bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  halk arasında kavurma bayramı veya et bayramı olarak geçen,gerçek gayesinden uzaklaşmaya başlayan,asıl amacı yardımlaşma ve insanlar arasındaki sevgi bağlarını kuvvetlendirmek olan iki dini bayramımızdan birisidir.
  11 -1 ... mavijojoba2
 2. 2.
  yeni nesillerin zihninden silinmesi amacıyla hakkında halkımıza "keserken çocuklara göstermeyin" şeklinde evhamların musallat edildiği dini bayramımız.
  9 -11 ... delikanlımühendis
 3. 3.
  diğer zamanlarda köfteleri, pirzolaları löpür löpür götürenlerin ansızın hayvanseverliğe bürünüp, "onları kesmeyin, beni kesin" diye feryat ettiği bayram.
  14 -3 ... delikanlımühendis
 4. 4.
  Kevser suresinde kurban kesilmesi emredilmektedir.
  7 -2 ... delikanlımühendis
 5. 5.
  hayvanat ve nebatat (bitkiler) insanların emrine verilmiş nimetlerdir. israfa kaçılmadığı sürece helal olanları yemek caizdir.
  7 -3 ... delikanlımühendis
 6. 6.
  kurban bayramında hayvanların kesilmesine acıyanlara " e o zaman bitkileri de kesmeyelim, yemeyelim, sırf sesleri çıkmıyor diye mi bitkilere acımıyorsunuz? " şeklinde soru sormak onların sesini kesebilecek bir yaklaşımdır.*" href="/k/gülümseme-swh/" title="(bkz: gülümseme swh)" >*
  7 -3 ... delikanlımühendis
 7. 7.
  2006 yılının 10 ocak tarihine denk gelen gün.
  (bkz: bugün)
  5 -1 ... ibibik
 8. 8.
  4 gün süren dini bayram.
  5 ... zall
 9. 9.
  insanların hayvan keserken kendilerini ya da yanındakileri kestiği, bazılarının ise kalp krizi geçirdiği, bazı hayvanların olacakları farkedip(!) topuklamaya çalıştığı bayram.
  3 -1 ... anthrax
 10. 10.
  31 aralik 2006 - 1,2,3 ocak 2007 tarihlerindedir.

  (bkz: kurban bayrami nin yilbasina denk gelmesi)
  (bkz: yilbasinin kurban bayrami na denk gelmesi)
  1 -1 ... soyle-boyle