1. 1.
  mondros ateşkes antlaşması'nın 7. maddesi uyarınca itilaf devletlerinin güvenliklerini tehdit edecek bir durumun ortaya çıkması akabinde tamamen hukuki teamuller içerisinde ve anlaşmaya sadık kalınarak yapılan bir işgale karşı, silahlı bir örgütlenme içerisine girmesinden ve zavallı yunan, fransız, ingiliz askerlerini katletmelerinden dolayı kabul edilmesi gereken gerçekliktir.

  neymiş efendim, bağımsızlıkmış, kurtuluş mücadelesiymiş. böyle kurtuluş mücadelesi mi olur lan?
  insan öldürerek. çok ayıp. bu yapılanlar resmen terördü. bir türk olarak utanıyorum geçmişimden.

  (bkz: terörist bir örgüt olarak hamas)
  4 -9 ... mirnettin
 2. 2.
  ergenekon davasının kaçınılmaz olarak varacağı nokta.
  3 -2 ... david addison
 3. 3.
  götü yiyenlerin sanal alemde değil gercek alemde de insanlarla paylasmasını sitediğim önerme. burdan fikir beyan ederken arka taraflarınız güvende nasıl olsada. (bkz: arkadasım bir saniye bakar mısın)
  7 -3 ... machados
 4. 4.
  (bkz: hamas terörist bir örgüttür)
  3 -1 ... uvjb
 5. 5.
  (bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
  3 -1 ... erestor
 6. 5.
  ancak tarih bilgisi sıfır olan bir zihniyetin söyleyebileceği bir sözdür.
  biraz araştırıp tarihi kaynaklarla parça parça ayrıntılı biçimde incelemelerini tavsiye ederim. heyecanlı konuşmalar yapmadan dikkat.bilgi sahibi olalım.
  -1 ... efsun
 7. 6.
  (bkz: ironiden anlamayan nestle)
  2 -2 ... uvjb
 8. 7.
  (bkz: oktay eksi/#4621855)
  ... uvjb
 9. 8.
  kurdukları karmaşık yapıya bakınca kurulacak örgütlere biçilen misyon ve verilen adlara bakılınca olmayacak iş değildir..misal ingiliz büyük locasının afganistan'a göndereceği ingiliz ajanının kur'an ezberi, şive ezberi vs türü eğitimlerinden sonra büyük locada "peki allah'a inanıyor musun?" sorusuna hayır cevabını vermesi sonucu "bizim ajanımız böyle olmaz" denilerek masonluktan atılması..karşı güç gösterip korku yönetimi sergilemek, savunma sanayine kaynak sağlamak, silah ticaretini, insan ticaretini, uyuşturucu ticaretini devam ettirmek amacıyla cia ajanları tarafından kurulan örgüte hizbullah adı verilmesi misal..yahut islami cihad adı verilmesi..#4471036

  Bu bağlamda istiklal harbi dönemindeki kuvayi milliye ile günümüzdeki kuvayi milliye dernekleri veya vakıfları karıştırılmamalıdır..adamı kaşımak için çakarlar vatanseverler güçbirliği harekatı derneği, vay be deyip mehter marşı eşliğinde içeri girersin..selde kütük olmaktan haz almaya başlarsan vay haline!.
  2 ... arafta
 10. 9.
  kuvai milliye'yi hamas ile örtüştürecek kadar vicdansız, saygısız olmaktır yapılan.
  hamas, türkiye'nin devlet düzeyinde tanıdığı(terörist oluşum olmasını) fakat seçim için yavşadığı bir terör örgütüdür.
  2 -2 ... kristin