bugün

karnını doyurma derdinde olan müslümandır, sayıları akp iktidarında git gide artmaktadır.
bunu bile akp iktidarına bağlayan dangalakların olduğudur. be Hey dürzü, şimdi açıklardım da içinde akp geçmediği için yine anlamıCaksın.
(bkz: maun suresi/#14104998)

--alıntı--
dini yalanlayanı gördün mü?
işte o yetimi itip kakar!
yoksulu doyurmaya teşvik etmez!
Yazıklar olsun o namaz kılanlaraki onlar namazlarını ciddiye almazlar!
onlar gösteriş yapanlardır,hayra da mani olurlar.
--alıntı--
kestiği kurbanın etini ihtiyaç sahiplerinin dolaplarına pay etmeyen müslümandır.
sadece kurban kesmesinin ibadetini yerine getirdiğini sanan insan modelidir.
(bkz: sevaba girdim mi şimdi)
cehennemde o buzluğun soğuna ihtiyacı olacağını düşünmelidir.eti bulamayan,bayramda beklentiye giren umut eden insanları unutmamak gerekir.zira et kasap dada satılır.
kurban bayramında balık kesmeyen müslümandır.
Kurban ibadetinin asıl amacı fakirlere yardım etmek yemeğimizi ve nimetimizi paylaşmak iken böyle insanlar da var . Yaptıkları sadece hayvan kesip et depolamak oluyor .
21. yüzyılda yaşamaktadır. eti toprağın altına küplerle mi saklayacaktı amk.
sürekli fakirlere yardımı ön görüp o insanların neden fakir olduğunu sorgulamayan dogmatik müslümanların buzlukla cebelleşmesidir.
kasaba etin fiyatın sorup aldığı kurbandan çıkan et miktaı ile verdiği para arasında ki farkı çıkartıp kardayım amına koyim diyen adamdır. et için kurban kesenin götüne koyim. senin alım gücün zaten var yavşak, alanamayan için kesecen o kurbanı sik kafası.
eti sadece kurban bayramında yiyen müslümandır. bütün yıl biriktirdikleriyle zar zor kurban kesip, konuya komşuya dağıttıktan sonra bir kısmınıda buzluğa koyar.
ne var la bunda? etler çürüsün mü istiyosunuz amk? adama 30 kg et düştü diyelim 20'sini dağıttı bi günde 10 kg et mi yesin? herkes bülent ersoy değil ki amuniyim.

-etleri kokutmayan çürütmeyen müslümandır.
canhıraş emekle yakaladığı avını karnı doyduktan sonra diğer canllarla paylaşan hayvanların belgeselini mutlaka izlemelidir.
hata yapan müslümandır bence hemen sucuk veya pastırmalı yaptırmalı.
Etin üçte birini eve, üçte birini fakirlere verdiyse geri kalanına istediğini yapar(benim tercihim lahmacun yaptırmak)
sevabın karesini almış müslümandır.
birazını yiyelim daha sonrada yeriz diye düşünen zihniyet.
Benim o musluman.
Kurban kesen muslumanlar olarak etlerini 3e ayiracagiz. 1/3 ü midemize, 1/3 ü eve gelen yakinlarimiza kalanini ise fakir fukaraya dagitacagiz.
Kurban eti kesen kisiye haram degildir. Zengin olsa da afiyetle yiyebilir.
Durumu cok iyi olmayip da kuban kesen etin tamamini colugu cocuguyla tüketebilir.
Fakir fukarayi dusunmek muslumanlarin boynunun borcu evet.
Ama sorarim size; musluman olmayan zengin, toplumun bir ferdi degil mi ki fakirleri sadece muslumanlara mâl ediyor?...

Kurbanimiz kurban olsun.....
En küçük kurbanlığın keçi olduğunu düşünürsek; koca bir keçinin buzluğa sığması imkansız olduğundan fazlasını fakirlere ya da komşulara dağıtmış olması muhtemel olan müslümandır. Aferindir.
(bkz: kendine müslüman)
doldurdugu et hissesine düşen üçtebir likten ise laf soylenilemeyecek müslümandir.
dinden diyanetten anlamayan cenabetlerden daha doğru bilen kişidir.
kendi payıysa kimseye dert olmaması gerekir. ama ateist tabi. dert olmaz olur mu. akp'ye bile bağlarlar böyle.
kurbanı kan akıtmak sanan insandır. oysa o et muhtaçlara verilmek için, yardım yapılması için kesilir. kendine ayırabilir ama hepsini buzluğa atması saçmalıktır. sanki sene içinde et alamıyor.
ibadetin amacından haberi olmayan mübarek insan.