1. 1.
  evet gözümüzün önünde bir kürt devleti kuruluyor. pasaportlara kurdistan damgaları vuruluyor, dış basında kürdistan özerk bölgesi falan diye tanıtılıyor. sanki bu toprakların gerçek sahiplerinin kürtler olduğuymuş gibi bir genel kanıyı basın aracılığıyla tüm dünyaya ilan ediyor abd ve israil'in güçlü parmakları.

  biz hala kürt devleti kurdurtmayız etmeyiz falan demekle yetinelim. yıllar süren savaşta en az kayıp kuzey ırak'ta yaşanmıştır, kuzey ırak tamamen yeniden inşşa ediliyordur türk inşaat firmaları tarafından. peki bunlar niye? devlet kültürü olmayan kürtlere, zengin petrol yataklarının üzerine devlet kurdurarak bölgede derinlemesine bir savaş çıkmasını diliyorlar. sonra da araya kürtlük-türklük, sunnilik-şiilik tohumları atılarak 3'lü belki de 4'lü savaşlara zemin hazırlıyorlar.

  sonuç olarak belki 20 yıl sonra türkiye'nin doğusu'nun kürdistan'a bağlanması için bir referandum yapılacak ve sonuç apaçık ortada!
  ... coolgoose
 2. 2.
  hayal olan önermedir.
  hani nerde kürt devleti?
  sınırları belli mi?
  başındaki insan belli mi?
  bayrakları belli mi?
  milli marşları belli mi?
  anayasaları var mı?
  insanları bu devletten haberdar mı?
  (bkz: bsg)
  ... catstark
 3. 3.
  kuzey ırak şu an türk toprağı olmadığı için fazla dikkat çekmeyen olay. yalnız orada bize ait olan birşeyler var.
  musul ve kerkük kürtler yüzünden kaybedildi. kürtlerden geri alınacaktır.
  ... gaspirali
 4. 4.
  kurulacak olan devlet büyük ihtimalle kukla bir devlet olacaktır. yönetiminde de barzani-talabani gibi kuklaların adamları bulunacaktır. şartlar hazırlandığında kurulan bu devlet türkiye'deki topraklarda hak iddia edecektir. türkiye ile savaşacaklardır veya savaştırılacaklar. sonuçta bölgede istikrarsızlık devam edecek, yine amerika kazançlı çıkacak. belkide müdahale edecek.

  not: kürt devleti kurulmuştur sadece ilanı gerekli.
  ek not: sadece kürt devleti değil, ırak üçe bölünmüştür.
  bir not daha: musul ve kerkük ismet paşa'nın hataları yüzünden elimizden çıkmıştır. 1926 ankara antlaşması'yla.
  ... chokella