bugün

galatasarayın kendi evinde 6 1 yenilmesinden sonra attığı tweet sebebiyle beşiktaş klübü tarafından bir beşiktaş sporcusuna yakşmayacak davranışlarda bulnmasından dolayı serbest bırakılmış sporcudur.
ekmek yediği kaba pisleyen sporcudur.
(bkz: kan alırlar kamil kan)
Sporcunun yaptığı hareket bence yanlış bir hareket değil. Futbolu düşmanlık, ayrımcılık, magandalık olarak görenlere ders niteliğinde ve hangi takımdan olursanız olun bir avrupa takımını değil kendi ülkesinin takımını destekleyerek kendi takımının taraftarlarının dahi bir türk takımı ile alay edimemesi gerektiğini anlatan bir hareket. Ancak başbakanın ofisini basmaya kalkan bir taraftar grubu olan takımın yönetiminden bunları anlamasını bekleyemezsiniz. Onlar ancak terörizme destek verirler

Not: Gezi olaylarından önce Beşiktaşlıydım.
adam açık açık gs ile maç yaparsak şike yapabilirim demeye getirmiş. bunu diyen de 17 yaşında bir sporcu!

yetmemiş, sonradan kendisini uyaranlara akıl vermeye kalkışmış. valla bunun gibi ağır liselileri kapı önüne koymaktan başka çare yok, resmen haketmiş.

şimdi o çok sevdiği gs'li abileri onu gs'ye aldırsın, zira onlara da bunun gibi sporcu müsvetteleri yakışır...
Bir gün öncesine kadar kendi ülkesinin takımının fark yemesinden zevk alıp dalga geçen yavşaklara delikanlılık dersi verdirten genç oyuncu.öyle ki bahsettim bu insanlar dün hehehe madrid nasıl koydu diyerek kıçını yırtarken bugün linç kampanyası başlatıp oraya buraya delikanlılık dersi veriyor.yanlış anlaşılmasın çocuğun yaptı hareket hatalı hatta bir fiyasko ama sözleşmesinin feshedilmeside hiç de adaletli değildir şayet bu ülkede sahada ırkçılık yapıp hala barınabilen insanlar varken.
kutay'ın tabii ki beşiktaş'lı olmak gibi bir zorunluluğu yok ancak kendi twitter hesabından beşiktaş'a hakaret eden bir oyuncunun takımda tutulması gibi bir durum söz konusu olamaz. sizler çalıştığınız şirketle ilgili aşağılayıcı birkaç yazı yazın bakalım kaç dakika tutacaklar sizi oralarda.
çok sevdiği galatasaray'a siktirip gitmesi gereken bebe.
17 yaşında kanı kaynayan, soğuk kanlı düşünemeyen çocuk. klavye başında yaptıkları çok fazla yargılanmamalı. belli ki gönül verdiği takım galatasaray' a yapılanlar ağırına gitmiş, sinirine de hakim olamamış.

beşiktaş da yol geçen hanı değil, yaş kaç olursa olsun uyulması gereken kurallar var. bu sadece beşiktaş için geçerli olan bir durum da değil. farklı takımların farklı sporcuları böyle bir davranış içerisinde olsaydı, onlar da bu şekilde bir muamele görürlerdi.

zaten bu şekilde olması da gerekli. düşünsenize galatasaraylı bir sporcunun 6-0 lık biten fener maçını hatırlatmasını. ya da fenerli bir sporcu, şampiyonlar liginde sıfır puan çekilmesini hatırlatıyor.

ha bir de şöyle bir şey var. gittiği takıma göre konuşan emre' ye de kızıyoruz. asıl soru, bir sporcu ne kadar taraftar, ne kadar profesyonel olmalı?

ben ne bileyim amk!
Galatasaray la 6 arti 1 yilligina sozlesme imzalamis.

Simdi onlar dusunsun.
Adamın gönderilmesi son derece yerinde ve şık bir şekilde olmuş . Artık istediği yorumu yapabilir . FB de gökhan gönül fanatik beşiktaşlı ve dövmesi olan birisi . Profesyonel olarak onu örnek alabilir kendisine .
hayatta hiçbir bok olamamışların nette itin götüne sokmaya çalıştığı küçücük çocuk.

bacak kadar çocukla uğraşın anca, amına kodumun işsiz ibneleri sizi. utanmaz köpekler.

ulan hiç mi erkek kardeşiniz, kuzeniniz, yeğeniniz olmadı lan? ne biçim erkeksiniz lan siz?

o beşiktaş yönetiminin de duruşunu sikeyim.

sporcunu kovarak mı terbiye edeceksin a aklını siktiğim?

işte bu yüzden büyük takım olamayacaksınız oğlum siz, bu eziklikleriniz yüzünden. 8-0 resmi koydu diye oyuncu kovuyor, akla zekaya bak.

bu konuyla çok ilgilenen fenerli götlere de tavsiyem diana taurasi ve alex'e yaptıkları götverenlikleri hiç unutmamalarıdır.

bakın şike mike demiyorum. alışmışsınız zaten, alınmazsınız o yüzden.
bir kulüpte oynayan sporcunun ille de o takımın taraftarı olmasını bekleyemezsiniz. hayatın olağan akışına aykırı. bir takımın neredeyse sembolü olmuş ama hayata onun ezeli rakiplerinden birinin sevdalısı olarak başlamış örnekler çoktur. saymayalım şimdi burada.

bir çoğunu taraftar zaten bilir, onun için önemli olan aldığı paranın hakkını vermesi, formaya, camiasına gerekli saygıyı göstermesidir. gün olur ayrılırsa o saygıyı devam ettirmesidir. böyle adamlara her kulübün taraftarı hürmet eder, bağrına basar.

şimdi bu kutay genç bir kardeşimiz, toy ama çocuk değil. yaptığının cehalete verilir tarafı yok, hele hele galatasaray ile oynadığında beşiktaş'ı tutmam demesinin ne manaya geldiğini anlamayacak yaşta hiç değil. galatasaray sevgisi ve bağlılığına şapka çıkarılır, eyvallah, ama böyle bir çocuk beşiktaş'ta barındırılamaz. takım arkadaşları arasında beşiktaş'ın başarısı için kendini paralayacak başka galatasaraylı ve fenerbahçeli çocuklara haksızlık edilemez. beşiktaş yönetimi bunu yapmıştır, üstelik adabı ile yapmıştır. tebriği hak etmişlerdir.

dileriz kutay sıçtığını attığı mesajlarla sıvamak yerine, nerede yanlış yaptığının muhasebesini yapsın, ileride iyi bir sporcu olsun.
kafası çalışmayan adamlar sporcu olmaya kalkınca böyle oluyor işte. sporcu kavramının altını doldurabilmek göt ister.
bazı götverenlere en güzel cevabı kendisi vermiş, genç basketbol emekçisi:

--spoiler--
''BJK'ya ve tüm teknik idari kadroya basketbol şubesine

Benim için vermiş olduğunuz emekler için teşekkür eder hatalarım olduysa affedilmesini dilerim hakkınızı helal edin.

Yaklaşık bir buçuk yıldır BJK Basketbol Kulübü'ne hizmet etmekteyim kendi harçlıklarımla antrenmanları hiç aksatmadan Anadolu yakasından Akatlar ve Seba tesislerine toplu taşıma araçlarıyla ulaştım. Antrenmanları hiç aksatmadım. Antrenmanlar ve maçlar nedeniyle okulumdan devamsızlık nedeniyle atılma noktasına kadar geldim, maçlarda ve antrenmanlarda defalarca sakatlık geçirdim, tedavilerim ailem tarafından karşılandı.

Türkiye Şampiyonası süresince 1 hafta boyunca tüm takım arkadaşlarımla beraber ailemizden, okulumuzdan ve arkadaşlarımızdan ayrı kalamyı göze aldık. Beşiktaş'ımızı tarihinde ilk defa Türkiye 2. yapma başarısı gösterdik. Sabah 6'da yatağımızdan kalkıp yaklaşık 60 km yol gidip, gelip akşam aynı şekilde anrenman yaptık. gece 23 saatlerinde evimize döndük. VEEE bunlar için bir kuruş ücret almadık, talep bile etmedik ayrıca kulübümüze destek olsun diye tüm arkadaşlarımızla FEDA tişörtleri satın aldık. Eğer varsa bir hakkım sizlere sayın yöneticiler benim için ekmek yediği kaba tüküren yorumları yapılırken arkamda durup neden bu çocuklar herhangi bir ödeme almadı diye arkamızda durmadınız ekmek yemediler bizden diyemediniz bukadar mı cesaretiniz yokben GALATASARAYLI'yım ve hep böyle olmaya devam edeceğim.

Ama ben BJK için ter dökerken emeğimi ve harçlıklarımı size harcarken 110 yıllık tarihinizde ben ve arkadaşlarım kulübünüze Türkiye ikinciliğini getirirken BJK TV'nizde ve beni hain ilan ettiniz, tüm sitelerinizde ben ve arkadaşlarımdan övünçle bahsederken 16 yaşında bir gencin tweet attı diye ve sadece bir görseli arkadaşlarına yolladı diye hain ilan edlirken nerdeydiniz. Biz gençler sizlerin en gin tecrübesiyle bu tür hatalarımızı bize anlatarak yanlış ve doğrularımızı göstererek bizi ileriye hazırlamalıydınız. Taraftarın ve kendini bilmez insanların önüne atarak yem yapmamalıydınız.

Ayrıca hakkımda yazıyazan insanları Allah'a havale ediyor ve vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum. Alnımın teriyle geldiğim BJK'dan alnımın akıyla ayrıldığıma inanıyorum.''
--spoiler--

yaa amcık ağızlılar, siz hala 1 damlacık çocukla uğraşın. hepinizden daha adam ya gerçi, adamlık öğrenirsiniz işte.

gerçi nerde sizde o tevazu, anca fernandes'e sakso çekin siz.
Bazı gerizekalıların ısrarla anlamak istemediği şey şu;
Bu çocuk profesyonel filan değil. Bırakın para almayı pek cok masrafını da kendi cebinden karşılayan ve basketbol oynamayı cok seven 16 yasında bir lise öğrencisi.
Bjk yönetimi bu cocuğu kovarak aklı sıra "duruş " sergilemiş.
Sanırsın 5 milyon Euro bonservis verip aldılar da sırf bjk duruşu için fedakarlık yapıyorlar.