bugün

6 ocak 2012'de vizyona girecek olan kara mizah.

sloganı da: "biz her türlü şiddete karşıyız!"

http://www.youtube.com/watch?v=Op1s0y1_0Qc&context=C3bdfdbaADOEgsToPDskLSVzKzeDit9FdDJWKNpaL

https://www.facebook.com/...o.php?v=10151050481330707

görsel
müzik rockçı teoman'dan.
kara mizah tadında izledikten sonra pişmanlık yaratmayan filmdir. ayrıca ilk defa bir filme tek başıma gittiğim için ilklerim arasındadır.
erkek arkadaşlara sesleniyorum, kız arkadaşınızı alıp gitmeyin bu filme. bırakın tek başına gitsin ama siz gitmeyin onunla yoksa sonuç kötü olabilir... ben gittim, el ele girdiğim sinemadan o önde ben arkada hızlı hızlı çıktık. surat bir karış hatunda "bütün erkekler aynısınız" tribi...

ama komik film yani bir kaç sahnede kahkahalara boğulmadık* değil. ahmet mümtaz taylan özellikle şahane bir performans sergilemiştir filmde. leyla ile mecnun kadar var...
son derece keyifli vakit ggeçirilecek, eğlenceli bir film.
tapılası kadın nihal yalçın'ın makyajlı makyajlı ağlatılıp ''bir kadın bu kadar mı rezil edilir mına koyayım!'' dediğim filmdir. tam bir feminist filmiymiş. pişmanlık yaratması muhtemel.
güzel bir mizah ve dram filmi.kadına şiddeti ele alıyor falan.koptuğum bir replik
+ayol hamur işi yemezmiş
-ay kıçımı yesin o benim,halt etmiş
son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden diyebilirim.
ikinci adamı nihal yalçın öldürünce hatunların adama bakıp kuyuya atalım anlamında "hadi" demesi koptuğum sahneydi.
merak uyandıran ve yarın gitmeye kararlı olduğum filmdir. Filmin reklam da oldukça iyi yapılmıştır, oyuncular hergün başka bir kanalda pembe fularlarıyla boy göstermektedir. Özellikle demek akbağ ve nihal yalçin için izlenmesi gerekir diye düşünülmektedir.
mizahı ve dramı aynı anda bünyesinde barındıran, son zamanlarda izlediğim en güzel türk filmidir.

filmi izlerken asuman dabak'a ayrı bir hayran oldum. her hareketine, her mimiğine katılarak güldüm.

izlenilesi...
mutlaka izlenmesi gereken bir film. kadro çok güzel.
çok ekstra iyi bir film olmamış, kötü bir film de olmamış. bu kadroyla daha başarılısı yapılabilirdi bence. yine de izlenilebilir filmler köşesinde bulunması gereken bir film. Filmde daha bi dikkatimi çekti nihal yalçın bildiğin dudaktan mütevellit bi kadındı yahu. ya da yüzünü gözünü çok yakın çekmişler. belçim bilgin de güzeldi, hakkat güzeldi.
izlenmesi şiddetle tavsiye edilen film. recebin dayak yeme sahnesi beni benden almıştır. gözlerimden yaş geldi gülmekten.
yüksek beklentilerle gittiğimden dolayı, çok da beğenmediğim film; ama güldüğüm yerler de oldu tabii hatta bayağı bir güldüğüm.kadro çok çok iyi, diyaloglar da hoş ancak senaryo çok da olmuş denilemez. yine de izlenebilir bir film.
nihal yalçın ın çığırdığı türkü sahnesi de filmin zirveye tırmandığı sahnedir.
birçok internet sitesinin türk sinemasına olan saygısından ötürü vizyondan kalkana kadar yayınlamadığı film.
çok keyifli bir film olmuş.. özellikle kadınların adamı benzettikleri sahnede yarıldım.
''nasıl desem bilemedim'' filmi olmuş.

kötü demek istemiyorum yanlış anlaşılmasın, aksine gayet keyif alarak seyrettim.. ama değişik bir film olmuş, absürd desem değil, komik desem değil, trajikomik diyebiliriz belki.

ayrıca ne yalan söyleyeyim sinemayla çok ilgilenmeme rağmen yönetmenini ve senaristini çok tanıdığımı söyleyemem, ilk deneyimleri falansa da ilk deneyim açısından başarılı bir iş olmuş sinemografik açıdan.

bu arada nihal yalçın hem dizi oyunculuğunda, hem sinema oyunculuğunda çok acayip bir yere gidiyor bunu da belirtmek isterim, bence türkiye'nin en yetenekli kadın oyuncularından, üstelik komik olmayı başaran kadın oyuncularından..

neyse demem o ki, film sempatik bir hafta sonu filmidir.

gidilir, seyredilir, tebessüm edilir.

gidiniz, görünüz efenim.
güldürmeyi başarmış bir filmdir.
özellikle son dakikalarına yaklaşıldığında komedenin dozunu arttırmış yapım. fragman ve film açıklamasından anladığım kadarıyla ağır feminizm kokuyordu. yine de yerinde izlemek güzel olacaktı. zaten oyuncu kadrosu güzel olduğundan verdiğimin her kuruşunu geri alacaktım. neyse, filme gitmek isteyen biri varsa rahatlıkla gidebilir. feminzm falan koktuğunu da söyleyemeyeceğim.
daha sert olabilirdi. yılmaz güney'in duvar'ı, yol'u, sürü'sü, umut'u gibi mesela. *
kadına şiddete dikkat çekmek için yapılan ancak benim gittiğim seansta salonda sadece 3 erkeğin olduğu filmdir. umulur ki diğer seanslarda hedef kitle tarafından daha çok ilgi çeksin.
feminist muhabbetlerden dolayı sıkıyor lakin ne zamanki işin içine cinayetler dahil oluyor işte o zaman eğlendirmeye başlıyor.. komedi niyetine izlenebilir.
ahmet mümtaz taylan ın başlı başına bir komedi unsuru olduğu filmdir. süper bir film değildir ama gidilip görülesidir.
--spoiler--
filmin en güzel sahnesi nihal yalçın'ın bir mumdur şarkısını seslendirdiği sahnedir, gerisine koy gitsin.
--spoiler--
mantığa oturmayan çok şey var filmde. eğlenceli olmuş, kadınlar sağlam. filmde 3 sahnesi olan hırsız süper.
güncel Önemli Başlıklar