1. 1.
  halk arasında kavurma bayramı veya et bayramı olarak geçen,gerçek gayesinden uzaklaşmaya başlayan,asıl amacı yardımlaşma ve insanlar arasındaki sevgi bağlarını kuvvetlendirmek olan iki dini bayramımızdan birisidir.
  11 -1 ... mavijojoba2
 2. 2.
  yeni nesillerin zihninden silinmesi amacıyla hakkında halkımıza "keserken çocuklara göstermeyin" şeklinde evhamların musallat edildiği dini bayramımız.
  9 -11 ... delikanlımühendis
 3. 3.
  diğer zamanlarda köfteleri, pirzolaları löpür löpür götürenlerin ansızın hayvanseverliğe bürünüp, "onları kesmeyin, beni kesin" diye feryat ettiği bayram.
  14 -3 ... delikanlımühendis
 4. 4.
  Kevser suresinde kurban kesilmesi emredilmektedir.
  7 -2 ... delikanlımühendis
 5. 5.
  hayvanat ve nebatat (bitkiler) insanların emrine verilmiş nimetlerdir. israfa kaçılmadığı sürece helal olanları yemek caizdir.
  7 -3 ... delikanlımühendis
 6. 6.
  kurban bayramında hayvanların kesilmesine acıyanlara " e o zaman bitkileri de kesmeyelim, yemeyelim, sırf sesleri çıkmıyor diye mi bitkilere acımıyorsunuz? " şeklinde soru sormak onların sesini kesebilecek bir yaklaşımdır.*" href="/k/gülümseme-swh/" title="(bkz: gülümseme swh)" >*
  7 -3 ... delikanlımühendis
 7. 7.
  2006 yılının 10 ocak tarihine denk gelen gün.
  (bkz: bugün)
  5 -1 ... ibibik
 8. 8.
  4 gün süren dini bayram.
  5 ... zall
 9. 9.
  insanların hayvan keserken kendilerini ya da yanındakileri kestiği, bazılarının ise kalp krizi geçirdiği, bazı hayvanların olacakları farkedip(!) topuklamaya çalıştığı bayram.
  3 -1 ... anthrax
 10. 10.
  31 aralik 2006 - 1,2,3 ocak 2007 tarihlerindedir.

  (bkz: kurban bayrami nin yilbasina denk gelmesi)
  (bkz: yilbasinin kurban bayrami na denk gelmesi)
  1 -1 ... soyle-boyle