1. 1.
  Fatih akının çetkiği ve içinde neco adlı bir karakteri canlandırdığı film. senaryosu ve oyuncuların harika oluşu ile beni derinden etkilemiş acayip çarpıcı film.
  Filmin konusu: biri türk, bir yunan, bir sırpın harika arkadaşlığı ile doğmuş komik olaylar ve yaşam anlayışları.izlenmesi gerekli filmlerden birisi özellikle bir türkün.
  2 ... trda
 2. 2.
  bir fatih akın filmi.
  dolayısıyla her zamanki gibi, almanya'da yetişen kişinin yaşadığı alman-türk çatışması göze çarpıyor.
  ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  gurbetçilerin sorunlarını çok iyi bir şekilde işlemiş bir film. Filmin son sahnesinde çalan müzik süperdir, kopar gidersiniz. (bkz: kurz und schmerzlos)
  1 ... wunsch
 4. 4.
  sezen aksunun kavaklar sarkisini daha bir sevmeme yol acmis almanyada yetismis türklerin sorunlarini onlardan biri olarak harika anlatan ve ailesini oynattigi filmde kendisininde mükemmel oyunculuk sergiledigini gördügümüz fatih akinin harika filmi..*
  ... tiriviri hanim
 5. 5.
  baş rollerini mehmet kurtuluş, idil üner, aleksandar jovanovic, adam bousdoukos, regula grauwiller in paylaştığı 98 yapımı fatih akın filmi. filmden aklımda kalan ise cebrailin(mehmet kurtuluş)babasının, cebraile, "oğlum sende gelsen beraber namaz kılsak güzel olmaz mı" gibisinden sözüydü. filmdeki arkadaşlıkta güzeldi.
  1 ... gonulcelen
 6. 6.
  sünnet için söylenemeyecek söz.
  -2 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  almancada kolaylıkla,sıkıntı çekmeden anlamına gelen deyim.( bire bir çevirisi kısa ve
  acısız). aynı zamanda fatih akın' ın yönettiği ilk uzun metrajlı filmin adı.
  1 ... argiris
 8. 8.
  fatih akın filmlerinden birisidir. kültürler arası çatışma arasında yok olan üç hayatın hikayesidir. defalarca izlenebilitesi olan filmdir.
  ... cennetten kovulan
 9. 9.
  En çok " yanında çıplak bir kadın varsa sevişirsin, belinde bir silah var ise, sıkarsın" repliği ile aklımda kalan , bunalımlı hayatları anlatan Fatih Akın filmi.Sırp, yunan ve Türk üç arkadaşın, hayatın arka sokaklarında başlarından gecen olaylar yansıtılır...
  "Filmlerin sona erdiği gibi,hayatlar da sona erer" öğretisi, babanın, oğlunu namaza davet edişine vesile olur ve film biter.
  1 ... nickless cage
 10. 10.
  sezen aksu nun kavaklar ve davet adlı mukemmel iki sarkısının basrol oynadıgı fatih akın filmidir.
  1 ... heidi