bugün

daha cocukca sikayetleri olan , tukenmis , deneyimli bir ahmaginn agzindan konusuyor olmak.
bu baya kolay anlasilabilir bir not olmali. yillar boyunca , diyelim ki , cemiyetimizin serbestligi ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alinan sikayetlerin ne kadar dogru oldugu kanitlanmaktadir. cok uzun zamandir okuyup , yazmakla brisket dinlemekten , yaratmaktan da oldugu gibi heyecan almadim. bunlar icin kelimelerle anlatilamayacak bir sucluluk duyuyorum.

mesela sahne arkasindayken ve isiklar sonup kalabaligin cilgin tezahurati basladiginda,beni hayran oldugum ve kiskandigim freddy mercury'ye oldugu gibi etkilemedi.gercek su ki sizi aptal yerine koyamam.hicbirinizi.aklima gelen en kotu suc,insanlara karsi sahtekarlik yapipi%100 egleniyormusum gibi gorunerek dolap cevirmektir.bazen sahneye cikmadan once mesai makinesine kart zimbalayacak gibi oluyorum.gucumun yettigince buna deger vermerk icin herseyi denedim ve deniyorum.tanrim,inana bana deniyorum ama bu yeterli olmuyor.benim ve bizim bircok insani etkiledigimiz ve eglendirdigimiz gercegine saygi duyuyorum.elden kaybolduktan sonra kiymet veren biri o narsisistlerden biri olur.ben cok hassasim.bir zamanlar bir cocukken sahip oldugum hevesi yeniden kazanmak icin biraz uyusmaya ihtiyacim var.son 3 turumuzda sahsen tanidiklarima ve muzigimin hayrani olan tum insanlara cok deger verdim,ama hala herkes icin besledigim
ofke,sucluluk ve anlayisi asamadim.
hepimizin icinde iyiylik var ve sanirim insanlari cok fazla seviyorum.oyle cokki bu beni mutsuz hissetiriyor.uzgun,kucuk,hassa deger vermeyen bir balik burcu,isa oglum!ihtiras ve anlayis yemini eden cazibeli bir karim var ve bana eski halimi cok fazla hatirlatan bir kizim.sevgi nese dolu her gordugu insani opuyor cunku herkes cok iyidirve ona zarar vermez!frances in uzgun kendine zarar veren olu bir rocker oldugumu dusunecek oolmasina dayanamiyorum.
iyi yapiyorum,cok iyi.ve minnettarim,ama yedi yasindan beri insanlara karsi genel bir nefret duydum.sirf insanlarla iyi gecinmek icin ve anlayis sahibi olmak kolay gorunuyor diye.anlayis!sanirim sadece insanlarin cok sevdigim ve onlara cok uzuldugum icin.gecen yillar boyunca mektuplariniz ve ilgileriniz icin hepinize tesekkur ediyorum.ben cok kararsiz,umitsizim.artik eski tutkum yok ve sunu hatirla,sonup gitmektense yanmak daha iyidir.(bu sozler neil young'in"hey,hey,my,my.." adli sarkisindandir)
baris
sevgi
anlayis
frances ve courtney sunaginizda olacagim.

lutfen devam et courtney
frances icin
hayati cok daha mutlu olacak bensiz..
sizi seviyorum sizi seviyorum "
güya eşinin çantasında kurt'un elyazısını taklit ettiği eskizlerin olduğu ve aşırı dozda eroin alan kurt cobain'in kolunu kaldıracak durumda olmasının zor olduğu ve cinayet sonucu öldüğü söylentisine sebep mektuptur. *
kanımca intihar mektubu olmayan ama öldürüldükten sonra son satırlarla intihar süsü verilen mektuptur.
intihar mektubu olarak okunmadigi surece son satirlar disinda intihar mektubuna benzemeyen not*. ayrica yazilanlar arasindaki tutarsizlik notu kurt cobain in degil bir baskasinin yazdigi ihtimalini arttirir. mektuba boddah a diye baslanmis, sonradan hayranlara veda edilmis ve en sonunda da kizi ve esine seslenilmistir. notun kurt cobain tarafindan yazilis amacinin nirvana ya veda etmek oldugu soylenir.
Lise yıllarındaki genç rockerların tez konusudur.
(bkz: Ölüyü rahat bırakmak)
--spoiler--
yıllardır çoban köpeği olarak kullanılan kurt köpeği sanıldım. kangal köpeğiyle bile kıyaslayanlar olmuş. onlar sayesinde sivas diye bir yerin varlığını öğrendim. hakkatten de şahane köpek varmış oralarda. mübarek köpek değil sanki kaplan. hayvanda bir pençe var na böyle kafam kadar. sivas deyince duygulandım şimdi. bu mektubumda sivaslılara selam ederim.

yıllarca köpek dediler, it dediler. afedersiniz beni itin götüne soktular. artık bu benzetmelere dayanamıyorm.

baris
sevgi
anlayis
frances ve courtney sunaginizda olacagim.

lutfen devam et courtney
frances icin
hayati cok daha mutlu olacak bensiz..
sizi seviyorum sizi seviyorum "
--spoiler--
imza courtney love.
kurt cobain ölmedi, sultan ahmet'te kazı kazan satıyor. (bkz: bülent üstün) (bkz: hayvan büstün)
kurt intihar falan etmedi şunu kafanıza sokun ki o kadın cobain'i öldürdü. silahta parmak izi yok eldiven takıp kendini öldürecek değil adam. ayrıca ölmeden bir gün önce aşırı dozda uyuşturucu aldığı için bırakın kendini vurmasını o silahı aline alması bile imkansız.