bugün

kan kan kan, evet islam dinine haz uygulamaların en başında gelen vahşet. 21 yy da halen kurban kesen ilkel toplum bunun adı vahşet bayramı.
kurban bayramına vahşet diyen gerizekalı zihniyet. ulan sanki tek et bayramda var. normalde zaten falan yemezsiniz siz değil mi? mangal, sucuk pirzola he? bilmezsin bunları. bi siktirip gidin lütfen. fakir fukara et görecek şurada ona el atmayın amk.
(bkz: tamam)
(bkz: sadece intihar etmiş hayvan eti yemek)
--spoiler--
hülya avşar: hayvan kesen dini aklım almıyor.
c. ahmet hoca: yediğin etler babanın tarlasında mı yetişiyor?
--spoiler--
modası geçmiş trendler ile popüler olma çabaları vol.3241222
Yedikleri etin ayşe-kadın fasülyeye ait olduğunu zanneden bazı kesimlerin ağzındaki söylem. Vahşet değil, bir peygamberin hatırına yapılan büyük kutlamanın, anlamıyan ve sığ insanlar tarafından yorumlanışıda ancak bu kadar sığ olabilen cümle öbeği...
(bkz: kan vahşet korku şiddet) (bkz: bi bitmediniz amk)
kurban haccın farzı hacta kesilirmiş. ama nedense her yıl hayvan boğazlayıp kavurma yemek insanların hoşuna gidiyor. ayrıca hayvanı boğazlarken birde videoya çekenler var. nasıl kestim diye.
Felaket, gerçekten felaket.
Yarın Boğaz'ın kan kokusuna ta Amazon nehri'nden piranalar uyanıp gelebilir.
Bir de gece o kırmızılığa hilal ve de yıldızın aksi düştü müydü... Allah!

hayır, Bari adına bayram denmesin.
kurbanda hayvanoğlu hayvan gibi sokak ortalarında kesilen, kanlarını alınlarına suren vahşilerin fakir fukara et görecek lan diye bu vahşeti aklama çalışmaları vicdanlarda ve insanlıkta zerre yankı uyandıramayacak.

ilkel aztekler gibi sokak aralarında hayvan boğazlayan bir akım işte.
(bkz: kevser suresi)

innâa e'taynâakel kevser fesalli li rabbike ven har inne şâanieke hüvel ebter .

1) Şüphesiz, Biz sana Kevser'i verdik.
2) Şu halde Rabbin için namaz kıl ve kurban kes.
3) Doğrusu, asıl ebter (soyu kesik) olan sana kin duyandır.
kurban ne an itibariyle hali vakti yerin de olanların, yardıma muhtaç olan kişilere, kurban ettiği hayvandan bir kısmını ikram etmeleri. her gün et yiyen biri göz göre bu olaya bu kadar neden inat eder anlamıyorum. diğer yandan benim inancım gereği zaten en çok kurban edilen hayvanın iniş hikayesi bu. ibadet açısından ne et nede kan yaradana ulaşıyor ulaşan yardımlaşma eylemi. amaç komsu aç iken tok yatmanın bir nebze olsa da önüne geçmek bu kadar basit bir durum nasıl karmaşık hale getirilip sorgulanıyor anlamıyorum.