1. 1.
  Kurt hiçbir zaman türk sembolü olmamıştır. Kurt romanın sembolüdür. Kurt anadoluda ve birçok yerde canavar olarak tanımlanır. Göçebe hayat süren türkler sürülerine en çok zarar veren canlıyı kutsal sayacak? Çok mantıksız. Keçi koç simgeleri çokça araç gereçlerde kullanılmışken kurt sembolü 12 hayvanlı takvimde bile kullanılmamıştır. Kurt sembolü romalıların empoze ettiği bir semboldür. Daha derine inersek yahudiler de de vardır bu sembol. Kurt sinsice yaklaşıp sürüleri telef eden yemeyeceği hayvanın bile ciğerini parçalayan bir canlıyken türk ün kutsalı olamaz. Orhun yazıtlarında dahi geçmez kurt. Nasıl kutsalsa doğruluğu muamma efsabelerdeb öte geçmemiştir.
  1 -22 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  Bozkurt yani gri kurt türki kavimlerin ve moğolların simgesidir. Bozkırdaki en güçlü yırtıcıdır kurtlar insan ençok korktuğu şeye tapar yada benimser.
  Edit: kürdüm
  3 -1 ... ebu zindik
 3. 3.
  kurt "bozkurt destanı ve "ergenekon destanı" nda yer almış, göktürklerin giysilerinden kılıçlara, kayaların üzerinde, dini yapılarda resmedilmiştir.

  " Tanrı güç verdiği için babam hakanın ordusu Kurt gibi düşmanı koyun gibi imiş” . bu da orhun yazıtlarının doğu kısmından bir kesit.
  5 ... uzakyolun yolcusu
 4. 4.
  hunlarin roma'ya seferlerinden sonra romalilar boru'yu benimsediler.

  kurt direngen ve yilmaz nitelikleriyle hun caginin simge hayvani oldu, geyigin yerini almaya basladi.

  balkan turkleri, kurt'un kiyameti bile atlatacagina inanir.

  kizilbaslar kurt'un oldurdugu hayvanin mundar olmadigina inanir.

  bosnaklar, olu dogan yahut erken olen cocuklardan sonra dogan cocuk yasasin diye "kurt" adini verirler.

  batakliga atilan oguz han'i inanisa gore disi kurt beslemis buyutmustur.

  turklere ergenekon'dan cikista bir disi kurt onculuk etmistir.

  zamanin gazetesi ataturk'un samsuna cikisini bu efsane ile ozdeslestirmistir.

  son soZ: yetti artik bu sozlukteki yahudilerin alcakliklari. yahudiler kansiz suzme orospu cocuguysa, ilham aldiklari hayvanlar col surungenleri ise bu kendi kabahatiniz.
  4 -2 ... basat55
 5. 5.
  --spoiler--
  hunlarin roma'ya seferlerinden sonra romalilar boru'yu benimsediler.
  -spoiler--

  yok böyle bir şey. 'lupa capitolina' remus ve romulus'un şehri kurma efsanesinde var. hun diye bir kavram ortaya çıkmadan bin yıl önce. kurt italyan halklarının sembol hayvanıdır yorumlamaları da farklıdır. etrusk ve latinlerde dişi kurt ön plandadır, yetiştirici ve besleyici. samnitilerde erkek kurt semboldür. kuvveti ve alfalığı temsilen. federasyonlarında kabilelerin birleşip sürüyü oluşturduğu sembolü vardır.
  2 ... caranthir
 6. 6.
  hiçbir sikimden anlamayıp her şeyi kendine mal etmeye yeminli türk kafatasçılarının bir uydurmasıdır kurt meselesi.

  kendi uydurdu yalanlara önce kendi inanan ruh hastası türk faşistlerinin palavrasıdır.

  aynısını ruh hastası batı ve doğu'nun tüm ırkçılarında görmeniz gayet mümkündür.

  çünkülüm ırkçılık da eşcinsellik gibi bir hastalıktır.
  1 -7 ... pietro pacciani
 7. 7.
  Kudurun ulan.
  2 ... baybolla
 8. 8.
  Kurt yakın yüzyılda empoze edilen bir efsanedir. Türkiye yakın tarihte dişi romalı bir kadın olarak sembolize edilir. Dişi kurt un romanın simgesi oluşu daha eskiye dayanır. Romanın devamı görülmenin etkisi budur. Roma nın devamı olmak simgelere kadar işlemiştir.
  1 -1 ... ktm li aynasiz
 9. 9.
  Birçok halkın olduğu gibi türklerin ve moğollarında simgesi olmuştur.Buradan mantık yürütmek pek doğru olmaz kanımca.Romalılar ve kızılderililer için de kurt önemli bir hayvandır ve hatta britanyayı yağmalayan isveçli vikingler ''denizden gelen kurtlar'' olarak bilinir.
  1 -1 ... orestias
 10. 10.
  Birçok halkın olduğu gibi türklerin ve moğollarında simgesi olmuştur.Buradan mantık yürütmek pek doğru olmaz kanımca.Romalılar ve kızılderililer için de kurt önemli bir hayvandır ve hatta britanyayı yağmalayan isveçli vikingler ''denizden gelen kurtlar'' olarak bilinir.
  1 -1 ... orestias