bugün

kurban için bıçak lazımsa söyleyin sırtımdakilerden verebilirim.
umarım bu sene neden kurban kesildiğini idrak ederiz. kurban bayramı sadece kavurma yemek, akşam sabah et yemek değil.
midesine bir gram et girmemiş onlarca çocuk, onlarca insan var. önce onları düşünelim.
bir sürü hayvan sadece bizim midemiz et dolsun diye kurban edilmiyor.

tüm islâm aleminin kurban bayramı kutlu ve mübarek olsun.
Nişanlı çiftlerde erkek ailesi kiz ailesine koç gönderir, boynuzuna da burma bilezikler takılır. Artık pek yapılmaz oldu pinti oldukları için.
asıl kesiş amacının yemek için değil, dini bir ritüel için kestiğinden bihaber insanlara laf anlatmaya çalışana kabahat.
+ibrahim(Abraham), şu an rüyadasın ama uyanınca oğlun ismail' i (Isaac) Marwah Dağı' na götürüp orda kesmeli ve bana sunmalısın.
-Pekala.

-Geldim. Oğlumu burda kurban etmemi istemiştin.
+Kim? BEN? ibrahim sen deli mis-Ben aşkına o daha küçücük bir çocuk!
-Pekala ne yapayım?
+illaha bir şey kurban edeceğim diye ısrar ediyorsan..
-...
+Al bu sana gönderdiğim koçu kes ve bana kurban olarak sun.
-O zaman ismail niye geld-Of tamam. Tamam kesiyorum.
+Şşş.
Bayramınız kutlu olsun.
Nice bayramlara.
Bu sene yine haberleri izleyeceğim, yine aynı şeylere güleceğim.
elden kaçırılan hayvanlar dışında güzeldir, süresi uzundur. bakın keyfinize.
damdan dama atlarım bayramınızı kutlarım.
görsel
tüm islam aleminin, kurban bayramı mubarek olsun.
(img:#1)
Kurban pazarında

Hayvan daha ölmeden etini kesip tavaya atmayı çalışanları mi ararsın,

Yatiramadigi hayvanı ayakta kesmeye çalışanını mi ararsın.

Kurban a karşı degilim, ancak hayvanlara işkence ederek kesilmeleri ne karşıyım
Tanrıya kurban verme ritüalini et yemek için hayvan kesmek olarak algılayan ilkel toplum bayramı.
kutlu olsun hepimizin.
En stresli bayramdır benim gözümde . Kurban kessen ayrı kesmesen ayrı derttir . Kurbanı kesmezsin , sağolsun eş dost et getirir ama o eti alırken yaşadığın burukluğu kimse anlayamaz , gösteremezsinde etrafına o burukluğu . Kurbanı kesersin bu kez etini paylaşırken karşıdakinin hislerini çok iyi bilirsin mahçup olursun, yerin dibine girersin dünyanın haline söversin .

En iyisi güvenilir bir vakıf bulup ona bağış yapmak .
(bkz: kurbanda olabilecek en manidar parmağı kesmek)
-1 günde 3,5 milyon hayvan kesilmiş.
ama katliam değil. haşa.
-bu yıl kurbanda 10 taksit imkanı var.
belli sadece durumu olanlar kesiyor. 10 taksitle kurban alanın durumu mükemmel olmalı.
'tanrılar kurban istiyor' diye bir söz var mesela. ürpeririz duyunca. 'beni kurban ediyorsun.' cümlesindeki kurban da olumsuz bir ifadedir. yani kurban edilmek, dilimizi, algımızı düşündüğünüz zaman hiç de hoş bir şey değildir.

ama nedense iş hayvanlara gelince 'onlar öbür tarafta kral kral!' öbür tarafta kral olmak istemeyip burada acı çekmeden, öldürülmeden, yavrularıyla yaşamak, özgürce nefes almak istiyor olamazlar mı? yaratıcı bize canlıları sevmeyi, onlara zarar vermemeyi, onlara acı çektirmemeyi, öldürmemeyi emretmiyor mu?

kurban ve bayram ifadelerini yan yana kabul edemiyorum. sadece kurban zamanı değil, hiçbir zaman başka canlıları zorla, baskı ve şiddetle kapana kıstırıp canını almayı kabul edemiyorum, edemeyeceğim.

et adı verilen öldürülmüş hayvan parçalarını yemiyorum.

keşke elimden daha fazlası gelseydi, keşke insanların özünde iyi varlıklar olduğuna ve kendilerine anlatıldığında masum canlılara kıymaktan vazgeçeceklerine inanabilseydim. ama artık emin olduğum bir tek şey var, o da insanın son derece bencil ve zalim bir varlık olduğu.
çok üzücü hala şoklama yapılmadan işkence ile kesime devam şimdi işkence kelimesine karşı çıkan dingillere hemen baştan yazayım bir canlıyı bayıltmadan diri diri gırtlağını kesmek işkence oluyor çomar idiot özet bu sistemin g q .
Heryer de kan var, kimin bu kanlar ?
(bkz: kurban bayramı tatilini sorgulamak/#40143795)
11 ağustos 2019'da başlayacaktır.
halen 9 gün mü olsun tatil tartışmalarına neden olan dini bayramlarımızdan ikincisidir.
memurların 9 gün tatil yapacağı
işçilerinse en fazla 3 gün tatil yapacağı bayram..

adalet...
güncel Önemli Başlıklar