bugün

allah isterse mars'ta tek başına doğsan bile müslüman olursun.

çüş.
ve din çürüdü...

mükemmel bir argüman.
güneyden ezan sesi geliyomuş.
Kuzey Kore de çok az. Medeni bir yerde doğsan bile din değiştirme ihtimalini pek yoktur.

Her dine göre ona inanan cennete inanmayan cehenneme gider. Ve kesinlikle kendisi doğrudur yani din değiştirmek zor iştir.
hic şansı yok, cehennemde yanacak pezevenk...
Düşük bir ihtimaldir. Hele birde k. Kore'de yaşamayı düşünüyorsa imkansızdır denebilir. Çünkü k. Kore ateizme inanan bir ülkedir. Ve bildiğiniz gibi k. Korede devletin sözünden pek çıkılmaz.
islamiyet diye bir dinden bile haberi yok ki nasıl müslüman olsun.
olmasinlar daha iyi. biz olduk da ne oldu. bak bu pislikten kurtulamiyoruz. gunu gelir gider ama zamanla.
Olm öyle olur mu ben kuzey koreli olsam araştırıp bulurdum hak dinini.

(bkz: Yersen)
Bir insan kendisine tebliğ ulaşmış ise mesuldür. Bugünkü günde Şimali Kore'de yaşayan insan interneti kullanabiliyorsa islam'dan haberdar olması ve Müslüman olması mümkündür. Cuma namazı darü'l-harb olan yerde farz olmadığından namazlarını evinde kılar. ilaveten istikbalde ne olacağını bilemeyiz, bugün için kâfirlerin ekseriyette olduğu memleketler ileride Müslümanların ekseriyette olduğu memleketler haline de gelebilir. Hz. Ömer'i peygamber efendimize suikast için göndermişlerdi sonra emirü'l müminin oldu.

ilave: "Kullanabiliyorsa"nın şart ifade ettiğini bilmeyen vatandaşların cevap yazıp cehaletlerini nümayiş ettirdiklerini de müşahade etmiş olduk.
bu din ki kalplere hükmeder,kalbi feth eder.
birşeyin ortada olmasına,açık ve kesin olmasına gerek yoktur bu gibi durumlarda.
pariste bir güvenliğe sure dinletiyorlar kurandan ve güvenlik diyor ki;
huzurlu hissediyorum,hiç olmadığı kadar ve size ilginç gelicek belki ama geceleri yatarken kuran dinliyorum,bana huzur veriyor sakinleştiriyor diyor.
kimlerle aynı sözlükte yazıyoz la
üzümsuyu kafası mı bu. internet varsa
islamdan haberdar olmalıymış
la orada adam bırak interneti telefon bile kullanamıyor.

şu akgereksizler kuzey koreyi imana getirmek üzere
sefer i cihad etmedikleri için cayur cuyur yanmasın da.
ben o ihtimalden çok, Türkiye'de doğup da yabancıların menfaatine bu kadar çalışan, vatanı satmak için uğraşan, milli manevi değerleri alaya alan, milletin fertlerini birbirine düşürmeye çalışan, cahil değilse, bu kadar vatan hainin olmasına hayret ediyorum
Yüzde 50.
''Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?'' denmiş hala yok işte ya cehenneme giderlerse. bir de yok işte o zaman ben bilmeseydim de ben de cennete gitseydim diyenler var kardeşim siz zaten dini böyle hala kendi çıkarınız için benimseyip yaptığınız her şeyin bir karşılığının olmasını bekliyorsanız dini bilmenize rağmen, dini bilmeseydiniz pek iyi bir insan olmazdınız bu düşünce tarzınızla yani gidemezsen her türlü gidemezdin. utanmasalar ibadetlerin pazarlığını yapacaklar.
işte dinde en çok kafamı karıştıran konulardan birisi. Din değiştirmek çok zor bir şey. Şimdi herkes hak dinden bahseder arayıp bulunması gerektiğini söyler ama kaç kişi hıristiyanlığı museviliği araştırdı ki. Değil kuzey kore en medeni dediğiniz avrupada bile din değiştirmek çok zor.
cahillere göre imkansıza eş bir olaydır.

bakın rkdşlr pyongyang'da iran'ın büyükelçiliği var. elçiliğin içinde de cami var. hiç de küçük bir cami değil. ihtida eden gidiyor vazifesini orada görüyor.

bu arada din yasak filan denmiş. kenan evren'in tüm islam aleminden farklı derece sistemine göre hazırlattığı imsakiyeye göre oruç tutan insanlar için gayet iddialı laflar bunlar lol.
bir japonun müslüman olma ihtimalinden çok daha azdır.
Yurtdışına çıkmayı başaramadığı sürece %0 dır.
Tebrikler kardeş ergenliğe girmişsin, sıradaki dahiyane sorunu bekliyoruz.
Yoktur. Gerçek böyle. Evet.
Yoktur. Evet.
kuzey kore'den dışarı adımını atma ihtimali olmayan, ülkesinde internet vb sosyal medya unsurları yasak olan, hatta muhtemelen diğer tv kanalları da kısıtlı olan katı komünist bir ülkede afedersiniz davar gibi ilim irfandan kültürden ırak yaşamak zorunda bırakılan bir insanın islam'la tanışma ihtimali yüzde kaçtır ki muhakeme edip bu dini seçsin ya da seçmesin?
Yoksa yapıcak birşey yok. Hristiyanlık falanda duymadıysa zaten sorumlu değil.
sorumluluk sınavına girmeyecektir. hadi yırttınız yine.

ama onların en büyük sınavları kardeşleri güney Kore'yle.