlarında bir bela olan yunanistan ve ülkeyi hızla ele geçirmeye başlayan arnavutlar.
  1 -1 ... ateistvaiz
 4. 4.
  Rabbim büyük arnavutluk topraklarına katıldığı günleri de nasip edecek inşallah. amin.
  -1 ... yanakson
 5. 5.
  yunanistan'da altın şafak isimli nazi partisi bu anlaşmaya karşı çıkıp askere darbe çağrısı yapmış. darbe çağrısı yapan milletvekili de vatan hainliği ile suçlanıp tutuklanmak için aranıyormuş.
  1 -1 ... daikokuten
 6. 6.
  The Republic of Macedonia was changed as The Republic of North Macedonia.
  ... kafkaskartali16
 7. 7.
  Bugün itibari ile makedon meclisinden geçen ve yeni makedonyanın adıdır. Bu sayede ab ve nato üyelikleri için olan veto yunanistan tarafından kaldırılacaktır.
  1 ... iamlucifer
 8. 8.
  Yeni adı.

  Yakındaki adı: batı trakya beylerbeyliği.
  ... alpertunna
 9. 9.
  Balkan bolgesi savaslardan catismalardan zaten yorgun. Siz atip tutuyorsunuz da burada daha 2008e kadar bolge de kan hukum suruyordu. Kolay mi lan koskoca ulkenin yediye bolundurulup kartlarin yeniden dagitilmasi? Hele ki makedonya gibi cok karma nufusa sahip kucuk ulke de. Oturdugunuz yerden atmak kilay tabi. Yok bulgarlarmis ivir zivir. Adam orada yasiyor olum sanane. Ona bakarsan hepsi benden duzgun turkce konusuyor eee 82 83 yapalim o zaman. Var mi boyle mantik amk.
  1 -1 ... ruut altmis alti
 10. 10.
  neymiş yunanistan öle istiyormuş. ulan başka bir ülke istiyor diye ülkenin adı değişir mi?
  ... true