bugün

siyasi geçmişte yaşanmış olayları farklı açılardan anlatan ve turgut özal ın suikast olayının saçma sapan şekilde yapıldığını gördüğüm ve basit bulduğum film.
iskerder büyük'ün abidas giydiği filmdir. Ulan resmen dört çizgi var ayakkabı da . Sen adamı öldürürsün pana film...

http://i1002.hizliresim.com/2010/2/27/2965.png

p.s: imageshack açılmıyordu hızlıresim den upload etmek zorunda kaldım.
iskender büyük adlı kişinin gençlik yıllarında kullandığı * koyu kahverengi renault 9 broadway arabada 97-98 serisi renault 9 broadway jantının görüldüğü *, ayrıca yine sözkonusu aracın plakasına dikkat edildiğinde o zamanlar * yürürlükte olmayan "tr" ibaresinin * üstünün kapatıldığı bariz görüldüğü için, gerçekten "özensiz" çekilmiş denilebilecek filmdir.
sonu baya garip biten, pana film tarafından çekilen sinema filmi.

(bkz: kız iskenderi sikiyor)
ellerindeki güzel malzemeyle kötü film yapmışlar.
bir adamın en büyük zaafiyetinin kadın olduğunu da göstermiş olan filmdir. ayrıca musa uzunlar'ın performansı için bile izlenebilir.

ayrıca kurtlar vadisi pusuda iskender büyük kendine geldi. bence o avukattan intikam almaya çalışsa senaryo açısından daha bütünleyici olabilirdi.
yapılan yorumlardan anlaşılıyor ki çoğu kişinin kan, savaş, adam öldürme,k atliam, bombalar gibi sahneler görmek için gittiği film. tabi öyle sahneler göremeyince boktan bir filmdir diye yorumlar yazılabilir.

gerçek ya da değil. gladio denilen örgütün ülke içindeki yapılanma şeklini ince ince insanlara anlatmaya çalışmış. burada isimlerin önemi yok, konumlarının önemi de yok. gerçek olan tek şey örgüt yapılanma biçimleri ile ilgili az da olsa insanların gözünü açabilmek.
ben filmi izleyecem diyorsanız spoileri sakın okumayın.

--spoiler--
avukat kızın gladiocu olduğunu çakar gibi olmuştum. iskenderin filmin sonunda sesinin kaydığını anladığımda olayı çaktım. tabi iskender yavaş yavaş erirken kızın pis pis sırıtışı güzeldi. "hatta insilün ilacını getireyim mi?" demesinden bile çaktım. bana kalırsa kurtlar vadisi pusu'nun ilerleyen bölümlerinde bu avukat kız diziye dahil olacak. ama 2 bölüm gider ama 30 bölüm gider onu bilemem. belki bunu koz olarak gören iskender bu kızı polatın üstüne salacak. polatın canını yakacak gibi gözüküyor. tabi polat yerse. (bu senaristler yedirirler o ayrı konu.

3 soru var.

1- iskendere fuat aras dosyasını kim yolladı?

2- muhtemelen filmin sonunda hakimin odasına giren avukat kızın getirdiği lokumlar veya çikolatalar zehirliydi. hakim öldü mü? (bence öldü)

3- iskenderin hapishaneden kaçmasına yardım eden hakimin neden görevine son verilmeyip başka bir yere tahin atanmasını da anlamadım.

--spoiler--

uykusuz olduğum için bir çok anlamadığım yerler oldu. ama akıcı geçti. başlangıçta ki çatışma sahnesi güzeldi.

haydi ben yattım.
kadına güvenmeyeceksin sözünü bir kere daha ispat eden film.
(bkz: anam benim sevgilimde gladiocu olmasın)
apoyu ne kadar benzetmişler diye kıbrıslı arkadaşıma anlattığımda, gardaş bizim köye gel gösdereim sana 4 dane apo vardır diye verdiği cevapla dumur olmama neden olan film.
yeşil, ahmet cem ersever, jitem üçlüsünü konu almış filmdir.
türkiye' nin yakın tarihini, anlamak adına izlenmelidir.
geçen sene vizyona girdiğinden beri bir türlü izleyemediğim bu filmi dün akşam tv'de izledim.uzun zamandır tv'de film de seyretmiyordum ya neyse..

film bana göre başarılı,musa uzunlar'ın oyunculuğu tamamen müthiş, hiçbir aksama yok.hani başrol oyuncusu bütün filmi sürüklemeli gibi birşeyler duyarız ya aynı şekilde,musa uzunlar için bu tanım uygun.gerçekten filmi oyunculuğuyla sürüklemiş,alıp götürmüş.
filmin bütününde bir problem yok ama sanki sonlara doğru bir kopma oluyor,bazı yerler film sonuca bağlanacakmış gibi oluyor ve film tekrar aksiyonla devam ediyor.bunun sürekli dizi çeken pana film ekibinin küçük bir yanlışı olarak alabiliriz.finali de gerçekten güzel olmuş,2.si çekilmeli diyeceğim ama kurtlar vadisi iskender'i öldüğü için pana film'in bunu yapmayacağını sanıyorum.
turgut özal rolüne seçilebilecek en uygun kişiyi seçmiş filmdir. sezai aydın'dan başkası yakışmazdı bu kadar.
son sahnesinde göze sokulan konuşmadaki bozukluğa rağmen iskender in olayı çakaması harici çok güzel olmuş kv filmi. bunun dışında musa uzunlar ın oyunculuğu çok çok iyi.
Türkiye'deki gladio gerçeğini anlatan bir filmdir.
kurtlar vadisi ırak, kurtlar vadisi filistin gibi filmlerle alakası yoktur. türkiye ortalamasının çok üzerinde bir filmdir.
derin devletin ''d'' sinden bile anlamadan derin devletten bahsedenlerin, oturup bir kere bile izlemediği film. gerçekten izlenmesi gerekir.
Enfes bir film. Kimseye güvenmeyeceksin herkes herkesi satar abi.
Ben senelerce devletimi tek başıma savunmuşum kendimi mi savunamayacağım.

(iskender Büyük)
ilk başta Polat olmadığını duyunca dandik bir film diye düşünmüştüm ama çok yanılmışım Türkiye'deki çekilen en iyi aksiyon macera filmi denilebilir.
ahmet cem ersever'in ölüdürlüşünü de konu alan film.

bu kahraman binbaşı; şerefsiz siyasilerin, dini imanı para olmuş hainlerin ipliğini pazara çıkaracaktı ama onu da katlettiler.
bu ülkede hiçbir hizmet cezasız kalmıyor.
iyi filmdir. insanlar ön yargılarını yıkıp izlemeli. sırf adı kurtlar vadisi diye çemkirenler var.
kurtlar vadisi hiç sevmeyen bana bile kendini izlettirmiş sağlam filmdir.
iskender büyük oynamaktadir.
Bu filmi "iki kan görek amk, iskender şunu şunu öldürsün. Acaba nereler havaya uçacak." diye izlerseniz elbette beğenmezsiniz. Film uzun bile değil. Filmin amacı bilgi vermek ve gerekli kültür donanımına sahip olmayan kişiler verilen mesajları anlayamayacak sıkılacaktır. Türk insanına göre bir film değil. Çünkü biz film diyince anlam yüklemiyoruz, bizi hipnoz etsin, silah patlasın insan ölsün istiyoruz.

Güzel bir filmdir.