1. 1.
  . . . Hayır diyelim güney kutbu üstte. O zaman güney kutbu kuzey kutbumu olacak. Haritalar karışacak her yer alt üst olacak. En rahatı ekvator anasını satıyım. Yer değiştirmek için parmağını bile oynatmayacak.
  . . Bu ciddi bir sorun. Acil el atılması lazım benden söylemesi.
  1 -5 ... kupune zararsiz keskin sirke
 2. 2.
  semtine göre değişir. esenyurt alta kalırken levent üstte kalıyor mesela.
  5 -1 ... ibni maymun
 3. 3.
  kuzey üst, güneyde alt gibi bir algıya sahipsin çünkü haritaları genellikle duvara dikey olarak asıyoruz. duvardan indir masaya koy sorunu çözersin. gerçekten trollsen bile içinde bir yerlerde böyle bir sorunla uğraştığına inandığım için izah edeyim dedim.
  1 ... the fool
 4. 4.
  ortada ekvator var yandan geç.
  1 ... onickihavari
 5. 5.
  dünya güneşin etrafında dönüşünü yaparken, güneş sisteminin varsayılan halkaları dünyanın varsayılan ekvator çizgisine az bi açı yapar, bunu paralel varsayıp hayalini kurarsak dünya takla atmadan, kendi etrafında döne döne haraket ediyor. uzayda da alt üst kavramı senin yaratacağın koordinat sistemine göre değişim gösterebilir. yani var olduğumuz evrende kabul görmüş koordinat sistemine göre kuzey kutbu yukarda güney kutbu aşağıdadır. ama paralel evrende kabul edilebilir olan farklı bir koordinat sistemine göre güney kutbu üstte kalabilir. peki bulunduğumuz evrende neden bu koordinat sistemi seçilmiş? fikrimce, dünya manyatik alanınından dolayı. yön oklarını bu alana ekleyince kuzeye haraket eden bir yol çıkmaktadır. kullandığımız koordinat sisteminin yön okları da kuzeye yönelmiş vaziyette.

  her şey bi kabulle başlamış durumda.
  1 ... sumukluboceginterligi
 6. 6.
  onu bunu bırak da okyanuslar neden uzay boşluğuna atmosfer dışına akmıyor da duruyor .
  ... marvolo riddle 2
 7. 7.
  bir cevabı olmayan soru. şayet dünya bir odanın içinde olsaydı buna cevap verebilirdiniz. ancak ucu bucağı olmayan, henüz keşfedilmeyen bir evrende -sonsuzluk ihtimali bile var- alt ve üst kavramıyla neyi kastettiğiniz de belli değildir.
  11 ... kahraman arketipi
 8. 8.
  Ekvator üsttedir.
  ... zaruri
 9. 9.
  üstünlük takvadadır. *
  2 ... serdarsl06
 10. 10.
  ilişki esnasında değişen durum.
  ... veli demir lenin