1. 1.
  allah'ın verdiği allah için alıp, allah'a kurban olarak yedirmektir. hayvan kesimine karşı değilim, aksine gereklidir. ancak bu olayın "kurban bayramı" adı altında yapılmasına karşıyım. hani veren canı allah alırdı? ne sıfatla hayvanların canı alınıyor? bu soruyu sorduğum insanlar genelde "hayvanlar insanlara hizmet için yaratılmıştır" diyorlar ancak hayvanların insanlardan önce varolduğu bir gerçektir. akla ve mantığa sığdıramadığım bayramdır.
  1 -7 ... yapma volkan yaa
 2. 2.
  Istılahta, yani bir islam dini terimi olarak Kurban, Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasına ermek niyetiyle kesilen, kurban edilen, hayvan demektir. Kur'an'da geçen ibrahim peygamber ve oğlu ismail ile ilgili kıssadan yola çıkarak, kurban kavramı, çok daha genel bir adanmışlığı, Allah için bireyin her şeyini feda edebilecek olmasını, Allah'a teslimiyeti ve ona karşı şükür içinde olmayı ifade etmektedir. Kur'an 'da Hac Suresinde geçen şu ayet, kurbanın islam inancındaki yerini özetler:

  "Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşacak olan ancak, sizin O’nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir." (Hacc 22/36;37)
  2 ... 1alana1bedava
 3. 3.
  kurban bayramı'nın mantığını kavrayamamış insanımsı uydurması. kendinle çelişmek diye bir deyim vardır. bakınız vermiyorum lütfen bakınız. hem hayvan kesilmesine karşı değilim, aksine gereklidir diyip; hem de hayvanların ne sıfatla canları alınıyor diyen liseli gençlik duy sesimi. başlık entry mantık hatasına da bakınız. hayvan kurban bayramında kesilince aa yazık! niye kesiliyo? allah'ın verdiği canı allah almaz mıydı? deniliyo. ama sonra mcdonalds'da catır catır seteakhouse menuler yeniliyo. ulan ordaki bamya kızartması mı dingil. her halukarda hayvan kesilecek et yenilecek. kurban bayramında kesilmesinin sana ne zararı var. hayvansal gıdalardan eksik kalırsan aha da beynin böyle kıt çalışır. ayrıca hayvanlar insanlardan önce yaratıldı diye ne olmuş. önce yaratıldı diye ölmemesi mi gerekiyo? önce yaratıldı diye hayvanlara bizim hizmet etmemiz mi gerekiyo?

  (bkz: sıçar gibi entry girmek)
  3 ... mprivateturun
 4. 4.
  kurban ın bayramı mı olurmuş diye, beni yıllardır düşündüren mantık hatası.
  -1 ... tapukadastro
 5. 5.
  islam dinini yanlış anlamış kişilerin beyenlarıdır.

  koyun olmasaymış hepimiz çocuklarımızı kesiyor olacakmışız diyen ve beni gülmekten krize sokacak kadar bilgisiz insanların olmasıda güzel.

  (bkz: dinime küfreden müslüman olsa) * *
  2 -2 ... siz hepiniz ben tek