bugün

sözlükte gördügüm sorunsal birileri, ensest diyor birileri hakaret ederek degil diyor, dogrusu nedir.
bunlar sakat işler ciğerim.
Adem a.s ile havva a.s ın çocukları olan bizler, bugüne dek çoğalarak geldik.

Allah azze ve celle bize her zaman düşünüp tutalım diye öğüt veriyor.
Olm bu kadar mı çevresiz kaldınız kuzenlere düşecek kadar.
Ne çok kuzenine göz diken varmış amk nasıl savunuyorlar. Kürtlerde gelenek tabi bu. Evet.
Bir soru.
Sapıklığın dibidir. Ulan kuzen dediğin beraber büyür, abi-kardeş gibidir.
Şu an evde 15 yaşında halamın kızı var, kardeşimden zerre farkı Yok, öyle bir yakıştırma yapacak adamın da hayat enerjisini sikerim.

Kuzen evliliği sapıklıktır, 'kızımızı elin yabancı sikmesin' tarzı ilkel bir Ortadoğulu davranışıdır. Kardeşinizi de elin adamı sikmesin madem, bizzat kendiniz evlenin.

Kuzen evliliği yapan adamla arkadaşlık bile kurmam amk. Mide bulandırıcı.
gerizekalılığa-küfür olan değil, 70 iq altında olma durumu- yol açtığı için ensesttir.

sonra neden orta doğu bir türlü düzelemiyor.

(allah affetsin) kuzen pompişinden doğmaktan dolayı tipleri kaymış, bi sürü genetik hastalıkları var; hala kuzenle devam ediyolar. bi kere 70 iq altına düşünce geri gelemiyolar tabi.
Saçma sapan konuşmayınlan kuzen ensest değildir yakınından bile geçmez. Anlamadığım size ne bana ne.
Ensest olarak kabul edilmeli.

iki kuzen Ahmet ve Ayşe örneğinden gidelim.

15 yaşında:
+Ahmet abi nasılsın?
-iyiyim Ayşe sen nasılsın?

25 yaşında:
+Ahmet aşkım günün nasıl geçti?
-iyi geçti hayatım senin?

Bu diyalog aynı kişilerin 15 yıl arayla olan olası diyaloğu. Bu size mantıklı, doğru geliyorsa beyin nakline ihtiyacınız olabilir.

Kız sana abi diyor sen nikahına alıyorsun. Kuzen aq aynı evin kızı, oğlu. Ula anneleriniz ya da babalarınız kardeş kardeş. Ne iğrenç bir durum bu.
rus kekosu sen şu bilmem kaç iq ile fen lisesinde okuyup matematikte dünya birinciliği olan ergen gerisi sefil değil misin?

ne alakası var diyebilirsin şu alakası var: ülke gündemini bi ara amca yeğen ilişkisi mesgul etmişti kimse çıkıp onlara ensest diyememisti ki amca yeğen, kardeşler, hala ve teyzeler gibi kişiler -amerikanin bi kaç eyaleti haric- ensest kabul edilir, ama iki kuzenin evlenmesi tartışılıp durulmuş. sence bunun sebebi ne?

sosyal statü ve yasam tarzına göre ülkemizde ensest tanımı değişkenlik gösteriyor...

kardeşlik falan deyip duran bir zihniyet var: lan memlekette yolda görse akrabası olduğunu bilmeyen insanlar var evlenmişler evlenmemişler ne olmuş?

bi de iqsu 70in altında olacak çocuk bilmem ne diyen bir guruh var bunlar da kapalı genlerde zeka aktarımından bîhaber kimseler.

neyse, ana fikri anladiniz siz hatırlatmakta fayda var: sosyal statü, yasam tarzı ve iq seviyesi (sen gerizekalı isen çocuk da gerizekalı olabilir olağan bir sey) gibi durumlardaki değişimlere göre ensenst olabilir...
Nikah düşen ama sakat doğum riski yüzünden sakıncalı olan durum.
hayır değil ama akrabayla ye iç alışveriş etme demişler ya da her neyse.
Degildir.

Not : midenizi z*keyim.
Kuzenlerim benim kardeşimden ayrı değildir ne yavşaksınız lan.
Ensest diyemeyiz ama eski zamanlarda bi derece anlarim köyde insanlar hep akraba kuzen evliligi oluyordu ama simdi her yer insan ulasim internet sosyallesme çok iyi artik birakilmasi gerekir.

Not trakyada yasaktir.

Ben kuzenle evlenmeye kalksam amcam veya dayim daha kiz istemeye gidince kapida beni vurur babamda iyi oldu amk der.
yahudi-bedevi adetidir.

türemizce yasaktır, en az 7 göbek öteden evlenmek gerek.
herkes ensest degildir diyor bence ensesttir ve yasaklanmalıdır.
kesinlikle ensesttir. hatta bırak kuzeni, kuzenin çocuğu falan da ensesttir.
o zaman basmaya gelmez;

görsel
güncel Önemli Başlıklar