bugün

Ya yine çok güzel bir bölüm. Orhan gazinin sevdiği holofira gibi bir kadın bulamadım ya ona yanıyorum..
Yetişkin bir Osman bey, Moğol veya haçlı ordusunun içine girip raconunu keserek sağ sağlim obasına dönebilecek özelliktedir. Kimsede durdurun demez ve öylece bakakalırlar arkasından.
(bkz: Destan) diye bir dizi vardı. Bazı saçmalıklar olsada izlamiyet öncesi türkleri anlatan güzel bir yapımdı. Zevkle izliyorduk.
Bu nedir böyle yaa.
Müslümanlık dininin olması gerekenden 1000 sene falan daha erken geldiği yönünde bir kanaat uyandırmayı başarabilirsek mete han, oğuz kağan falan; hepsi trt tarihi dizi radarına girebiliyor. Böyle bir durumda 80’lerden bu yana üçüncü kez osman gazi’yi çekmek zorunda da kalmazlar. inovasyon şart, böyle olmaz bu iş.
Yeni bölüm başlıyor gençler. izlediğim tek dizi mk. Maç başlayana kadar bu diziyi izlemeyen toptur..
burak özçivit'in yine berbat oyunculuk sergilediği dizimsi şey. diriliş ertuğrul bile bundan daha iyiydi. yani kötünün iyisiydi. akapenin yapacağı tarihi dizi max bu kadar olur işte.
görsel

5 sezondur yaşlanmayan Osman'ın, 5 sezondur Osmanlıyı kuramaması saçmalığı...

Yeni sezon Afişi...
izlediğim tek diziydi. Şu yaz tatili bitse de başlasa artık.

Çok özledim osman ile bala hatunun birlikte cenk edişini..
Saçma olduğunu bile bile izlemek olayı daha da saçma ama izliyorum istemsizce. Şimdi bu dizideki olayları anlatıyorum.

1) hangi tarafta daha fazla peçeli asker varsa o taraf yenilecek demektir.

2) baş karakterler az olsa bile onlar ölmez ve kesin yenecekler demektir.

3) Moğol orduları Bizans'ın ordularından bir tık daha fazla güçlüdür.

4) bir köye baskın yapan kimse o taraf galiptir değişmez.

5) Osman bey tek başına bile olsa bir orduyu dize getirebilir ve rahatça saraydan çıkabilir.

6) yetişkin bir oğuz türkü ameliyata gerek kalmadan yarasını dağlayıp iç kanamayı bile durdurabilir ve hızla iyileşir.
fikir olarak desteklediğim, içerik olarak bomboş bulduğum dizilerden herhangi biri..

bir tek bölümünü 15 dakika izleyebildim, karşılaştığım maddi hatalardan başım döndü..
biz böyle asan kesen millet miydik sanki.
bunu izleyen osmanlı'nın sadece savaştan ve şiddetten ibaret olduğunu sanacak.
üniversite arkadaşımın setinde çalıştığı dizidir.
40 çeriyle çin sarayını basan kürşad'ın soyundan olduğu için normaldir..
10 kisilik dev orduyla imparatorluk kurmaya gidiyor.
Bu dizi izleyen mi var Osman zaten gladyatör olmuş puhaha.
An itibariyle ecdadın arenada gladyatörlerle cenk ettiği dizi.
osmanlı böyle asıp keser miydi gerçekten?
akp'li, mhp'li, bbp'li gaza getirme dizisi.
Ertuğrul dizisi oyunculuk olsun prodüksiyon olsun çok daha iyiydi bu biraz vasat kalıyor.
bir bölümü bitince akabinde hemen hacivat karagöz neden öldürüldü filmi yayınlanarak seyirciye değişik bir potpuri yaşatılabilir.
osmanlı dizileri sıkmadı mı ya? çekilmeye devam mı edilecek. dizilerden değil kitaplardan öğrenmeyi ne zaman benimseyeceğiz?
3 sezondur osmanlı'yı kuramayan dizi.

Kuruluş evresini toplasan 3 sezon sürmez mk.

Vakit kaybi. Allahtan izlemiyorum.

Swh
3.sezon 100.bölüme doğru gidip te hala osmanlı devleti'ni kuramama saçmaliğıyla devam eden dizi.

Millet 100 bölümde devleti kurup batirir. Bunlar hala bi devleti kuramadilar ya.

Niye peki ?.

Çünki teknik açıdan konuyu ilerletemiyorlar. Yeni dekor ve giyimler peyda olacak. Bu da ekstra masraf üstüne masraf. Saray felan yapacaklar. Şehir şehir savaşacaklar felan derken maliyet artiyor haliyle.

Çözüm senaryo gereği osmanlı'yı söğüt ve domaniç'in ötesine götürmeyip debelenip durmak. Bu debelenmeler ise habire savaş felan yani. Savaş savaş nereye kadar...

Şimdiye dek fetret devri'ne kadar gelmesi gerekti. Daha divan-ı hümayun ve yeniçeri ocağı kurulmamış yahu. Ohohoo. Yol uzun desene...

Senaryo tikanacak elbette...
görsel

atv ekranının heyecanla izlenen reyting rekortmeni dizi Kuruluş Osman’ın üçüncü sezon kadrosuna yeni bir isim daha dahil oldu.

Kuruluş Osman’ın kadrosuna son olarak Alman oyuncu Yazmeen Baker katıldı. Dizide sürpriz bir karaktere hayat verecek Yazmeen Baker, aksiyon sahnelerindeki üstün yeteneği ve tecrübesiyle tanınıyor. 

http://www.ranini.tv/habe...osmanin-kadrosuna-katildi
güncel Önemli Başlıklar