bugün

iki kuzen hem okulda, hem dersanede aynı sınıftaysa derslerdeki başarı yarışının yanı sıra, kime daha çok aşık olunuyor, kimin hocalarla arası daha iyi gibi saçmasapan konularda da gizli bir çekişme vardır.
tamamen büyüklerin bok yemesidir.
össde 4. tercihimi* kazandığımı öğrenince ağlamaya başlamıştım. * o sırada bize misafirlğe gelmiş olan babamın halaoğlu yanıma geldi ve beni dumur eden şu sözleri sarfetti:

"kızım sen deli misin!!!! sülaledeki en yüksek puanı aldın!!!!!!"

gören de boğaziçi tıp kazandım sancak. peh.

ek: adamın benden 10 yaş büyük oğulları var ve oturmuş bunu hesabını yapmış. o an dumur olup cevap veremediysem de sonradan içimden tebrik etmiştim kendisini. (bkz: küçük hesaplar adamı)

not: olayın üzerinden 7 sene geçti ve hala beni geçen yok aksjgsdsahsash
sadece kuzenler değil, ahbap, eş dost, komşunun çocuğu ve akraba çocukları.. hayatın her kısmında bu yakınlarınızla kıyaslanacaksınız aileniz tarafından. mehmet beyin oğlu tıp kazandı sen nereyi kazandın gibi beğenmemeler falan.
Bütün sülalenin sayılı dertlerinden biridir. Bir digeri hangi eltinin daha hamarat, vs oldugudur. Birbirine konum ve nitelik olarak benzer olanlar kendi aralarında kıyaslanırlar. Kuzenler kendi aralarında, kardesler, eltiler vs. Tek çıkış yolu daha iyisi olmaktır.
kuzenlerin hepsi boğaziçi mezunu olunca ister istemez ailenin başarı kıstasının yükselmesi sonucudur.
her ebeveyn çocuklarının mürvetlerini görmek için dört gözle beklerler.keza aile içinde rekabet ortamının egemen olması karşı konulunamaz.hepsinin becerisi farklıdır.kuzen sayısı artarsa,ilgi odağı omaya çalışan birey sayısı doğru orantıyla artar.

hangi ebeveyn çocuğunun negatif yönlerini dile getirmiştir ki ?
misal biri ... partisi gençlik kolları başkanı, üst düzey yönetici,
misal diğeri ... hakimi,
misal bir diğeri siyasal mezunu ... müfettişi,
misal daha diğeri ... üniversitesi öğretim üyesi,
misal daha da diğeri ... bankası ... şube müdürü.

gibi beni her geçen gün daha da bitiren sorunsaldır.

not: hiçbir şey olamamış bir ameleyim.
Birisi .... universiteside hoca
Digeri...... hastahanesinde doktor
Oteki ...... okulunda mudur
Beriki .... sirketinde elektRik muh

Bense uniden yeni mezun olmus istedigim sehirde hayata tutunmaya calisan az ucretle calisan sigortali avukatim. Ve geldigim yerin bedelini fazlasiyla odemis biriyim. Ama sevgili ailemin yaninda gram degerim yok. Cunku kiz cocugu anasinin dibinde yasamalidir. Kendime yazik ediyorumdur. Ne yaptigim belli degildir.
Bayramimi rezil ettiniz ulan.
biri avukat
biri doktor
biri mühendis
ben barmen.
sizinkide dertmiş amk. ben üniversite okuyamadım insan gibi siz ağlıyonuz bide.

regedit: bide uluslararası ticaret yapan kuzenim vardı.
bide almanyada 2 tane müteahhit kuzenim var.

hepsi artis amk en fazla parayı açık ara farkla ben kazanıyorum xd.
Ben bu mucadeleyi siktim attim biraz. En yuksek maas ve en yuksek derece bende.
Aralarinda doktor da var, avukat da var ustelik.
Ama genel refah seviyesi iyidir kuzenler arasi, herhangi bir cekisme yok.