bugün

Tespitci abinizden ibretlik bir tespit başlığı.
(abiniz kısmını üstünüze alınmayın kızlar )

kısaca giriş yapacak olursak islam dininde bulunan eksiklikleri göz önününe çıkarmak amacıyla açılmış bir başlık efenim.

islam dinine göre en büyük 10 sevaptan biri yetim/öksüz çocuk sevindirmektir. yetim/öksüz bir çocuğu gerçekten mutlu eden bir kişi gerçekten oldukça fazla sevap kazanır. bunun yanında hepimizin bildiği gibi inançsız kişiler de kesinlikle cehennemde cayır cayır yanacaklardır. (islamdaki affı olmayan 2 suçtan biridir şirk)

angelina jolie'yi ele alalım; kendisi tüm hayatı boyunca yetim/öksüz evlatlık almış, okutmuştur. evsizlere onlarca kalacak yer tahsis etmiştir. gelirinin çok büyük bir bölümünü (%60 gibi) hayır kurumlarına bağışlamış, fakir insanlar insan konserler düzenlemiş, ünlü isimlerden resmen yardım istemiştir. son olarak da suriye'deki iç savaştan kaçan çocuklara dernek adı altında ev ayarlamış, karınlarını doyurmuş, giydirmiştir. ama bu kadın sırf inançsız olduğu için cehennemde cayır cayır yanacak. islam dini bunu gerektirir. e hani allah "zerre iyiliği de, kötülüğü de karşılıksız bırakmayız" demişti?

bu olayı aynen yazdığım şekilde bir cami hocasına sorduğumda "inançsız insanlar yanacak doğru, ama yaptıkları iyiliklerin de ödülünü bu dünyada görecekler" şeklinde bir cevap aldım.

kendisi 2kez düşük yaptı, annesini meme kanserinden kaybetti, kendi de büyük risk altında olduğundan memelerini kestirmek zorunda kaldı. bu mu yaptığı onlarca iyiliğin ödülü?

edit: bu entry'yi eksileyerek sevap kazanamazsınız arkadaşlar, uyarayım da.
EKSiLEYEN ARKADAŞLAR cenneti kazandı. Tebrikler
üşenmiyon da gece gece amk.
çok orijinal bir başlık olmuş.
(bkz: insanın zoruna gidiyor)
uludağ sözlük tüm dünya tarafından tanınıp, çok çok özel bir konuma geldiğinde, dikkatle bakıldığı taktirde mutlaka bir şeyler yazdığı görülecektir.
kuranı okuyup da anlayamazsın. bir kelimenin yüz tane anlamı var. tefsirini okuman lazım. her kelimesinde bir matematik var. biz bilemeyiz. konuyu bir de ömer çelakıla sormak lazım. uludağ sözlük mutlaka vardır ama sen görememişsindir.
O değilde şu devirde öyle bir kitap gelmiş olsaydı nasıl gelirdi acaba. internet üzerinden mi?
De ki: Size en çok ziyana uğrayanları haber verelim mi? Onlar dünya hayatında iyi işler yaptıklarını sandıkları halde, çabaları boşa giden kimselerdir. işte onlar, Rablerinin âyetlerini ve Ona kavuşmayı [dirilmeyi, hesabı, ceza ve mükâfatı] inkâr eden, bu yüzden amelleri boşa giden kimselerdir. Onlar için, kıyamet günü, hiç bir terazi tutmayız. [iyilikleri ile kötülüklerini ölçmeyiz çünkü amelleri boşa gitmiştir, tartıya girecek makbul şeyleri kalmamıştır.]) [Kehf 103, 104, 105]
Sözlükten değil de senin gibi dinle alay edenlerden bahsetmiş ve hiçte güzel bahsetmemiş.