bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    insanların insan olup olmadığını sorgulamak ve dahi üstüne insanları insan olmamakla suçlamak.
    (bkz: insan olmak)
    6 -3 ... ifrit
  2. 2.
    çok kuvvetli ihtimaldir. hatta % 99 ihtimal ile insandır.*
    (bkz: başlıktan yazar tahmin etmek)
    14 -5 ... lylkbck
  3. 3.
    süper ötesi yanlış bir tespit olması yüzde yüz olan ihtimaldir. söyleyen kişi eğer et yiyorsa daha da abes kaçacaktır bunu söylemesi. zira sadece hayvanların kurban bayramlarında kesildiğini sanmaktadır. yılın 365 günü süren bir eylemdir hayvanları kesmek. karnımızı doyurmamız gerek çünkü eğer sadece sebze yemek istemiyorsak. ki bu sadece müslümanlar için de geçerli değildir.
    10 -6 ... alone with everybody
  4. 4.
    "bugün napsam da dine sataşsam" diye içgeçiren bünyenin bulduğu yeni saçmalık.

kişi muhtemelen et ve et ürünleri tükettiğinden kendi ile çelişkidedir, yorum yapmaya değmez.
    (bkz: ay ben gülerim)
    (bkz: dine saldırıyorum filozof oluyorum)
    (bkz: ybsgçk)
    25 -7 ... zivallione
  5. 5.
    o zaman ;
    (bkz: namaz kılanın insan olma ihtimali)
    (bkz: camiye gidenin insan olma ihtimali)

oldu mu??...
    27 -7 ... aquarius
  6. 6.
    fokların anasını diken kanadalılar.
    bufaloların soyunu kurutan amerikalılar.
    boğaların kanıyla zevklenen ispanyollar..(bugün hürriyetteydi. gidin bakın. kepçeyle nasıl eziliyor hayvan)
    domuzların başına şiş sokarak öldüren tüm avrupalılar.
    bütün memelilerin yarraklarını kesip zengin porsiyonlarına meze yapan çinliler... ne kadar insansa en az o kadar insandır.

tek farkla: kurbanda kesilen hayvanın etınden 1 yıldır et kokusu almamış çocuklar nasiplenir. hacdaki milyonlarca kurban da afrikaya, açlıktan geberen insanlara verilir.

burdan vinçle ayağından asılan, bacaklarına bıçak atılan ve türlü eziyetlere maruz kalan hayvanlara oh olsun demişiz gibi bir anlam çıkaran süzme dallamadır.

kısaca, bu eziyetlere kurban adı altında vize verdiğimiz anlaşılmasın. gayet açık ve net: bu hayvanlara kurban diye bu eziyetleri yapanlar insan olamaz.*

sonra karşıma geçip de "ahhaaa adama bak katliamı savunuyor" falan derseniz sizi lafı ve olayları göt penceresinden gören bir borazan olarak tescillerim.
    130 -19 ... uvjb
  7. 7.
    herhangi birisiyle eşit ihtimaldir. zira, bir insanın dininin gereklerini yapması onu insanlıktan çıkarmaz.
    15 -1 ... ece nin e si
  8. 8.
    kesindir, zira hayvanlar tanrı'ya kurban kesmezler. ortalığı yaygaraya vermeden evvel insanın hayvan olduğu gerçeğini bir düşünmek lazım, insan hayvanı kesip yedikten sonra bunu tanrı için yapsa ne fark eder ki? ben hayvan öldürüp yemeyi vahşice görmüyorum, çünkü bu insanın doğasında var.
    5 -2 ... sapade
  9. 9.
    1- kurban kesmek ibadet midir?
    2- bununla ilgili kuran'da bir yazı var mıdır?*
    3- kredi kartıyla, taksitle kurban alınması uygun mu?
    4- günümüzde hele ki bu hükümet sayesinde borçsuz aile var mıdır ki kurban kesebilsin?
    5- fakirler et yesin diye yapılıyorsa bu ibadet! niye yılda bir gün? yeter fazla yemesinler diye mi?
    6- maksat et yemekse tavuk ve balık etleri de et değil mi?
    7- kurban keserken kendini de kesen onlarca beceriksiz, kendini de kurban etmiş böylelikle iki katı mı sevap kazanmış olur?
    8- siz gerçekten bu hayvanların sırtında sırat köprüsünden geçebileceğinize mi inanıyorsunuz?
    9- hayvanı pislik içinde kesmek, dereleri hatta içme sularını kirletmek, yolları, mahalle aralarını kan gölüne çevirmek, iyi saklanamayan barsakların köpeklerin ağızında ortalığa yayılması midenizi bulandırmıyor mu?
    10- daha uzatayım mı?
    11- sizde hiç akıl yok mu?(varsa da bunu kendinize saklayın bana ispat etmeye çalışmayın inanmam)

bu sorulara cevap veren müslümanın insan olma ihtimaliyle direk bağlantılı olan konudur.
    (#2715340)
    6 -52 ... bendoktordegilimhekimim
  10. 10.
    (bkz: bir klozet olarak sözlük)
    11 -1 ... antilopyawrusu