1. 1.
  Durmadan aynı başlığı niye yazıyosun çok seviyorsan islamcılıgı, muhafazakarlıgı, saltanatı git arabistana. Sizi tutan mı var anlamıyorum.
  2 -4 ... hercool
 2. 2.
  ne ihaneti? anasını bellediler anasınıaaaa! 24 haziran'da kurtuluş savaşı ruhu yeniden yükselecek! olmadı sokaklarda buluruz çaremizi...
  2 -2 ... taciturnn
 3. 3.
  (bkz: yobaz lütfen)

  (bkz: yallah arabistana)
  2 ... rumeli71
 4. 4.
  kurtuluş savaşına kadar gelinen süreçte zaten -devetin bekaası adına- islamcılık da osmanlıcılık da denendi, bu politikalar osmanlıyı kurtaramadı, bunu sultan da kabul ediyor ingiliz himayesine geçmeyi planlıyordu. milliyetçilik son kaleydi, doğal olarak cumhuriyetçiler hilafetçileri ve saltanatçıları yeni devletin sırtından atarak devletin bekaasını sağladılar.

  bu arada sultanın "Hilafet Ordusu" kurarak işgal kuvvetlerine karşı savaşan direnişçilerin üzerine saldığını neden atlıyorsun muhterem? elbette yenildiler, yoksa tc. olmazdı az bilen çok konuşan cahil.
  2 -1 ... ibni maymun
 5. 5.
  --spoiler--
  akıllı insan bunları sindirmek için bir ordu daha çıkarır mı amk
  --spoiler--

  niyet okuyarak analiz yapamazsın, bu ordu çıkarılmış ve milli kuvvetlerce yenilmiştir.

  --spoiler--
  meclis kendisi misyonunu ''hilafeti kurtarmak'' olarak belirliyor
  --spoiler--

  devletin bekaası türk modernleşmesinin nüvesindedir, devleti o zaman temsil eden aynı zamanda halife olan padişahtı, meclis padişahın esaret altında olduğuna ve hilafet makamının esaretten kurtarılması gerektiğine karar verdi, "Türk Hükûmetinin hakk-ı meşruu olan makam-ı Hilâfeti" yani devleti:

  "...istanbul’da meşru bir hükûmet mevcut olmayıp istanbul ve Civarının Büyük Millet Meclisine ait ve binaenaleyh oraların umuru idaresinin de Büyük Millet Meclisi memurlarına tevdi edilmesine ve Türk Hükûmetinin hakk-ı meşruu olan makam-ı Hilâfeti esir bulunduğu ecnebilerin elinden kurtaracağına karar verildi..."

  kulaktan dolma bilgilerle alternatif tarihçilik yapmaya götünden element uydurmak deniyor canım.
  1 -1 ... ibni maymun
 6. 6.
  “Yazı, milletin tarihteki devamını sağlar ve akılda tutma şeklidir. Arap harflerinin kaldırılmasıyla Türkiye için, yazıda korunan geçmişin bütün nimeti kaybolmuş oldu. Birçok diğer "paralel" reformlarla beraber, yeni Türk nesli kendini manevi dayanaktan yoksun ve adeta bir çeşit manevi boşluk (vakum) içinde buldu. Türkiye kendi "hafızasını", geçmişini kaybetti. Bu durum kime gerekli idi?

  Aliya izzetbegoviç
  1 ... bi to mimiram aaa