1. ?.
  bazı çakal kürt arkadaşlar muhabbet başında çok sıcak görünürler, muhabbet samimi gider kaynaşırsın, kürt ama harbiden delikanlı çocuk dersin amma velakin vakit geçer konu siyasete ona buna gelir, hemen başlarlar "işte biz böyleyiz siz böylesiniz de biz şunu yaparız çünkü kürtüz" vs. vs. siz şaşırırsınız..

  ulan anten, sen böyle yaparsan bizden ne beklersin, lan asıl ırkçılık yapan sizin gibiler, he kürtlerin de delikanlısı var, ama kurunun yanında yaş da yanar. adam ol canımı ye!
  10 -8 ... efes pilsenerr begin
 2. ?.
  ilk entaride de gördüğümüz üzere "kürt ama harbiden delikanlı çocuk" gibi en delikanlı ırkcılık damlacıklarıyla yaklaşılan insanların kendilerine ırkçılık yaptığını sanan insanlarca zahiri söylemi.

  ps: delikanlı ol canımı ye!
  5 -5 ... muhterem fil
 3. 1.
  türkiye'de yaşıyorsun, kürdistan'da değil diyemem zaten öyle bi yer yok, o yüzden başka şansın yok kürt de olsan ne mutlu türküm diyene diyeceksin.

  ps: akıllı ol canımı ye!
  3 -7 ... efes pilsenerr begin
 4. 2.
  "kürt ama delikanlı çocuk" girişi ırkçılığın ne kadar kendi kendine yapıldığını gösterir niteliktedir.

  (bkz: bilinçaltının pörtlediği yerler)
  2 ... khan
 5. 3.
  mazlum rolüne bürünmüş ve öyle kabul edilmiş kürt insanlarının zaman zaman sergiledikleri davranışlardır. örneğin; bu kürt arkadaşla samimi olunur ve hakkında "ne iyi çocuk, diğerlerinde var olan terörist zihniyet, sinsilik ve riyakarlık yok, böyle kürt'ün benim için herhangi bir türk'ten hiçbir farkı yok." diye düşünülür, kardeşçe duygular hissedilir. bir gün gelir, ahmet kaya hakkında konuşulur ve bu pkk yandaşı sanatçıya tarafımdan küfredilir. bu kürt arkadaş buna öylesine tepki gösterir ki, "lan anasına mı küfrettim de bu kadar sert çıktı!" diye dumur yaşanır, karşıdakinin gerçek yüzü görülür.
  diğer bir örnek: okuldan tanıdığınız ve oldukça samimi olduğunuz, sevip saydığınız bir kürt arkadaşınıza mezuniyetine yakın soru sorarsınız: "mezun olunca hangi şehirlere tayin olmak istiyorsun hacı?", kürt arkadaş: "güneydoğuya" , ben: "niye ki?" , k.a.: "halkıma hizmet edeceğim!". dumur yaşanarak konu sona erdirilir, fazla eşelenmez ve bu arkadaşın "halk" anlayışının "güneydoğu"dan ibaret olduğu anlaşılır ve uzaklaşılır.

  ps ms yok!!!
  4 -6 ... beatleboy
 6. 4.
  ilginç olmaya çalışan bir tespittir. ama samimiyetten de pek uzak. ayrıca "ırkçı" kısmına gelince... ironik!

  (bkz: politically correct olmaya çalıştım ırkçı oldum)
  2 -3 ... double cross
 7. 5.
  tarih boyu herhangi bir coğrafyada yaşayan kürt topluluklarının kendilerini diğer coğrafyalarda yaşayan hemşehrilerinden üstün görme olaylarıdır. şöyle ki bismilli* bir kürt begovalı* bir kürtle yanyana oturduklarında bizimki* öbürküne ''şeb u şeker çun diyarbeker, şeker runişt deng neker, şeb rabu pesne hıve ker*'' diye dalga geçebilmektedir. öbürkü altta kalmaz tabi o da esas kürt biziz olm siz alayınız çakmasınız gibisinden ayar vermeye çalışır. komiktir.

  (bkz: türkiye kürdü)
  (bkz: suriye kürdü)
  (bkz: iran kürdü)
  (bkz: ırak kürdü)
  (bkz: apo rahatsız)
  ... sirin baba
 8. 6.
  yine kurdu köpeği etrafına toplatmış iddiadır. bir yerde haklıdır haklı olmasına ama insanların ağzıyla konuştuğu yerde konuşulur böyle şeyler.

  ps: bok ye.
  1 -3 ... stalker
 9. 7.
  (bkz: bir polemik alani olarak uludag sozluk)
  ... sequel
 10. 8.
  (bkz: farkında olmadan ırkçılık yapmak)

  tabi ilginç olan buraya ''siz aslında türk'sünüz, ne mutlu di' mi babuş?'' şeklinde girdilere imza atanların da aynı tutumu sergilemesi.
  1 -2 ... zedx