1. 1.
    Hazreti Muhammed'in anıldığı haftadır. hatta töreninde(10.04.06) TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın duygulanarak hüngür hüngür ağlaması beni gülmekten yerlere yatırmıştır.*
    ayrıca Arınç, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i Bosna Hersek'e uğurlarken kendisine bir gül veremediği için de yakınarak tekrar ağlamıştır:
    'Keşke ona bir gül verseydim. 'Size uçakta arkadaşlık etsin' deseydim. Cahil kafam, yapamadım.' diyerek tekrar sesi titreyip ağlamaya başlamıştır.*

http://www.milliyet.com.t...6/04/11/siyaset/asiy.html
    9 -30 ... wunsch
  2. 2.
    (bkz: doğum günün kutlu olsun)
    4 -1 ... say
  3. 3.
    havai fisekler ve lazer gösterileri ile kutlanılan fakat bu kutlama sekline bazı ilahiyatcıların tepki gösterdigi hafta
    4 -1 ... dopdop
  4. 4.
    O duyguyu anlayabilene maneviyatı sezebilene değişik duygular yaşatan mubarek hafta
    18 -8 ... lefter
  5. 5.
    dünyanın kaderini değiştiren o masumun, o öksüzün doğduğu haftadır. anlaşılamamıştır, hala da anlaşılamıyordur... mehmet akif o geceyi şu şekilde anlatmıştır.

ondört asır evveldi böyle bir geceydi
    kumdan ayın ondördü bir öksüz çıkıverdi
    lakin o ne hüsrandı ki hissetmedi gözler
    lakin bugun de hissetmiyor ya...
    16 -4 ... palta
  6. 6.
    kutlanası hafta, mübarek edilesi hafta, mutlu olunası hafta.
    15 -2 ... simsiyah
  7. 7.
    sevgili peygamberimizi anlamamız ve onun güzel yaratılışının idrakına varabileceğimiz güzel hafta.
    15 -4 ... silte
  8. 8.
    (bkz: inanclara saygi gosterilmesi gereken hafta)
    5 -2 ... botanik
  9. 9.
    kutlanması bazı çevrelerde yanlış anlaşılmış*, "cumhuriyetten öc alınıyor"** gibi sapır-supur yorumlar yapılmış peygamberimiz'in doğduğu hafta...
    5 -6 ... kutt
  10. 10.
    bir insannın doğum günü senede ki 1 gündür ancak bu herhalde diğer insanlar tarafından çok sevildiği için 1 hafta da doğuyor da bu kutlanıyor. tamamen boş inançlar üzerinde yapılan değişik oluşumlardan ibaret olmayan olay.
    10 -8 ... pink_floyd