bugün

eksi sozluk'te jesus vs mohammed tarafından başlatılmış ve sonuna kadar desteklediğim kampanya.

cem uzan saçma vaatleriyle yüzde altının üzerinde oy almadı mı? o zaman bu dizinin etkilediği insan kitlesini düşünün.

toplumda ana baba sevgisinden uzak büyüyen, yoksul, okuma yazma bilmeyen o kadar çocuk var ki, onlar bu deli saçmalarını gerçek sanıyor ve terörize oluyor.

sadece onlar değil tabi, pek çok aklı başında olduğunu düşündüğümüz insan da gaza geliyor.

" kurtlar vadisi'nden önce de bu toplumda şiddet vardı " gibi değerlendirmelere katılıyorum. ama "şiddet vardı " diye o şiddete daha fazlasını eklemek gerekmez, ikincisi bu saçmalık o şiddeti meşrulaştırıyor.

kan çanağının içinde yüzüyoruz dostlar

her yıl binlerce insan saçma sapan sebeplerden vurulup öldürülüyor. yılbaşı akşamı taksim meydanında vurulup ölen üniversite öğrencisini düşünün, beşiktaş tribünlerinde bıçaklanıp ölen o genç taraftarı, adana'da öldürülen genç kadını düşünün. düşünün allah düşünün.

yoksulluk + cehalet + kapitalizm = şiddet, savaş, ölüm

kurtlar vadisi ve türevleri bu denklemin kapitalizm ayağı, bu dizileri üretip yayımlayanlar bal gibi de sonuçların farkındalar ama gelen paralar o kadar tatlı ki.

ülkemizde insan olmak ve öyle kalmak giderek güçleşiyor.

not: bu konuda aramanız gereken numara 4441178
rtük'ü arayarak bu dizinin ekrandan kaldırılmasını istediğinizi söylemeniz yeterli.
sonuna kadar katıldığım katılmamız gereken kampanyadır (eğer kampanyaysa). ortaya daha bir sürü yeni polatcıklar çıkarsa, ülkece daha çok hepimiz hırantız diye slogan atarız.

(bkz: türk gençliğinin tarih bilinci)

sonradan edit: ne kadar çok vadicimiz varmış yada kurtumuz mu desem...
(bkz: istemeyen izlemesin)
potansiyel katillerin izlemesi açısından sakıncalı, fakat şu ülkede neler döndüğünü öğrenirse belki bi iki güzel iş başarabilecek potansiyel gençlerin izlemesi açısından iyi olduğunu düşündüğüm bir dizi olmasından dolayı kısmen katıldığım kampanya.
(bkz: 444 1 178) arayın yerse kaldırırlar.
önce neyin ortadan kaldırılması gerekiyor, sorulması gereken soru ne? filmleri, dizileri mi ortadan kaldıracağız, yoksa iki tane dizi izleyip beline silah kuşanan liseliyi mi eğiteceğiz. seksenlerde tek kanal trt'ydi, haberler kan kussa spiker gülümserdi, en acı biten filmden bile ahlaki bir ders bir ödev çıkartabilmek mümkündü; sokaklar öyle miydi peki? kimden etkileniyordu şiddetten yana olanlar (bunlar da kimse artık, ne cümle oldu)? mavi ay'dan mı?

zemini düzeltemiyorsunuz, bataklığın içinde yüzüyorsunuz, sonra o bataklığın içinden çıkan siluetlere aa bak işte canavar diye yükleniyorsunuz. üzgünüm ama o canavarları siz yarattınız, bataklığınızla, dizilerinizle ve eli kanlı katillerinizle hepsi sizin eseriniz.

(bkz: timsah gözyaşları)
bir kampanya halini almış önermedir.

yayınlansın (+) yayınlanmasın (-) olarak değerlendirilebilir.

dip not: bu kaçıncı yazışım bilmiyorum ama ısrarla sürdürüyoruz (onunla) * * *
medya ozgurlugu var ya ne olacak..dusunce ozgurlugu var...o var bu var...e bir de onu bunu yasaklayan rtuk var...karısık bır sey* sonucta desteklemeyecegım bır kampanya...komik...izleyen izler izlemeyen izlemez.
toplumda geniş bir yer bulan önermedir.haklısınız,bu ülkede ne oluyorsa hep bu kahrolası dizi yuzunden başımıza geliyor.ne güzel sevinmiştik bitti diye ama tekrar çekilip yayınlayacaklar.şimdi bir sürü potansiyel katil silahlarını ellerine alıp diziyi ilham kaynağı olarak görerek kurbanlarını nasıl öldüreceklerini planlayacaklar.(!)

geçelim artık bunları,bırakalım böyle bahaneleri.toplumsal sorunların bu şekilde çözülemeyeceğini herkes biliyor.kurtlar vadisi yayımlanmasa her şey güllük gülistanlık mı olacak sanki?politakacıların bulduğu günü kurtarma amaçlı bahaneler efendim bunlar.

(bkz: bir günah keçisi olarak kurtlar vadisi)
bardağın dolu tarafından bakmamız gerektiğin düşünüp katılmadğım kampanya. kurtlar vadisi ülkemizde şiddeti körüklemiş olsada, memleket üzerinde dönen kirli olayların halkımızca öğrenilmesini sağlamıştır. gazete okumayan haber izlmeyen yurdum halkını birazcık ne olduğu hakkında fikir sahibi olmasına katkıda bulunmuştur.
rütüğün zaten neyi yasaklayıp neyi yasaklamayacağı çoktan belli olmasından dolayı; 100 milyon telefon, mail, fax... falan falan gelsede asla yayından kaldırmayacağı bir dizidir hırtlar vadisi. bende farkındayım ki bu diziden sonra polatçıklar pırtladı ama bunlar zaten vardı sadece uygun koşullar oluştu. bilirsiniz ki konuştuğumuz her insanın amcası, dayısı, bacanağı ya mafyadır yada çok derin tanıdıkları vardır *. bence bu sorunu dizide aramak yanlıştır bugünlere belli bir birikim sonunda ulaşılmıştır. *
(bkz: frankeştayn'ın su yüzeyinde kendi yansımasını görmesi)
milliyetcilik ile ilgili hic bir film yada dizi yayinlanmasin, fasistliktir cunku. bize yakismaz ama bir amerikanin yaptigi buram buram milliyetcilik kokan filmleri tassaklarimizi ovarak seyredebiliriz her nekadar mantik kurallarini zorlasa bile.
elbetteki yayımlanmasın. çekilsin ocaklarda kurt posterlerinin önünde oturup altında çay içen arkadaşlarımız. çekilsin bir köşeye kız arkadaşının elini tutuyor diye eşşek sudan gelinceye kadar bir genci döven dostlarımız. çekilsinler gitsinler. adaleti silahla, şiddetle, öfkeyle dağıtmaya kalkışanlar gitsinler. "abim benim, televizyonda gördüm, böle alıyodu eline silahı vuruyodu ben de yaptım" aynısını deyip te kardeşini tüfekle öldürenler olmasın artık. siz arkamızdan gelen bir nesli nasıl bir kin, nasıl bir öfke ile ile yetiştirdiğimizin farkında değil misiniz? siz de mi böyle büyütüldünüz çocukken? derin devleti anlatıcaz diye kıçının binbir köşesinden aforizmalar uydurup da yurdumun "her an gaz haline geçebilme" özelliğine sahip gençliği etkilediğinin farkında değil misiniz?

lütfen bi siktirip gider misiniz?*
kurtlar vadisi izlemekle vatan kurtaracağını sanan güruhun isyan ettiği kampanya.
nereyi arıyorduk!?
4441178
heh tamam ben bi alo deyip geliyorum canlar.. *
(bkz: gorursem soylerim)
guzel bir kampanyadir. kurtlar vadisinin zarari mafya , adam oldurme den ziyade cahil bir halka hedef gostermedir. fasizme karsi gibi gorunup fasizmden beslenmesidir. amerikada godfatherda vardir. scarface de vardir. ama bu filmlerin iciredinde insanlari fasime ozendiren ogeler yada populizmle halki yanina cekme gibi bir amac yoktur. olsaydi zaten buna tepki gelirdi. zaten avrupada amerika sevmedigin dusuncedeki adamlari oldurme gibi bir olay yok o sadece gelismemis ulkelerde olur bu acidan kaldirilmasi gerekir ve katildigim kampanyadir.
(bkz: tavşan dağa küsmüş kurtlar vadisi teror yayimlanmamış) * * *
kamu güvenlik teşkilatı'nın 4441178'i 900'lü hatlara yönlendirmesiyle sona erme sürecine girme ihtimali bulunan hareketin sloganı.
(bkz: yetkililerle konuştum haberler iyi)

kurtlar vadisi hayat sevince güzel olarak geri dönecek.
anlaştık biz aramızda...

kabaca senaryo taslağı:
ali, elif'in yüz vermediği çirkin, fakir fakat gururlu bir gençtir. ali geçirdiği estetik ameliyat ile polat alemdar'a dönüşür. elif, polat'a yani ali'ye aşık olur...
olaylar gelişir...*

(bkz: boka sarmak)
katildigim iyi kampanya ayrica baska birseyse amerikada da boyle filmler cekiliyor ama amerikanin fasizmle ilgili bir problemi yok ki.. aydinlar oldurulmuyor adamlar zaten zencisi asyalisi sarisini ayni cgorafyada yasiyor. ama almanyada boyle bir dizi cekilemez cunku orda da fasizm var olaya birazda boyle bakmak lazim.
kurtlar vadisi bazı kör cahilleri kötü etkiliyebilir hatta etkilemektedir de. Ama şu da bir gerçek terör bu ülkede var olduğu sürece bu ülke bir adım ileri gidemeyecek.o kadar çok insan var ki terörün ne kadar büyük bir tehtit olduğundan habersiz. Ve bu insanlar monoton bir şekilde tv izliyorlar. Bu insanlara bazı şeyleri öğretmek yine tv ile olacaktır. Onun için yaralı olma ihtimalide vardır kurtlar vadisi terörün.
(bkz: kan uykusu)
http://www.showtvnet.com/yardim/index.asp
herkesin katilmasi gerekn kampanya. almanya da adolf hitler hakkinda fasistleri havaya sokacak bir film yapmak gibidir. atesle oynamaktir bu tur filmleri yayinlamak.
"liberal" ve "ortasol" tandanslı kişilerin desteklediğine şaşırmak istediğim istek. bir grup zaten taa fi tarihinden beri toplumun etik ve ahlaki yapısına uymayan yayın yapılmasına karşı. ama ne zaman dile getirilse "istemeyen izlemez kardeşim" yada "ayyy faşizmdir buuuaaa" diye bağrılıyor. hayırdır, nooldu? söylem sapması mı var yoksa çelişiyor muyuz? yoksa anladık mı bir zahmet ne kadar vahim olabileceğini durumun. faşizm miymiş?? hı??? efenim????

ps: sadece bu meret değil, tvlerdeki dizilerin %99'u yayınlanmasın! budur!

edit: okumuşsun ama felsefesini anlamamışsın. yayınlanmasın diyorum dikkat edersen. yada okumamışsın...
haklı taleptir; ancak tv'lerde yayınlanan bir çok program ve dizinin de yayınlanmaması gerekir. medya organlarının yarattığı etki hareket alanımızı belirler. kitlelerin düşüncelerinin şeklini tamamen medya belirler. hatta doğru ve yanlşı bile...
güncel Önemli Başlıklar