bugün

Dünyanın en saçma evlilik türü olan, özellikle geri kafalı toplumlarda gerçekleşen bu iğrenç evlilik türünün bir an önce yasaklanması gerekliliğidir.

Toplum geleceği için şarttır.
Akraba evliliği yapan toplumlara bakın hepsi mala bağlamış eciş bücüş amk evet yasaklanmalı.
Bazı mankafaların hâlâ anlamadığı gerekliliktir.

Uzaktan akraba olmasında sakınca yok. Tınının tınısı ile evlenilebilir. Ama amca, dayı, hâlâ, teyze çocukları kardeş gibidir, ben bunlarla olan evliliğe karşıyım.
Var olan gerekliliktir. Hatta çoktan yasaklanmış olmalıydı.. Yahu ülkede insan mı kalmadı da, kuzenlerle evleniliyor... Toplumun zararınadır akraba evliliği. Kalıtsal kastalıklar, zekâ geriliği vs. Sadece felaket getiriyor.. Kan bağı olan biriyle evlenmek, net olarak aptallıktır ve iğrençliktir.
insan kuzeniyle evlenir mi yaa.
Evlenmemin yasak olması lazım cocuk dogurmak yasaklanmalı bundan yuz yıl sonra ınsan nesli tükenir oh ne güzel bizim cektiklerimizi başkası cekmez.
Yasayla desteklenmeli.
Birinci dereceden kuzen evliliği yapan bir çift vardı uzaktan tanıdığım. ilk çocukları sağlıklı doğduğunda etrafa "bakın işte sorun olmuyormuş" demişler!

Nasıl bir psikolojidir bilemiyorum ama ikinciyi de yaptılar ve fiziksel engelli olarak doğdu. ileri derecede kas ve kemik erimesi mevcuttu. Çoook büyük zorluklar çekti o çocuk kısa yaşamında. 15 yaşına kadar yaşayabildi ancak.

Kuzen evlilikleri, hem aileye hem de çocuğa büyük bir işkencedir. Bir "yaşam hakkı ihlali" olarak kabul edilmeli ve yasaklanmalıdır! Eğer çocuk yapmayacaklarının garantisi varsa, ne halleri varsa görsünler.
Kardeş gibi büyümediklerine kanaat getiriyorum böyle insanların. Keza öyle olmasa bile kan bağın yakın, bütün kuzenler birbirimize benzeriz mesela biz morfolojik olarak. Anneniz babanız kardeş ama siz bir birbirinizi lapseki lapseki. Akraba evliliğinin sonuçlarını düşündükçe iyice sinirleniyorum bunu meşrulaştırana. Bunun özgür iradeyle, özgürlükçülükle alakası olmuyor o zaman işte.
Hem Müslümanım deyip hemde bu tarz evliliklerin yanlış olduğunu düşünen kafadan istiyorum bende .
içinde yanlışa yönelten bilgi olduğunu düşündüğünüz bir kitaba nasıl inanabiliyorsunuz?

AHZÂB-50: Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.)
duyunca mide bulandıran durum kardeşe başka gözle bakmakla eşdeğerdir.
Kesinlikle yasaklanmalı.
Çocuk evliliği de yasak ama işte...

Yasaklarla hiçbir şeyi çözemezsiniz. Toplumsal sorunların tek gerçek çözümü e-ği-tim.
Katıldığım önerme.
Tamam sevişin ama evlilik nedir azizim.
"Olum ayıp", "kızlarla gezme günah" diye diye kız ortamına girmemiş erkek napacak aq gidip kuzenine falan sarar tabi. Bizim ülke iflah olmaz aq kafalar çok boktan.
Ülkede o kadar sorun varken (bkz: poligami)
(bkz: kadın cinayetleri), (bkz: çocuk gelin)
(bkz: tecavüz), (bkz: yolsuzluk) sadece fen bilgisi "okrobo ovlologo sokot cocok dogmo ohtomolo orttoroyor" ile kalıp genetik danışma sonucu gerekli testlerle risklerin anne karnında önlenebildiğini gram bilmeyen , lgbt bireylerine gram laf ettirmeyip (homofobik değilim) her ne kadar kültüründe ve çevresinde ayıp olsa da kuzeniyle evli birine (bkz: kemal Kılıçdaroğlu) oy veren metropol abazalarının şiddetle savunduğu gerekliliktir.

Medeni kanunu aldığımız isviçre , yönetim sistemimiz olan laikliğin ilk çıktığı ülke olan Fransa ve kuzenle evlenmenin biolojik ensest olduğunu söyleyen bilime tapan Japonya , teyze çocuklarının evliliğini devlet bazında yasaklamadığı sürece konuşulması/tartışılması bile abestir.
güncel Önemli Başlıklar