1. 1.
    semavi dinlerin kendi dinozorlaşma süreçlerini tamamlamak için gösterdikleri potansiyel uğraşlar nedeniyle dinozorları rakip görerek onlardan sözetmemeleridir.

herşeyden adlı adınca bahsedilen bu çok kutsal metinlerde tanrının dinozorlardan bahsetmediği gerçeğini kabul etmek yerine dinozorlardan bizlerin bildiği adla sözetmiyor çünkü onlar aslında cin diyecek olanlar bile olabilir. zaten cin diye tam tanımlı olmayan bir yaratık cepte bulundurulmalıdırki dünya dışı varlıklar veya dinozorlar gibi cevap bulunamayan konular dini kitaplarda neden sözedilmiyor neden yok tanrınız dinozorlarla tanışmamış mı? denildiğinde yok efendim var işte onlar burda anlatılan cinlerdir diyerek kıvırılabilmelidir konu.

(bkz: başlık başıma kalmış)
    14 -22 ... yagmurunsesi
  2. 2.
    insanları ateşle azapla tehdit etmekten onlara sıra gelememiştir...
    14 -29 ... hastasiyimbusozlugun
  3. 3.
    akılsızlıktan bahsetmiş. dinozorlar dahi akılsızdır. o halde neden tek tek dinozor türlerinden bahsedilsin.

dünya tarihi böyle dinozorluk görmedi.

karikatür müsünüz ulan siz?
    18 -13 ... buna siir sahittir ben degilim
  4. 4.
    (bkz: kutsal kitaplarda kuantum fiziğinden bahsedilmemesi)

(bkz: manyak mısınız lan)
    10 -8 ... selim pusat
  5. 5.
    dinozorlar kutsal kitapları anlamadıklarından dolayı kaale alınmamışlardır.
    12 -2 ... buna siir sahittir ben degilim
  6. 6.
    kutsal kitapta bir açık(!) bulan bünyeyi sevinçten havalara uçuran tespittir. peki a dostlar bahsedilen onca şeye ne demeli? unutmayın ki allah'ın her işinide bir hikmet belki de insan beynini anlayamacağı bir ilim vardır. tabii önce iman etmek gerek.

atlas okyanusu ve akdeniz'in birbirine karışmaması durumu var mesela.
    6 -7 ... pergamon
  7. 7.
    (bkz: kutsal kitaplarda gergedanlardan bahsedilmemesi)
    (bkz: kutsal kitaplarda ibrahim tatlıses ten bahsedilmemesi)
    (bkz: kutsal kitaplarda yemekteyiz programından bahsedilmemesi)
    (bkz: kutsal kitaplarda öküzlerden bahsedilmesi)

ama o kutsal kitaplar(en azından kuran-ı kerim) evrenin sürekli genişlediğini söylemişti ;

Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişletiyoruz. (Zariyat Suresi, 47)

Bunu ben uydurmadım 1400 yıl önce insanoğluna gönderilen bir kitapta vardı.Şimdinin teknolojisiyle bulunmuş bir bilimsel olayın 1400 yıl önce 'dinozorlardan bahsetmeyen' bir kitapta bahsedilmesi manidar olsa gerek.

edit : kuran-ı kerim öküzlerden bahsediyormuş az önce öğrendim.uyaran arkadaşa teşekkürler.
    15 -8 ... musluman brothers
  8. 8.
    tarihi, insanlık tarihinden başlattıklarından bahsedilmemiştir. yani bundan 100-200 yıl önce sorsan reddederlerdi "olur mu lan öyle şey" diyerek. ama oluyor işte. neyse kimse üzülmesin kitap bu yeniden, yeniden ve yeniden yorumlanırsa o da çıkar. nasıl ki evrimi de sindirmeye başladılar bir şekilde, bunu da bulurlar. kitap kitap değil ki şapka mübarek içinden tavşan da çıkar uludağ sözlük yazarları da.
    5 -6 ... neandertal
  9. 9.
    sanırım sözlükteki bazı dinozorların gücüne gitmiş durum.
    38 -5 ... efendisizsiniz
  10. 10.
    gerçekleri bulayım diye koşup dururken vehimlerine kapılıp, koskoca bir gerçeği basit şüphelerine kurban edip, sonunda hayatını bir boşluğa çevirecek olmasından endişe edilecek kişinin, duvarda bulduğunu sandığı delikten geçirmeye çalıştığı hayvan ile ilgili bir gerçektir ki kutsal kitapta ondan bahsedilmez.
    5 -1 ... heartless