1. 1.
  dünyanın hangi ülkesine gidersen git (güney amerika da, afrika da, asya da, ingiltere de dahil) hemen hemen aynı şekilde pişirilerek yenen bir yemek olan kuru fasulye yemeğini sahiplenme çabasındaki komik gruptur.

  aynı grup aynı şekilde turşuyu da türklere mahsus sanmaktadır.

  edit: az buz da değillermiş lan.
  5 -43 ... marquise
 2. 2.
  gerizekalı değildir bu insanlar. zira bir şeyi yanlış bilmek gerizekalılık değildir.
  21 -4 ... entry baronu
 3. 3.
  bil ki, öğrenmeden önce sende öyle zannediyordun, şeklinde bir açıklama sunulur.
  6 ... drummersirius
 4. 4.
  türk kahvesini ve ya türk lokumunu sahiplenen yunanlılardan daha şerefli gerizekalıdır. bunu yazan kişi de eminim yeni öğrenmiştir bu bilgiyi.
  4 -1 ... her sabah banyo yapan erkek
 5. 5.
  "kuru fasulye sadece türkiye'de mi var?" diye sorulması gereken gerizekalı yazar söylemidir. tarım her yerde vardır. bir ürün de ortaya çıkıyorsa, yemeği aynı şekilde yapılır. * ama gel gör ki türkiye'de en iyisi yapılır. dolayısıyla kuru fasulye türk yemeğidir. *
  ... cupping tester
 6. 6.
  bir entryde ingiltereyi kıta statüsüne sokmaktan daha az gerizekalıca olan durum.
  (g.amerika kıta , afrika kıta, asya kıta, ingiltere kıta mı amk.)
  8 -1 ... manifule
 7. 7.
  suyuna ekmek banılıp da yenilen kuru fasulye, türk yemeğidir.
  3 ... anarchy in the tarlabasi
 8. 8.
  yemek kültürü geniş olmayabilendir. yapılışı, içine konan mis gibi salçası ile farklı olduğuna inandığım, pastırmalısı, sucuklusu bile yapılan yemektir. ulen bir yemeğinize sahip çıkın, her şeyi kötülüyor bu zihniyet Avrupalı olunca oh mis Türk kültürü olunca ıyy, ulen senin bilmediğin daha ne yemekleri millet(gavurlar) sahipleniyor bizim diye, baklava, lokum, yoğurt, ayran, simit... azcık sahiplen arkasında dur. bu topraklarda yetişen her bitki ayrı lezzettedir götlerini yırtsa Yunanlılar aynı tatta yapamazlar, sonra Türkiye' ye gelip kutu kutu baklava götürürler hani sizindi baklava yapıp yesene kendi yurdunda.
  1 ... lechanse
 9. 9.
  gerizekalı olmadıkları konusunda anlaşalım öncelikle.

  birisi de çıkıp "ulan trolün teki ilgi çekmeye çalışıyor, türk yemeği değil de nedir kuru fasulye?" diye sormamış.

  ee? zıplayan fasulye bilirim ama "abi olacaktı şimdi şurda pilav, turşu bi' de kuru fasulye... yanına da ayran... of be!" diyen bir meksikalı, afrikalı ya da ingiliz bilmem. görmedim çünkü, görebileceğimi de zannetmiyorum.

  fasulye sadece türkiye'de yetişmiyor diye kuru fasulye türk yemeği olmuyor mu yani? kökenine, tarihine ineceksen milyonlarca yanlışla karşılaşırsın zaten. kuru fasulyenin özdeşleştiği kültür, türk kültürüdür. bu yemek türk mutfağında vardır.

  ha bir meksikalı kardeşim çıkıp "abi sizin yaptığınızı biz de yapıyoruz" derse, kuru fasulye hem türk hem meksika yemeğidir, bu kadar basit. salak mısınız lan, yemek kavgası mı yapacağız şimdi de?
  3 ... der meister
 10. 10.
  (bkz: herkezi gerizekalı sanan ahmak)
  1 ... hasan8520