1. 1.
  başlığın olması gereken hali, "kurumsal firmalara yüksek kira ücreti ile kiraya verilen sokak arası dükkan fiyatlarının uçuk olması" şeklindedir cadde üzeri dükkan sever kardeşlerim.

  artık tanım zamanı; kurumsal firmaların büyük metrekarede olmasını dikkate alıp, bu sokak arasında kalan dükkanları yüksek kira bedeli ödeyerek kiralaması sonucunda nirvanaya ulaşmıştır.

  bu sebepledir ki maliyeti 100-150 bin tl olan bu dükkanlara, mülk sahipleri 1 milyon tl' nin üzerinde fiyat biçmektedir.

  sokak arasında olmayanları ise en az 10 yıl sonra gelişecek ana caddeler üzerindedir. hani yatırım olsun diye bakıyorsun, araştırıyorsun haklı olarak da sağlam bir kiracı olsun diyorsun lakin, bedeli çok ağır oluyor.

  https://www.sahibinden.co...sek-gelir-529230284/detay

  tamam kira getirisi yüksek belki ama, şu üstte ki dükkanın sırf kurumsal bir kiracısı olmasından başka ne gibi bir özelliği var ki 1 milyon 500 bin tl edebiliyor?

  kiracı firma çıksa, bir halt olmaz şu dükkandan mesela.

  sokak arasında çünkü. onu geçtim cadde üzeri dükkan sahipleri de tüm bu olanları gördükten sonra "benim dükkanım cadde üzeri lan" deyip 2 misli fiyat veya kira bedeli istiyor.

  şaşırdık ne yapacağımızı. tayyiiip istifa, tayyipp istifaa, taayyiippp istifaaaaa !!!
  ... frktmz krds frktmz
 2. 2.
  kurumsal olamamis zihniyetin astigi tabeladir.

  evlerini ögrenci ve bekarlara vermez bu tipler.
  ... portatif