bugün

evet efendim...

herkesin ermez aklı,
bu bayramda keramet saklı.
tabağımda köfte olacak inek.
taptaze ama biraz da yağlı...

yani yine hayatımda... ya ben lan neyse hiçbir şey demiyorum arkadaş. azimübarek sabah kalktım var ya beynim döndü yine. ulan kardeşim nasıl insanlar var şu dünyada? ya yemin ediyorum, bakın yatalak valideciğimi yedi uyurlar hoplatsın ki ben 29. yaşımı bitiriyorum böyle saçma salak olaylar yaşamadım. ulan kardeşim dayak mı istiyorsunuz? yoksa gül kokulu seccademi rulo yapıp sabaha kadar kıçınıza pat pat vurayım mı he?

sabah kalktım arkadaşlar namaza tabii ki. pideci rahmet abi, kapıcı sinan abi, dayım ve terzi naşit ile ortak danaya girdik. ben hemen eve koştum şimdi onlar yüzme aşamasında hayvanı. öyle bi kestik ki bismillah hayvan da iyi çıktı hee. adam başı 700 e patladı. ümraniye'den aldık, bayağı var kilosu. çok iyi yani. neyse, sabah namaza gittik eve geldim yatalak valideciğim çay demlemiş, kız bacım da apartmandaki komşulara bayramlaşmaya gitmiş cicilerini giyip. gerçi hala gelmemiş eve hayırdır inşallah. ararım birazdan.

hülasa, malı çektik tarlaya kesmeye başlayacağız. pideci rahmet abi tam salak afedersiniz. yahu kardeşim elini hayvanın arkasına geçmiş bakıyor, e hayvan tepti suratını dağıttı. o salağı kenara aldık, burnu falan patladı. ben geçtim bu sefer başına bağladık vs. deviremediler kimse. tabii ki biliyorsunuz ben kaslı(adonis) ve çok güçlü tricepslere sahip erkek gibi erkek, dalyan gibi, uzun boylu ve karizmatik bir insanım. bu sayede hayvanı etkilediğim sanırım ve hemen devrildi. tabii güçlü kollarımın da bunda rolü büyük. tam bu esnada üç kurşun sesi duyduk..

dikşinya! dikşinya! dikşinya!

herkes korku içerisinde birbirine baktı ve o korku ile pideci rahmet abinin kaslı ve damarlı ellerinden tuttum bi an. çok heycanlandım arkadaşlar öyle demeyin yani. düşünsenize ateş sesi geliyor töbeler töbesi.

herkes ayaklanmış, sesin geldiği yere doğru bakıyordu. ilerde sislerin arasından paltolu bir adam, sarı saçlı ve yaklaşık 60 yaşlarında saçları dökülmüş ayva göbekli, bermuda şortlu bir teyze ve yanlarında mini etekli gayet laik, izmir marşı söyleyerek ve nakarat kısmından sonra atatürk ölmedi hey hey hey diye bağıra bağıra gelen muhtemelen laik bir aile gördük.

paltolu adam elindeki silahı bizlere doğrultmuş, hepinizi götünüzden eleştiririm ulan. çabuk hayvanı serbest bırakın diye kükredi. dişleri altındı ve gayet iticiydi. ağzı da rakı kokuyordu zaten. devam etti ve atatürkçü olduğundan, laik bir ülkede böyle gaddarlık yapılamayacağından bahsederek mini etekli kızını gösterip çağdaşlıktan dem vurdu. ya abi siktir git kızın orospu olmuş diyecektim ki allah korusun elinde silah var. silah zoruyla kurban için kazdığımız çukura hepimizi sokup ırzımıza geçer diye ses çıkaramadım yani.

tam da adam ağzından salyalar fışkırtarak bizlere bağırırken kolluk kuvvetlerinin siren sesleri duyuldu. bu adam laiklik dostu, dindarlık düşmanı tava götlü bir adammış. yani polisler öyle söyledi. zaten suratında meymenet yoktu ki, böyle gayet tefalin son çıkardığı ütülere benziyordu tipi.

ulan tel şehriye pipiliye bak gelmiş bizim yani ak partililerin kurduğu türkiye'de ahkam kesiyor evveliyatını hoplattığım. namaz da kılmıyordur kesin bozuk süt içesice, ocağı batasıca.

neyse, kolluk kuvvetlerini duyunca adam hemen kaçmaya yeltendi ama bir anlık hareketle silaha elimle şaklattım ve kontürpiyede kalan adama rahmet abi zıplayıp zıplayıp iki tane kafa soktu. polis geldi ve teslim ettik kefereyi. terzi naşit, evini öğrenelim de kızını taciz ederiz falan dedi ama 'gerek yok, kanı kan ile yıkamayalım' diyerek üstünü kapadım olayın.

şu an geldim ve bu olayı anlatayım dedim arkadaşlar. az sonra kurbana gideceğim tekrar. payımı alayım. rahmet abiye de helal olsun ama burnu parçalanmış olsa da adama zıplayıp zıplayıp kafaları patlattı. karısı da ayrı bok zaten. kemalist falandı galiba. neyse kurtulduk çok şükür ya, lanet olsun.

işte laiklik bu arkadaşlar, başka bir şey değil. yani ben laikliği gördüm yaşadım bu olayda. siz de görmek istiyorsanız laiklerle bir araya gelin.

laiklik bu değil, kurban bayramına saygı bu değil!
cumhuriyet yanlısıdır.
izmirli laik ailedir.
güncel Önemli Başlıklar