bugün

hiç sevmediğim hitap şekli.
Amcamın, 1 sene önce çok tatlı bir kızı oldu. Bu kızı tüm ailecek çok seviyoruz. Büyüyor, küçük kardeşim elif.
Eliyle bir elimi tutup yemeye çalışan ve bir yandan da diğer eliyle saçımı çeken küçük tipsiz bir kuzenim var. Salyalı salyalı birde. Neyse.
Halamın 3 yaşında oğlu var bi tane. Oldukça sempatik, kemalist gibi yüzü var. Tombik tombik. Çok seviyorum o çocuğu.
sevmiyorum hepsi birbirinden dürük yavşak götlek. kuzenlerim eğer benden habersiz sözlükte yazarsanız falan iyi okuyun sırf akrabayız diye yalandan selam veriyorum yoksa hiç umrumda bile değilsiniz ?
anne babanın kardeşlerinin çocukları.
Önceleri zorunlu görüşmelerle ilerleyen çocukluk döneminde dost mu düşman mı olduğunu bilemediğimiz, tuhaf arkadaşımsı müessese. Çok yakın samimi bir kuzen ilişkim olsun isterdim; bunu yaşayan insanlar vardır eminim benim ailemlemde olmadı olamadı, ne diyelim... "ol ma sa da olur ,ol ma sa da olur"...
kardeş gibi benim kuzenlerimle aram daha yeni müthiş bir karda mangsl etkinliği yaptık türk sanat müziği dinleyerek eve dönüyoruz. tavsiye olunur.
Eve dönüş yolunda, agalarla. Ah lan, ne de keyifliydi -7 derecede. Kuzen lazım ya, sayıp sövebileceğin, dert ortağı insanlar....
Geçenlerde geldi, bir gece kaldı bende. Uzun yılları yadettik, fena olmadı.
(bkz: ensest)
En iyi arkadaşlarımdan biri kuzenim. Biz kuzenler birbirimizi çok severiz. Epey de kalabalığız. Bir araya gelip sabahlara kadar çay çekirdek yapıp saçma sapan muhabbetler etmeye bayılırız. Büyükler arasındaki küçük tatsızlıklar bile birliğimizi bozamaz.
gavur kökenli kelime.
(bkz: kuzen ayağı hiç öyle değil)
kardeş çocuğu.
baba tarafı 3 anne tarafı çok.
elalemin kuzeni yaşıt falan olur benim kuzenim 50 küsür yaşında amk.
(bkz: birine uludağ sözlük yazarıyım demek)

bu benim kaldırabileceğim bir şey değil.
baba tarafı ve anne tarafı vardır.
memeleri mukemmeldir.