bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bilimum et ürünlerini tüketen ve bunlar nasıl kesiliyor diye düşünmeyen, çelişkiler ürünü olan insan modelidir.
  3 ... imper
 2. 2.
  vahşetten kasıt ortalıgın kan gölüne dönmesi, hayvanların bogazlarının yarısı kesilmiş halde can havliyle ortalıkta koşturması ise haklı düşüncedir.

  diğeri için de şu denilebilir (bkz: din dusmanliginin modaya donusmesi).
  5 -2 ... seytanin fisildadiklari
 3. 3.
  allah'ın emrettiği bir farza sanki ondan daha iyi düşünebilirmiş gibi yorum yapan insandır.

  eklenti: her kurban bayramında televizyona çıkıp ühühühhü hayvanları çok seviyorum diye ağlayan reyhan karaca'yı da anmak isterim burdan. kokulu öpücükler kendisine.
  6 -6 ... desiree
 4. 4.
  allah'ın "kurbanı can çekiştirirek sokak ortasında kesin, çocuklarınıza da izlettirin, hatta çükünü ona kestirin." demediğinin farkında olan ve "vahşet" kelimesini başka bir açıyla kullanan insandır.
  7 -2 ... karin
 5. 5.
  Kendinden başkasını düşünmeyen, pişkinliğin tavanında gezen, gösteriş budalası kişilerin kurban bayramı sabahında ortalığı kan gölüne çevirerek ve kurban edilen hayvanlara bin türlü eziyet ederek milletin gözü önünde vahşet yaratmasını kaldıramayan kişidir.

  Kardeşim, kurban kesmek dini bir vecibedir de, karındeşen jack modunda kurban kesmenin alemi nedir? Hı?

  Oruç tutarken ağzından küfür eksik olmayan, orucu aç kalmak zanneden şekilci öküzün kestiği kurbandan ne hayır gelir?

  Ortalıkta bin türlü eziyet ile hayvan katleden taş devri mağara adamları acaba yaptıklarını farkında olsalardı böyle öküzlükleri yaparlar mıydı?
  6 ... kizilmaske
 6. 6.
  "beslediği hayvanı kısırlaştıran hayvansever hayvan" sınıfındaki kişilerin çoğunlukta olduğu gruptur. hayvan dostu geçinip hem et yerler hem kurbanı vahşet sayarlar hem de bir soykırım olan hayvan kısırlaştırmasını desteklerler. boğa güreşlerini ise spor tadında izleyip medeni! ispanyolların ata sporu olarak bellemişlerdir.

  bir kere senin kasaptan aldığın et yine aynı şekilde boğazlanarak kesilen bir hayvanın etidir.
  2 -4 ... ankarakarakedisi
 7. 7.
  Yalancı insandır.
  Böyleleri kurban bayramında kesilen hayvanlara vahşet deyip daha sonra etleri löp löp götüren insanlardır.
  bayram dışında gıda amaçlı hayvanları küçümsemiş olur.
  Bayramın birinci günü hepimiz kurbanız * adlı pankart açması bile beklenebilir.
  3 -4 ... epru
 8. 8.
  dinin hanefilik mezhebine göre farza yakın vacip durumundaki uygulaması. çok kan akıyor evet. ama asıl sorun kan akması değil hayvanların uluorta kesilmesi. bu tek kelime ile vahşettir.

  bir benzeri ise erkek çocuklarının sünnet edilmesidir. eğil önüne bak. onu da uluorta kestiler. sana sormadılar. sen de çok ağladın!

  şimdi bir düşün bu işi kimler yaptı? anan baban! onları eleştirdin mi hiç? kınadın mı? yok.

  aslında haklısınız sünnet de çocuklar küçükken yapılmamalı. herkes 30 yaşına gelince kimsenin görmediği yerde balta ile kendi sünnetini kendi yapmalı. dikkat et ucundan azıcık keseceksin koçum.
  4 -2 ... moooooon
 9. 9.
  tamamen pagan dönemi şamanist alışkanlıklardan biri olan, çağdaş bir yönü olmayan, yine de dini bir inanış olmasını nedeniyle saygı duyulması gerektiği düşünülürken; bir dini ritüeli dahi tüm kutsallığına rağmen, ortalık yerde çoluk-çocuk etkilenir, hassas insanların ruhsal dengesi bozulur demeden, kan gövdeyi götürür şekilde aleni bir vahşi katliama çevrilmesi durumuna en doğal insani tepkisini gösteren insan.

  bu insanı eleştireceğinize, önce dinsel bir olguyu tüm kutsallığını ve sosyal yararını gölgede bırakacak şekilde, ilkel bir katliama çeviren bağnaz kafalı, gözünü kan bürümüş yobaz insan müsvettelerini eleştirmek gerekir diyen insan.
  4 -4 ... sauron
 10. 10.
  "kıçımın kenarı" deyimindeki kenar olan insan tepkisidir.
  2 -3 ... moooooon