1. 1.
  sen kurtuluş savaşını yapmak için kurduğun meclisi dualarla açacaksın, o meclisin yarısı hoca olacak, onlar sürekli ordugaha gidip askerlere vaaz edecek motivasyonlarını arttırmak için, meclis kurulduktan sonra koyduğun ilk kanunda meclisin temel amacını ''hilafet, saltanat ve devleti kurtarmak'' olarak göstereceksin(hiyanet-i vataniye kanunu), bu sözlerle anadoluyu arkana alacaksın, islam ümmetinin her tarafından hem maddi hem de manevi destek alacaksın(hint müslümanları, azeriler falan), ve bu amaçlar bütünüyle anadoluda bir birlik teessüs edip yunanları yenecek.

  sonra o dualarla kurulan mecliste ''gökten indiği sanılan kitaplar'' diyeceksin, kurtuluş savaşı sürecinde yarısı hoca olan mecliste hoca bırakmayacaksın, hatta bırak meclisi ülkede hoca bırakmayacaksın doğru düzgün, ''hilafet ve saltanatı'' sözde kurtarmak için kurduğun mecliste hilafet ve saltanatı yıkacaksın, kurtuluş savaşı sürecinde dindar görünüşüne kanıp peşinden gelen muhafazakar şehitlerin ecdatlarını din karşıtı politikalarla politikalarla ezeceksin, hint müslümanlarının verdiği parayla iş bankasını kurup her türlü kara işi o banka aracılığı ile yapacaksın, ve en acı olanı, ardında laik-muhafazakar diye karpuz gibi ortadan ikiye bölünmüş bir millet bırakacaksın.

  bu kurtuluş savaşı ruhuna ihanet değil de nedir?
  4 -10 ... jeffrey dahmer
 2. 2.
  Durmadan aynı başlığı niye yazıyosun çok seviyorsan islamcılıgı, muhafazakarlıgı, saltanatı git arabistana. Sizi tutan mı var anlamıyorum.
  2 -4 ... hercool
 3. 3.
  ne ihaneti? anasını bellediler anasınıaaaa! 24 haziran'da kurtuluş savaşı ruhu yeniden yükselecek! olmadı sokaklarda buluruz çaremizi...
  2 -2 ... taciturnn
 4. 4.
  (bkz: yobaz lütfen)

  (bkz: yallah arabistana)
  2 ... rumeli71
 5. 5.
  kurtuluş savaşına kadar gelinen süreçte zaten -devetin bekaası adına- islamcılık da osmanlıcılık da denendi, bu politikalar osmanlıyı kurtaramadı, bunu sultan da kabul ediyor ingiliz himayesine geçmeyi planlıyordu. milliyetçilik son kaleydi, doğal olarak cumhuriyetçiler hilafetçileri ve saltanatçıları yeni devletin sırtından atarak devletin bekaasını sağladılar.

  bu arada sultanın "Hilafet Ordusu" kurarak işgal kuvvetlerine karşı savaşan direnişçilerin üzerine saldığını neden atlıyorsun muhterem? elbette yenildiler, yoksa tc. olmazdı az bilen çok konuşan cahil.
  2 -1 ... ibni maymun
 6. 6.
  yav vallahi ben bu kemalistler kadar yalancı insanlar görmedim bu nedir aq. ''padişah ingiliz himayesine geçmeyi planlıyordu'' diyor. ulan başkente kadar girmiş işgalciyle anlaşmaya varmaya çalışmak onun himayesine girmek mi aptal? senin atan da ingilizlerden valilik istedi, onu napacaksın? hem padişah ve istanbul hükümeti devleti yönetiyor, elbette işgalci ingilizlere karşı ılımlı bir politika izleyecekler. peki mustafa kemal asker. politikayla devlet yönetimiyle ne alakası var da ingilizlerden valilik istiyor. (bkz: mustafa kemal in ingilizlerden valilik istemesi)

  hilafet ordusu denen olayın ingilizlerin baskısıyla kurulduğunu bilmeyecek kadar aptalsın. ulan zaten ankarada kurulan meclis kendisi misyonunu ''hilafeti kurtarmak'' olarak belirliyor, akıllı insan bunları sindirmek için bir ordu daha çıkarır mı amk?
  -7 ... jeffrey dahmer
 7. 7.
  --spoiler--
  akıllı insan bunları sindirmek için bir ordu daha çıkarır mı amk
  --spoiler--

  niyet okuyarak analiz yapamazsın, bu ordu çıkarılmış ve milli kuvvetlerce yenilmiştir.

  --spoiler--
  meclis kendisi misyonunu ''hilafeti kurtarmak'' olarak belirliyor
  --spoiler--

  devletin bekaası türk modernleşmesinin nüvesindedir, devleti o zaman temsil eden aynı zamanda halife olan padişahtı, meclis padişahın esaret altında olduğuna ve hilafet makamının esaretten kurtarılması gerektiğine karar verdi, "Türk Hükûmetinin hakk-ı meşruu olan makam-ı Hilâfeti" yani devleti:

  "...istanbul’da meşru bir hükûmet mevcut olmayıp istanbul ve Civarının Büyük Millet Meclisine ait ve binaenaleyh oraların umuru idaresinin de Büyük Millet Meclisi memurlarına tevdi edilmesine ve Türk Hükûmetinin hakk-ı meşruu olan makam-ı Hilâfeti esir bulunduğu ecnebilerin elinden kurtaracağına karar verildi..."

  kulaktan dolma bilgilerle alternatif tarihçilik yapmaya götünden element uydurmak deniyor canım.
  1 -1 ... ibni maymun
 8. 8.
  hakikattir.
  ... jeffrey dahmer
 9. 9.
  “Yazı, milletin tarihteki devamını sağlar ve akılda tutma şeklidir. Arap harflerinin kaldırılmasıyla Türkiye için, yazıda korunan geçmişin bütün nimeti kaybolmuş oldu. Birçok diğer "paralel" reformlarla beraber, yeni Türk nesli kendini manevi dayanaktan yoksun ve adeta bir çeşit manevi boşluk (vakum) içinde buldu. Türkiye kendi "hafızasını", geçmişini kaybetti. Bu durum kime gerekli idi?

  Aliya izzetbegoviç
  1 ... babafatih1453