1. .
  kürdistan yerel yönetiminin aldığı karar doğrultusunda kürdistan'daki 2 kuyudan çıkan petrolün alıcılarına türkiye üzerinden ulaştırılmasıdır. ama bu işte garip olan bir nokta var, o da şu. kürdistan yönetimi kendi yerel parlamentosunda aldığı karara dayanarak ve ırak ulusal meclisi'nin onayını almadan bu işe başlamıştır. her zaman buna köpürürmüş gibi yapan türkiye ise bu başıbuyruk harekete tepki vermemiştir.
  1 -8 ... cehenneme dokulen irmak
 2. .
  (bkz: where is kürdistan mate)
  (bkz: söyleyin biz de gidelim nasıl bir yermiş) *
  4 -2 ... dark jedi in da house
 3. .
  şu bağlantıdan ulaşılabilen habere konu olan olay.

  http://www.realist.gen.tr...etrol-akisi-basladi--.htm
  1 ... cehenneme dokulen irmak
 4. .
  unknown application - kürdistan.

  haber kaynağını yasa dışı sitelerden copy paste yapmak.
  2 ... pringles
 5. .
  devletinin anlaşma yaptığı kürdistan yönetimini tanımayan uludağ sözlük yönetiminin varlığından haberdar olmamızı sağlamış durum.

  uludağ sözlük kürdistan'ı tanımadığı gibi, özerkliğini de ilan etmiş görünüyor.
  1 -2 ... cehenneme dokulen irmak
 6. .
  (bkz: kürdistan)
  ... cehenneme dokulen irmak
 7. .
  kuzey ırak kürt yönetiminin aldığı karar doğrultusunda kuzey ırak'taki 2 kuyudan çıkan petrolün yalaka olduğu büyük abilerine türkiye üzerinden ulaştırılmasıdır.
  1 -1 ... diks
 8. .
  Kürdistan olarak yabancı basın kuruluşlarında kastedilen şey Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimidir. Gerçi aynı ifadeyi cumhurbaşkanı da söylemişti. * Kerkük-Ceyhan hattıyla dağıtılmaktadır. Çukurova gruba bağlı bir türk ceo'da petrolü alan ilk türk işadamı simsarlarından bir tanesidir. Kürt yönetimi ile Irak yönetimi arasında pasta savaşı yaşanmaktadır. Kim ne kadar petrol gelirlerinden yararlansın tartışması ile beraber zengin petrol yataklarına sahip kerkük'ün kürtlere mi türkmenlere mi ırak yönetimine mi bırakılacağı sorunu ile eş güdümlü olarak kafalarımıza petrol pompalamaya devam etmektedir. Ve bir zamanlar doğan grubu ile çalık grubu arasında yaşanan ceyhan bölgesinde petrol tesisleri kurmak için arazi satış polemiği tabi ki araya akp başkanının da girmesi ile damadının hayrına, doğan grubuna vergi cezalarıyla çözümlenmişti. Şimdi kalkıp da niye ses çıkarsınlar!?*
  ... nekrofili
 9. .
  kürdistan petrolünün türkiye üzerinden dağıtılması olan orijinal halinin sansürlenmiş halidir. ve başlığı açan kişiye söz verilmiş olmasına rağmen hala orjinaline döndürülmemiştir. kafanızı gömmeniz kıçınızın dışarda olduğu gerçeğini değiştirmez.
  1 -2 ... cehenneme dokulen irmak
 10. .
  (bkz: kürdistan diye bir ülke mi vardı)
  (bkz: yanlışlarımızı düzeltelim)
  1 -2 ... yaer buyrun benim