1. 1.
    evet kürdistan diye bir ülke yok, ama bir an düşünün böyle bir durum olduğunu.

türk ile kürr kelimelerini yer değiştirin, ülke adlarını silip yeniden yazın, alın size çok güzel bir durum.

hayali bir ülkede hayali kişinin yaşayacaklarıdır.
    -4 ... asil en optimist pesimist
  2. 2.
    türkiye'de bir kürt olmakla aynıdır.
    2 -2 ... hebenneka
  3. 3.
    tarihi boyunca tek devletleri ve verilmiş tek istiklal mücadelesi olmayan bir ırk(onlar kendini ırk sayıyor)ın türk nüfusa devletlik yapma hayalidir. hayal işte. 17+7 devleti olmuş türkler böyle bir hayal gerçek olsa bile kısa bir sürede o devleti ele geçirir ve tabiat doğal seyriyle devam eder. unutulmaması gereken bir nokta da tabiatta tesadüflere yer olmamasıdır.
    4 -2 ... engineer
  4. 4.
    hayata bir sıfır geride başlamanın ne demek olduğunu anlamaktır. kekoman, apaçi tarzı ırkçı kelimelere muhattap olmak ne demekmiş öğrenmektir.
    5 -7 ... cemilflower
  5. 5.
    heralde ülkesini seven her kürde faşist derdik diye sitem edinilesi hayal.
    ama belime bomba bağlayıp caddelerde masum insanları katletmezdim heralde. yada siktirip giderdim o ülkeden.
    3 -1 ... lord esseinski
  6. 6.
    suç oranını düşüren, eğitim oranını yükselten olmak.
    9 -6 ... maxim tsigalko
  7. 7.
    yabancı bir dil gerektirebilecek bir durum.

ırk mevzusu konuşmakla bitecek bir halt değil. senin ırkındakilerin poposu siyah, benim ırkımdakilerin beyaz, benim ırkımın siki çok büyük, senin ırkın fıs.senin ırkındakiler veriyor ama benim ırkımın bekaret donu var.kalsik ama her unutulduğun da hatırlatılması gereken bir kalıp. insan olduğumuzu unutmayalım.*
    ... kabaday
  8. 8.
    Kürdistan, olmayan bir yer olduğu ve güneydoğu bölgesi de Türkiye'ye ait olduğu için pek fark etmeyecektir. Yine Türkiye'de Türk olunmuş olacaktır.
    1 ... rocka
  9. 9.
    faşo türkçülerin, empati kurmasını sağlayacak durum.
    -6 ... hayatin sillesini yemis adam
  10. 10.
    eğer kürdistan denen sıçmıktan kasıt kuzey ırak ise yakılmak, tecavüz edilmek, çoğunlukta olunan yerlerde göçe zorlanmak gibi şeyler yüzünden zor günler geçirmektir. ha yok kasıt güneydoğu anadolu bölgesini de içine alan bir kürt devleti ise çıktığın yere kendin gir kürt uğraştırma bizi.
    2 -1 ... yastigimi rahat birakin