bugün

kürdistan neymiş la futbolcu ismi falan mı ?
mutlak butlandır. zira kürdistan diye bişey yoktur. neydi o?
hayallerde yaşamaktır.
Hayeller aleminde Leyla olmak gibi bi şey olsa gerek.Zira Kürdistan diye bir ülke yoktur.Sadece bazı sığ beyinlerin hayallerini süsler.
kürdistan diye bir yer olmadığından çokda hırrımda olan olaydır.
hee sözde bir kürdistan var kuzeyde, belki gerçekten tam anlamı ile resmileşirler.
meraklı olan arkadaşlar iltica talebinde bulunabilirler.
yok amaç ibnelikse doğuda çıkacak olayların akabinde batı illeri kan gölü olacaktır.
kimin kanı olacağını yazmıyorum bile.
herkes bunun farkında.
(bkz: bataklıkta bir gül)
(bkz: kürdistan ne la) *
Kürdistandan toprak isteyen bir türk olmalı o türk. insanları kandırıp dağa kaldırmalı silah vermeli. Kundaktaki bebeğe kurşun sıkan liderleri olmalı. Bu eli kanlı caniye alkış tutmalı. Peygamber gibi görmeli. Sonra da biz özgürlük savaşcılarıyız hakkımızı arıyoruz demeli. Mayın döşemeli mesela. Askerden döndüğünde yapacak yüzlerce hayali olan 20 yaşındaki kürt gençlerini öldürmeli. Polisi taşlamalı, onlara yol yapan işçileri kaçırıp devletin malını yakmalı. Okul çağında ki taze beyinlere nefret aşımalı. Fatura ödememeli, çalışma şekli kaçakçılık olsun türkün. Kürt genclerine esrar eroin temin etmeli. Katırlarla silah taşımalı. Vergi vermemeli. Belki o zaman türkiye de kürt olmakla ne derece zarar verdiğini anlar bazıları. Bunlar sadece aklıma şu an gelenler. Daha sayayım mı ?

işte kürdistan da böyle bir türk olmalı çünkü siz türkiye de böylesiniz. Ben orda böyle bir türk olsaydı utanır nefret ederdim. Siz de burda var ve alkış tutuyosunuz. Bırakın barış içinde yaşar ayaklarını kimi kandırıyorsun ?
eğer kürdistan denen sıçmıktan kasıt kuzey ırak ise yakılmak, tecavüz edilmek, çoğunlukta olunan yerlerde göçe zorlanmak gibi şeyler yüzünden zor günler geçirmektir. ha yok kasıt güneydoğu anadolu bölgesini de içine alan bir kürt devleti ise çıktığın yere kendin gir kürt uğraştırma bizi.
faşo türkçülerin, empati kurmasını sağlayacak durum.
Kürdistan, olmayan bir yer olduğu ve güneydoğu bölgesi de Türkiye'ye ait olduğu için pek fark etmeyecektir. Yine Türkiye'de Türk olunmuş olacaktır.
suç oranını düşüren, eğitim oranını yükselten olmak.
heralde ülkesini seven her kürde faşist derdik diye sitem edinilesi hayal.
ama belime bomba bağlayıp caddelerde masum insanları katletmezdim heralde. yada siktirip giderdim o ülkeden.
hayata bir sıfır geride başlamanın ne demek olduğunu anlamaktır. kekoman, apaçi tarzı ırkçı kelimelere muhattap olmak ne demekmiş öğrenmektir.
tarihi boyunca tek devletleri ve verilmiş tek istiklal mücadelesi olmayan bir ırk(onlar kendini ırk sayıyor)ın türk nüfusa devletlik yapma hayalidir. hayal işte. 17+7 devleti olmuş türkler böyle bir hayal gerçek olsa bile kısa bir sürede o devleti ele geçirir ve tabiat doğal seyriyle devam eder. unutulmaması gereken bir nokta da tabiatta tesadüflere yer olmamasıdır.
türkiye'de bir kürt olmakla aynıdır.
evet kürdistan diye bir ülke yok, ama bir an düşünün böyle bir durum olduğunu.

türk ile kürr kelimelerini yer değiştirin, ülke adlarını silip yeniden yazın, alın size çok güzel bir durum.

hayali bir ülkede hayali kişinin yaşayacaklarıdır.