bugün

Pipo tütünü lazım. Bulan bilen varsa dm açık.
serbest çağrışım: (bkz: tütüncü mehmet efendi caddesi)
israilli askerlerin elinde paket paket bu kahvelerden olmasını önemsememiştim açıkçası, dedim ihraç etmiştir adamlar. Ancak sırf vergi ödememek için sahipleri malta vatandaşlığına geçmişler. Bu beni biraz yaraladı işte. Artık kkme'de bir boykot markası. Evet.

"Kurukahveci Mehmet Efendi adıyla bilinen kahve şirketinin marka sahipleri Hulusi Kurukahveci, Nezlihan Akyürek Kurukahveci, Hulusi Doruk Kurukahveci, ilaç şirketi Abdi ibrahim'in patronu Nezih Barut, kardeşi Nesrin Esirtgen ve oğlu ibrahim Barut, 2017’de Malta vatandaşlığı almıştı."
https://www.odatv4.com/gu...lta-vatandasi-oldu-202530
istanbul'un en eski şirketlerinden biri. eminönü'ndeki mısır çarşısının girişindeki eski dükkanı haricinde kadıköy çarşı durağının yakınında da satış yeri bulunmaktadır. nikaragua filtre kahvesi favorim.
gerçek bir istanbul'lu kahvesini buradan alır.
içerken aklıma gonca sokak gelir.
Bimde 17 lira.
Benim pandemiden önce 2018 senesinde aldığım kahvedir ancak aynı sene daha ucuz olduğu için yakınındaki kahveciden almıştım.
Tat olarak aktarlarda çekilen kahveden bir farkı yoktur.
Bugün şokta gördüm kocatepe damlasakızlı kahve 22 tl olmuş, bu devirde kahveyi bulduğunuza şükredin bence.
fabrikasyon turk kahvesi, tadi tuzu birseye benzemez.
dünya çapında bir logo -markası vardır.
istanbul'un en eski şirketlerindendir.
kahveleri güzel olan kuru kahvecidir. Bu arada yaş kahve de vardır ve tüketilir. (bkz: yeşil kahve)
Sanki yaş kahve varmış gibi kurukahveci koymuş adını aw. Kahveci işte. Ayrıca efendi ne? Tarikat şeyhi gibi. Efendi falan yok. Kahveci mehmet ağa.

Evet kahveleri güzeldir.
özel seri filtre kahveleri gerçekten güzel. beğendiğim diğer kahvelere göre de daha uygun fiyatlı durumda.
makine kahvesi güzeldir.

görsel
türk kahvesinden ziyade kolombiya-etiyopya gibi paket dünya kahvelerini satın aldığım hem fiyat uygunluğu hem de kalite bakımından memnun kaldığım marka.
Kurukahveci Mehmet Efendi, 1871 yılında Fatih, istanbul da Mehmet Efendi tarafından kurulmuş Türkiye'nin en eski işletmelerinden Türk Kahvesinin en tanınan markası—Vikipedi
(bkz: kurukahveci mehmet efendi ve mahdumlari)