1. 1.
  Her şey dönerken kutup yıldızının dönmeme durumudur. Küreciler neden sabit bu yıldız binlerce yıldır?
  2 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  108000 km hızla boşlukta savrul düzensizce ama kutup yıldızı yüzlerce yıldır hatta binlerce yıldır aynı yerde dursun?
  ... ktm li aynasiz
 3. 3.
  kutup yıldızı sabit falan degildir. onu sabit olarak algılamamızın sebebi kutup yıldızı (polaris)'in konumu ile dunyanın donus ekseninin hemen hemen aynı olmasıdır. binlerce yıl surecek bir gelecekte polaris'in yerini vega alacak. cunku dunya dunya donerken bir calkalanma harketide yapıyor ve ekseni zamanla degiseceginden biz polaris yerine vega'yı kutup yıldızı olarak gorecegiz. cok bilmis duz dunyacıya bir de biz soru soralım o zaman. polaris neden sadece kuzey yarımkurede gozlemleniyor? guney yarımkurede neden boyle bir yıldız yok? oyle ya dunya duz ise her yerden bu yıldızın gozlenmesi gerekmez mi?
  kutup yıldızının sabit kalması
  1 -1 ... abaninaltindakisopa
 4. 4.
  Ahaha muhabbeti kes dedirtmiştir. Ekseni aynıymışmış her gerçeğe bie yalan uydurmuşsunuz haberiniz yok. 108 bin km ile sen savrul güneş sistemi galakside savrulsun galaksi evrende svarulsun ama kutup yıldızı sabit kalsın. Buna bilim denmez din denir ve zorlama şeylere inanıyorsunuz.
  ... ktm li aynasiz
 5. 5.
  sen ona buna safsata diyecegine soruya cevap ver. polaris neden guney yarımkurede gozlenmez de sadece kuzey yarımkurede gorulur?

  edit: gorus alanı diye bir sey varmısta sınırlıymısta bla bla bla... valla gorus alanının sınırlarını genisletmek kolay. gidersin antarktika'ya (antarktika'ya girmek yasak falan degildir bu arada) alırsın eline bi teleskop arar durursun polaris'i. bulursan da burdan yazarsın. fakat aklıma takıldı o dar gorus alanı sınırınla dunyanın duz oldugunu nasıl gordun hayret ettik hepimiz. adam hem kel hem fodul gelde cık isin icinden.
  ... abaninaltindakisopa
 6. 6.
  Bazı insanlardaki beyni görünce taşşaklarımı daha çok seviyorum.
  ... banav
 7. 7.
  Görüş açısı denen bir şey var cevap verilemeycek bir durum yok ortada. Gözün görebileceği alan sınırlıdır. Düz zeminde sonsuz bir alanı görebileceğini düşünmek tamamen saçmalık.
  ... ktm li aynasiz
 8. 8.
  bir soru da ben sorayım;

  neden aranızda para toplayıp bir uçak kiralayarak dünyanın sonuna gidip çektiğiniz fotoğrafları bizimle paylaşmıyorsunuz?
  2 ... lucius vorenuss