1. 1.
  küçük ayı takım yıldızı grubunun en ucundaki en parlak yıldızdır. Bu yıldızı bulmak için;

  1- Küçük ayı bulunabiliyorsa, takımın sonuncu yıldızı kutup yıldızı'dır.
  2- Büyük ayı bulabiliyorsa, Büyükayı'nın tabanını oluşturan iki yıldız, kutup yıldızı ile aynı doğrultudadır. Büyük ayı'nın tabanını oluşturan iki yıldızın arasındaki uzaklığın 5 katını küçük ayı'ya doğru uzatılırsa kutup yıldızı bulunur.
  yolları izlenebilir.
  5 ... redwinemania
 2. 2.
  gokyuzundeki en parlak yıldız olarak hakkında yanlıs bir bilgiye sahip olunan* yıldız kuzeyi gosterir
  1 ... dopdop
 3. 3.
  diğer adı, polaristir.
  1 ... sally
 4. 4.
  (bkz: demirkazik)
  1 ... genez
 5. 5.
  herkesin hayatında sahip olduğu. umutların ve hayallerin temsilcisi ve sembolü. insanların geleceğe yani gökyüzüne tutunma sebepleri bazen. insanlara hayatını gösterir çünkü kutup yıldızı, yoğun ışığıyla gökyüzünü parlatır. onun sayesinde gökyüzündeki diğer yıldızları da görebiliriz, insan yıldızları buldukça yenilerini görürmüş gökyüzünde. aynı insanın hayaller geliştirdikçe yeni hayaller yaratması, yeni düşlerin peşinde koşması gibi. insan bu hayallerle görür işte geleceğini, onunla beslenir.

  "herkes kendi kutup yıldızını kendi bulurmuş".
  1 ... allius
 6. 6.
  çoğu devrimci şarkının ve marşın altında imzası bulunan müthiş grup. (bkz: no pasaran) özellikle tavsiye edilir.
  3 ... numb
 7. 7.
  (bkz: tikb)
  1 ... a la folie
 8. 8.
  ulaşılamayan aşktır.
  2 ... passion
 9. 9.
  mitolojide, ve uzak türk felsefesinde ideal olanı simgeleyen yıldızdır. Çoğu romancı tarafından aşk sembolü olarak kullanılsa da şairler tarafından daha çok bilgelik ve doğru yol sembolü olarak kullanılmıştır.
  1 ... fehimsiz ekmek
 10. 10.
  Aslında kutup yıldızı sabit bir yıldız değildir. Dünya'nın topacın dönüsüne benzeyen dönüsü nedeniyle her 34000 yılda bir kutup ekseni daire çizecek şekilde titrer. şuan kutup hizasına gelen yıldız polaristir.12000 yıl sonra vega yeni kutup yıldızımız olacaktır.
  1 ... lathe