1. 1.
  new ageyönetim tarzının saçmalıklarından biri. Kırk yıllık canım arçelik logosunu, çocukluğumuzun leylekli yapı kredi logosunu rezil eden zihniyet.
  ... expert16
 2. 2.
  toplam 20 trilyon borcu olan bir belediyenin borçlarını ödemek yerine 500 milyar bütçeyle yapmaya uğraştığı aktivitedir.
  1 ... dont be cute
 3. 3.
  kurumsal kimlik; kişilerin, kurumların, şirketlerin, dernek ya da siyasi partilerin, kısacası işini profesyonel anlamda yürütmek isteyen herkesin son tüketiciye ve çalışanına gösterdiği yüzüdür, işini ne kadar ciddiye aldığının göstergesidir. kimlik, şirketin kendini gösterdiği her alanda, yazışmalarda, mağazalarında, toplu gösterilerinde, yani insanla olan her iletişiminde kendini nasıl tanıtacağını belirli kurallar silsilesi içerisinde belirler. örneğin, yazışmalarda, şirket logosunun, ambleminin a4 kağıdının neresinde hangi punto ve font ile yazılacağı kurumsal kimlik kitapçığında belirtilmelidir. şirketin vizyonu, misyonu ve tüketiciye bakış açısı yine bu kimlik çerçevesinde belirtilecektir.
  ... kerkenez
 4. 4.
  "amblem, logo, kartvizit, zarf, antetli kağıt, fatura ve resmi evrak, promosyon ürünler, web, giydirmeler"den oluşan, çok zahmetli bir grafik işidir. bir kurumun kurumsal kimliğini oluştururken, o kurumu iyi tanımak çok önemlidir.
  1 ... ekipler amiri kenan
 5. 5.
  (bkz: kurum kültürü) üstüne inşa edilir. görsel, iletişimsel ve davranışsal boyutları vardır.
  ... mitari
 6. 6.
  şirketlerin kendilerina ait, logo, kartvizit, fatura/irsaliye vs.lerinin olduğunu anlatan kimlik. her şirketin görseli kendine hastır ve diğerleri tarafından taklit edilemez.
  ... kalem0101
 7. 7.
  ülkemde bir çok firmanın beceremediği sistem.

  ya logo boyları küçüktür, ya renkler tutmaz, ya font sıkışır vs. vs.

  ondan sonra bizden niye marka çıkmıyor diye kara kara düşünürüz.
  1 ... system error
 8. 8.
  kurumsal kimlik logoyla başlar ve sonrasında zihniyete kadar uzanır. zannederler ki sadece görsellerle olur. logo + amblem bileşimiyle başlar bu iş.
  1 ... altimod
 9. 9.
  valla her elmanın bir alıcısı, her kurumun bir kimliği, her hedefin bir amacı vardır.

  kurumsal kimlik tasarımı her marka ve firma için ihtiyaçtır. markanın hedef kitle analizi, seçilen renklerin pskolojik etkisi incelenmeli. abüdük gubidik renkler seçenler de var gerçekten kurum rengide seçen...

  güçlü bir fikrin üzerinde gelişebileceği gibi, rakipler araştırılarak farklı ve özgün bir modif üzerinden de kurumsal kimlik tasarımı yapılabilir.

  ben internetten araştırma yapmak istedim. gayet hoş sonuçların olduğu bir site alan alokatalog.com
  kurumsal kimliğinizi size özel farklı ve orjinal kurumsal kimlik tasarımı yaptığını gördüm.
  kurumsal kimlik örnekleri için
  iletişim bilgisi
  1 -1 ... zoom699
 10. 10.
  kurumsal bir kimlik oluşturmak için iyi bir firma ile çalışmak şart. türkiye'de bu firmalara çok fazla örnek var bildiğiniz üzere. özellikle cepli dosya konusunda iyi olan bir firma ile çalışmak gerekiyor. kurumsal kimlik konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler http://www.gctasarim.com adresini ziyaret edebilirler.
  ... birdemi