1. 1.
  Güreşte rakibi alta düşürdükten sonra üstüne oturarak uylukları arasında ayak bağlama, bir yandan da iki kolu altından el geçirerek ağırlığı bel üzerine verme.
  1 ... italiano
 2. 2.
  güzel bir korku,gerilim, cinayet filmi.
  ... 6 parmak klavye
 3. 3.
  bir ceşit kapan. osmanlı savaş taktigi. hilal ay seklinde düşmanı cevrelemek.
  1 ... boyle biri yok
 4. 4.
  (bkz: rtük)
  ... simsiyah
 5. 5.
  başrollerini sanatçı alişan ve kenan kalav'ın üstlendiği 1999 yapımı televizyon dizisinin adı. (bkz: falçata kemal)
  3 ... vycell
 6. 6.
  fevzi çakmak ın büyük taarruz için önerdiği planın ismi. paşalar arasında çok tartışmaya neden olmuş, fakat sonra oy birliğiyle kabul edilmiştir.
  2 ... sadirvan mehmet cadiroglu
 7. 7.
  2000 senesinde kenan Kalav, Alişan,Pınar Altug,Eminu Un, Melih Çardak ve Kuzey Vargın'lı kadrosuyla tgrt de yayınlanmış olan dizi. Bu dizi sürerken Kenan Kalav trafik kazası geçirmiş ancak kendisi diziyi bırakmama pahasına sakat sakat devam etmiştir ara vermeden.
  2 ... megajardel
 8. 8.
  2 yıl önce ramazanda sahuru beklerken tv'de görüp mecburen izlediğim bir diziydi gecenin yarılarında. o kadar samimi geldi ki dizi, ramazan bitmişti ama ben o diziyi izlemek için kalkıp sabahlıyordum. hem de öss'ye hazırlandığım halde. Kenan Kalav, Alişan, Pınar Altuğ, Emine Ün, Melih Çardak, Kuzey Vargın... hiç beklemediğiniz bir anda ebru destan gözükür, derken alişan'ın kardeşi rolünde tuba ünsal gözükür. daha ismini bilmediğim ama herkesin tip olarak tanıdığı birçok insan. gece gece şaşırsam mı, gülsem mi, dizinin konusunu mu takip etsem diye şaşırırdım. çok samimi bir diziydi, kurtlar vadisinin hasıydı. ama mafyalardan daha çok gangster tarzı adamlar vardı, büyük mafyalarla uğraşmak değil de alişan ile kenan kalav abi mesela iki adamı öldürürdü istediklerini alırlardı. biraz da gta tarzıydı ki bence gta'ya da ilham olmuş dizidir. dvd'si olsa alır tüm bölümlerini izlerim.
  çok samimi diziydi işte. bir ara da sırf bir adamı bulmak için mi ne yurtdışına çıkmışlardı, bir ya da birkaç bölüm yanlış hatırlamıyorsam italya'da bulunmuşlardı.
  2 ... pseco
 9. 9.
  ülkücülerin hayatta en çok korktuğu tuzaktır.
  3 ... oasisdeki liam
 10. 10.
  türklerin eski savaş taktiklerindendir.
  ... mo ni fe