1. 1.
  ikisi de hakettiği şekilde yönetiliyor. iki halk da kısıtlamalar içinde yaşamak, özgür olmamaktan bir hayli mutludur.
  4 -3 ... tanrinin bitirme tezi
 2. 2.
  3 kural üzeri yönetilirler.

  1-) Ölüm.
  2-) Haksızlık.
  3-) Zorbalık.
  1 ... kiz varmis herhalde burada
 3. 3.
  kim jong il'in koreli olması, devletini ve milletini sevmesiyle kuzey kore'nin galip ayrılacağı iki toplumun karşılaştırması.

  not: kuzay kore ne lan ayrıca!
  2 ... sadaeke
 4. 4.
  türk halkının bir kısmındaki lideri putlaştırma ve sorgusuz biat etme kültürü ile kuzey kore'deki lideri putlaştırma ve biat etme kültürü yönlerinden benzerlikler vardır.

  tabii iki ülke arasında sistem farklılığı vardır. türkiye kapitalist sistemin periferisinde yer alan kapitalist bir ülke iken, kuzey kore sosyalist sisteme sahiptir.
  ... zarbut
 5. 5.
  iki halk da diktatöre ses çıkarmıyor.
  ... kullanma kilavuzu okuyan turk
 6. 6.
  kuzey kore halkının elektriği yoktur, elektrik sadece başkentte belirli saatlerde vardır. internet zaten hiç yoktur. bunlar yokken bile ülkesini sever. zira dışarı dünyadan haberi yoktur. şikayet etse de hakkı vardır.

  türk halkının ise ne elektriği kesiktir ne başka bir eksiği vardır. göt cebinde iphone'u elinde ipad'i önünde laptopu ama yine de şikayet eder. ülkesini sevmez.
  -3 ... mantardan zehirlenen mario
 7. 7.
  kuzey korede kişiler devlete ve rejime bağlılıklarına göre songbun puanı denilen olaya göre görev alır ne iş yapacaklarına devlet karar verir songbun puanı düşük olanlar, ezilir ve düşman olarak görülür en ağır şartlarda çalışır. tıpkı tr de akp ye yakın olanlar ve olmayanlar gibi.
  3 ... wysander