bugün

kurban bayramının yaklaşması sebebiyle gündeme gelecek olan durumdur. artık danaya mı girersiniz, koç mu alırsınız, deve mi kesersiniz, ya da kesmezmisiniz orası size ve bütçenize kalmıştır efendim.
koç için 500-600 lira olacağı rivayeti vardır.
bu sene el yakacağı ve kurban kesen kişi sayısında azalmalar görüleceği bize gelen bilgiler arasındadır. söz sende birand.
2 yasında boğa eski parayla 3.5 milyar yeni parayla 3.500 lira.
zekeriye beyaz bir şeyleri biliyorda söylüyor.(Tavukdan Kurban Olur)
çiftçilerin tekrar hayvancılığa yönelmesine neden olacak gelişmedir. asgari ücretle bir işte çalışsalar ellerine geçecek para senelik 6 bin lira. 3-4 tane büyük baş yetiştirsen çok daha az emekle aynı geliri elde ediyorsunuz.

(bkz: köylü milletin efendisidir)
yardım derneklerinin kurbanlık fiyatlarını düşük tutması ile birçok kişinin bu derneklere yönelmesine sebep olan fiyatlardır bunlar.
danalar en düşük 6 bin liradan satışa çıkarken koçlar ise 600 liradan satılıyor.
2 bin liraya 100 kg lık bir düvenin bulunabileceği makul fiyatlardır.
65 milyara kadar alıcı bulmaktadırlar. yalnız hayvan 65 milyarı hak etmiş. şuna baksanıza;

http://haber.star.com.tr/...1058145&Categoryid=13
piyasa bu sene biraz daha pahalı gibi. koç 600 700 liraya bulabilmek mümkündür ancak 15 kilo bile et alamazsınız. büyük başlarda ise adam başı eğer ucuza bulmazsanız kişi başı 1200 den ucuzu bana pek mümkün gelmiyor. 1200 tl verdiğiniz hayvandanda kemiksiz minimum 30 kg et alabilirsiniz.

Lütfen etinizin 2/3 ünü ihtiyaç sahiplerine dağıtın. kurbanı et yemek için kesmemek gerekir.
Bursa göynüklü köyünde koç fiyatları 1.300 tl ile 2.000 tl arasında değişmektedir.
ben 1.400 tl ye el sıkıştım.
bu sene benim gibi gurbet kuşu olanların bilmediği fiyatlarıdır.

kurban alan yazarların bildiği, paylaşması gereken fiyatlarıdır.
bu sene kesenlerin bildiği fiyatlar. piyasanın durumu nedir sayın yazarlar
https://www.sabah.com.tr/...ukbas-kurbanlik-fiyatlari
Bu sene kurban kesmek hayal oldu. Fiyatlara şok oldum.
geçen yıl 2000 küsür liraya almıştık. bu yıl en ucuzu 7000 lira.
620kg lık hayvanı kesim içinde 100 bine aldık.
pahalı mı oldu bilmiyorum.
Normal, hayvan büyük. Ben bugün 2500 usd verdim, 400 kilo falandır herhalde..