bugün

türkiye cumhuriyeti anayasası'nın 10. maddesine tümden ters olan açıklama.

--spoiler--

MADDE 10. ; Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

(Ek: 7.5.2004-5170/1 md.)Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.

Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.
--spoiler--

(bkz: pozitif ayrımcılık)

(bkz: ayrımcılık nedir ne değildir)

edit: yahu bu benim iddiam değil. saçma sapan ayarlar vermeyin. günahtır. ayıptır. vesairedir.
dogru onerme. ubermensch muamelesi yapiliyor cunku. haklarinda olumsuz tek kelime edemiyorsunuz. ederseniz irkci ve fasist yaftasi yiyorsunuz. fakat turk ve turkluk bugun sahipsiz ve yetim sanildigi icin her turlu hakarete maruz kalabiliyor.
sadece kürtleri savunduğumuzu, türklere her türlü hakareti yaptığımızı iddia edenlerin de herhangi bir yazımda konuya bir tane örnek bulabilirse yazarlığımı .ötüme sokup gideceğimi beyan etmemi sağlamış olan "sıçılmış" iddia.
(bkz: homo erectus)
ben türk olmama rağmen doktora gittiğimde ilaç ve muayene parası öderken , ihtiyacı var diye doğululara milyonlarca yeşil kart verilip bedavaya muayene olmaları ilaç almalarına izin verilen bir devlette bunun söylenmesi garip.ayrıca ben bundan rahatsız değilim devlet ihtiyacı olana yardım etsin ama artık kürtler eziliyor kürtler büzülüyor gibi cümleleri kurmaları beni rahatsız ediyor. zengin türkler olduğu kadar zengin kürtler de var aynı şekil de fakir kürt ve türkler var. iki taraf arasında bu kadar uçurum yokken bunların söylenmesi bölücülükten başka bir şey değil.
güncel Önemli Başlıklar