1. 1.
  kendi haline, sessiz sakin faizsiz bankacilik yapan banka.
  3 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  duyumlara göre çalışanlarına iyi para veren banka.
  5 ... yesillerik
 3. 3.
  yeşil palmiyeli logosuyla hafızalara kazınmış banka.faizsiz kazançcı albarakaturk'un eniştesi.
  4 ... tankut kabza
 4. 4.
  genel müdürlük binası esentepe'de olup, 80 e yakın şubesi mevcuttur. faizsiz bankaların en güçlüsü olan bu kurumun hakim sermayesi merkezi kuveytte bulunan kuwait finance house'a aittir.

  edit: an itibariyle 230 şubesi mevcuttur.
  4 ... bill of exchange
 5. 5.
  kazanç çeşitlerini mısır da bulunan islami bir heyet* kararıyla belirleyen, vakti zamanında bendenizin iş görüşmesine gitme hatasında bulunduğu ve de inanmak istemesemde söylenenlerin doğru çıktığı banka, şöyleki:
  (2. görüşme)
  direktör: biz cumaları namaza gideriz...
  flyaway: eee?
  direktör: öyle yani...
  flyaway: Allah (c.c) kabul etsin.
  direktör: ...
  flyaway: ... *
  (bkz: dinde özgürlük)
  -5 ... flyaway
 6. 6.
  ismi itibariyle oxymoron oluşturan söz öbeği.hem kuveytli hem türk nasıl olunabiliyosa artık...
  3 ... etienne
 7. 7.
  http://www.kuveytturk.com.tr/
  2 ... vernon sullivan
 8. 8.
  içinde bulunduğum ve bulunmaktan zebk aldığım kurum. türkiyedeki en güçlü sermaye yapısına sahip olan katılım bankası. 1999-2001 kriz döneminde diğer katılım bankalarına ve dahi bir kaç bankaya araba dolusu para gönderen, sermayedarlarının paraya ihtiyacı olmayan, büyük hakiminin kfh ( kuwait finance house ) olduğu, iç işlerde ise her zaman karşılıklı sevgi ve saygının olduğu, ikili ilişkilerin çok iyi olduğu ancak bu dostane ilişkilerinin iş ilişkileri ile net bir biçimde ayrıştırıldığı güzide bir kurumdur.

  sitesinden alıntı ile şu şekilde tarihçeye mevcuttur.

  Kuveyt Türk, 16.12.1983 gün ve 831/7506 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının tesbit ettiği esaslara uygun olarak faaliyet göstermek üzere 1989 yılında Özel Finans Kurumu statüsünde kurulmuştur. Özel Finans Kurumlarının faaliyetleri, 1999 yılında Bankacılık Kanunu kapsamına girinceye kadar geçen süreçte bir yanda Bakanlar Kurulu Kararı, diğer yanda Merkez Bankası ve Hazine Müsteşarlığının tebliğleri ile yürütülmüştür. 1999 yılı Aralık ayından itibaren diğer Özel Finans Kurumları gibi Kuveyt Türk de 4389 sayılı Bankacılık Kanununa tabi hale gelmiştir. Mayıs 2006'da ünvanı Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. olarak değişmiştir.

  Kuveyt Türkün sermayesinin %62si Kuveyt Finans Kurumuna (Kuwait Finance House), %9u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumuna, %9u islam Kalkınma Bankasına, %18u Vakıfar Genel Müdürlüğüne, %2i de diğer ortaklara aittir.

  %62lik sermaye payı ile, Kuveyt Türkün en büyük ortağı konumundaki Kuveyt Finans Kurumu (Kuwait Finance House) milyarlarca dolarlık toplam fonuyla ve sunduğu çağdaş bankacılık hizmetleriyle Kuveytin dev bir finans kuruluşu olmasının yanısıra faizsiz finans kurumları arasında dünyada ilk sıralarda yer almaktadır.

  Kuveyt Türk, kurulduğu günden bugüne kadar faizsiz bankacılık sisteminde özenliliği, yatırım alanlarında araştırmacılığı, tasarruf sahiplerine ve işadamlarına çağdaş, istikrarlı, güvenilir, kaliteli ve süratli hizmet sunmayı, personelinin verimliliğini artırmak için sürekli eğitime tabi tutmayı kendisine ilke edinmiştir. Yurt içinde ve yurt dışında şubeleri ve muhabir bankaları vasıtasıyla, her türlü çağdaş teknolojik imkanları kullanarak, süratli ve kaliteli hizmeti tasarruf sahiplerinin ve yatırımcılarının ayağına götürebilmenin gururunu yaşamaktadır.

  Tekstil, metal ve emlak sektöründeki yatırımları ve iştirakleri ile hem kar ortağı konumundaki müşterilerinin tasarruflarını sağlam ve kazançlı yatırımlara dönüştüren, hem de reel sektöre kaynak sağlamak suretiyle yeni istihdam alanları oluşturan ve bu sayede ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan Kuveyt Türk, muhtelif tarihlerde, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, istanbul Ticaret Odası ve istanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon ihracatçıları Birliği gibi Kamu Kurumu ve Meslek Birlikleri tarafından ihracat alanında gösterdiği başarılardan ötürü altın, gümüş ve bronz madalyalarla ödüllendirilmiştir.

  Kuveyt Türk uluslararası bir katılım bankası olma vizyonuna paralel olarak yurt dışında da şube ve temsilcilikler açmıştır.

  Teknoloji ve bilgisayar çağı olan 21. yüzyıl bilhassa finans kurumlarını daha fazla teknoloji yoğun çalışmaya zorlamaktadır. Kuveyt Türk, bu anlamda gerekli olan bilişim ve teknoloji altyapısını en iyi şekilde kurmuştur. Elektronik Bankacılık ve Altrernatif Dağıtım Kanalları konusunda tüm bankacılık hizmetlerini en iyi şekilde vermektedir. Visa ve Mastercard kredi kartları yanında POS, ATM, internet Bankacılığı, Çağrı Merkezi, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS Bankacılığı hizmetleri kesintisiz olarak sunulmaktadır. Kuveyt Türk, 2000 yılından beri bu yenilikleri müşterilerine ilk sunan katılım bankası olmanın gururunun yaşamaktadır.

  Tamamına yakını üniversite mezunu, işinde uzman, genç ve dinamik hizmet kadrosu ile modern işletme tekniklerini, yönetim ve hizmet anlayışını kurum bünyesine taşımayı amaçlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. sağlam sermaye yapısı ve ekonomik gücü ile Türkiyede katılım bankaları arasında öncüdür.
  8 -2 ... brhmbl
 9. 9.
  staj için öğrenci alırken bile türbansız olanları geri çeviren gubidik banka.
  2 -2 ... gamsiz
 10. 10.
  4 katılım bankasından biridir. faizsiz bankacılık sistemi esastır.
  3 ... eirene