1. 1.
    Aman allah'ım inanamıyorum bu nasıl çelişki?
    6 -6 ... alfa laval
  2. 2.
    (bkz: bi bitmediniz denilenler)
    4 -7 ... antikaromantika
  3. 3.
    Kuran allah ın kelamı değildir. insan ürünüdür. Ilk çıktığında sempatik görünmek için diğer din mensuplarına da açık kapı bırakıldı. Güç ele geçince de diğer dinler kafir oldu katledilmeleri caiz oldu.
    15 -11 ... benimhalaumudumvar
  4. 4.
    Gaşiye 21﴿ Artık sen öğüt ver, çünkü sen ancak bir uyarıcısın.
    ﴾22﴿ Onlara egemen bir zorba değilsin.

Tevbe ﴾73﴿ Ey peygamber! inkârcılara ve münafıklara karşı cihad et, onlara sert davran; onların varacağı yer cehennemdir ve bu ne kötü bir sondur!
    5 -5 ... kalemistik
  5. 5.
    biz tahrif olmamış, tevrat'a da, incil'E de zebur'a da iman ettik zaten.

şuan ki, yahudi, hristiyanlar değişmiş bir dine inanıyorlar. hz. isa'yı tanrının oğlu olarak görmek sapkınlıktır. bu da tahrif olma olayıdır.

yani çelişki yok,zaman farkı var.
    10 -11 ... saldirayterk
  6. 6.
    Bir din arama çabası derken Allah, islâm'ın yerine alternatif bir din yaratma girişiminden bahsediyor.

Bunun sebebi ise zamanın Arap coğrafyasında yaşayan insanların işine gelmeyen islâm'ı bir kenara bırakıp, onlara daha cazip gelen, temelleri zayıf, kendi istekleri doğrultusunda uydurulmuş bir inanç sistemi yaratma çabasıdır.

Çelişki diye bir şey yok, "ben ateistim, allah yok, din yalan." gibi modlara boşuna girmeyin.
    3 -4 ... invader23
  7. 7.
    Direk ikna oldum nasıl buldunuz bunları vaybee,birde Türklerin kafası bişeye basmaz derlerdi bak saat gibi işliyor.ama tersine. bunlar hep bütünsel bakamamanın zaafları işte.şimdi anlatsamda inanmak istemediğiniZ için boşuna yormayim kendimi.
    6 -6 ... kalahari 1
  8. 8.
    Kurtarma çabaları çok komik. "islam'dan başka bir din" deniyor. Dolayısıyla hristiyanlık ve yahudilik dinleri de kastediliyor.
    3 -2 ... kalemistik
  9. 9.
    Tevbe 73'te savaş halindeki durumdan bahsediyor Allah. Çünkü müslümanlara karşı savaşanlar sadece din sebepli düşmanlardı. Ve kuranın başka yerinde savaşmayanlara karşı savaşılmaması emredildiği için çarpıttığınız anlamda savaş durumu yoktur. Ve zaten bir insan olarak düşündüğümüzde de seni, çoluk çocuğunu öldürmeye çalışanla savaşmamanın ne kadar aşağılıkça birşey olduğunu söylemeye bilmiyorum gerek var mı.

Bunun yanında peygamberimizin döneminde hristiyanlık, yahudilik gibi kaynağı Allah olan ama sonradan değiştirilmiş dinlere inanan ama müslümanlık kendilerine henüz açık şekilde bildirilmemişti. Belki sağdan soldan söylenti olarak duymuşlardı ama açık açık vakıf olmak başka birşey tabiki ve bildiğimiz gibi internet falan yoktu o dönemde.

Vitaminsiz mi kaldınız kafanız çalışmıyo anlayamadım ki.
    5 -1 ... insectoidzz
  10. 10.
    Sivri zekalının biri de zaman farkı var, diyor. Ulan senin görüşünü mü tartışıyoruz burada! 1400 yıl önce, aynı dönemde yazılmış ayetlerin çelişkisini konuşuyoruz.
    3 -5 ... kalemistik